Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z wami w 100pro. Wiem, że noszenie czegoś takiego śmierdzi kiczem. Sam mam taki na jaki mnie stać ale zaintrygował mnie ten sklep. Szczerze to nie kupiłbym nigdy breitlinga ani pateka. Szkoda mi katować w pracy mojego kochanie, którego dostałem od żony na urodziny i myślałem o jakiejś replice taniej Omegi. Wiem że zaraz mnie tu zlinczujecie i nie będę się bronić, ale jestem bardzo ciekaw czy ktoś miał coś takiego w ręku. Na forum zegarkowym jeden z forumowiczów opowiadał o sprowokowanym zakupie pewnej repliki omegi (fakt że cena była ponad 1000pln a nie 400 jak w w.w. sklepie) i co się okazało. Gość pomimo, że nie jedną Omegę miał w ręku nie potrafił znaleźć żadnej różnicy. Poszedł dalej za ciosem (sprzedawca zapewniał, że nie znajdzie różnicy) i poszedł do salonu firmowego z tymże zegarkiem. Sprzedawca również nie potrafił ocenić czy to oryginał, stwierdził, że jedyne co moze go odróżnić od oryginału to mechanizm. Ale to jako ciekawostka. Dlatego też zadałem pytanie czy ktoś może widział jakiej jakości są fake'i za podanego przeze mnie sklepu.

________________

fotografia wielkoformatowa

Edytowane przez Nimper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pateka......" :(

 

chyba ze pytasz o PODROBY-takie jak na zdjęciu,to służe pomoca,pisz na priv :Dpost-48316-0-86862500-1400839610.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech jakiś moderator skasuje powyższy post zanim rozpęta się piekło ;).

 

Noszenie podróbek to buractwo i nikt ci tutaj nie będzie doradzał w zakupie takowej.

Buractwo to jedno a paserstwo to drugie. Zanim ktoś to kupi - wcześniej ktoś ukradł własność intelektualna.

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja bym nie moderowal. Taka burza ma czasami swoje dobre strony - mozna sie lepiej poznac :)

 

Pomijajac juz wyzej wspomniany aspekt prawny uzywania podrobek.. Mi to wogole kloci sie ze zdrowa logika. Jaki jest cel kupowania kota w worku jakim niewatpliwie jest podrabiany zegarek..

Jaki odsetek ludzi potrafi wychwycic markowy zegarek noszony przez kogos a ilu z tych co to potrafia, parsknie smiechem widzac jakiegos miedzygatunkowego kundla typu Rolex Seamaster'

Lepsze/gorsze podrobki - jaka to roznica? Albo masz orginal - cieszysz sie nim i jestes dumny ze go masz (bo np. Ciezko na niego pracowales) albo kupujesz podrobke i .. No wlasnie, i co? na jego widok wszystkie laski zdejmuja majtki przez glowy?

 

Sorry za wywod :) jestem tu nowy wiec musialem. Nastepne tego typu post skwituje pogardliwym milczeniem tudziez bardzo trafnym, 'podrobiowym' skojarzeniem :)

Pozdro:)

Edytowane przez Sebastian1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich trzech dżentelmenów nie pokazywanych wcześniej. Dołączy do nich jeszcze jeden ale wymaga małego spa.

 

post-41580-0-20571000-1400944447_thumb.jpg

post-41580-0-36790100-1400944456_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złego słowa nie powiem,

bo chłopaczki sympatyczne

i ciekawe jaki ten następny? 


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złego słowa nie powiem,

bo chłopaczki sympatyczne

i ciekawe jaki ten następny? 

z brązową cieniowaną tarczą. oczywiście koperta ta sama. jakoś najbardziej lubię tą stylistykę zegarków lat 70-80. poluję jeszcze na model roamera rockshell ale to inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby te same, a jednak inne. Gratulacje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy. Często jeżdżę po giełdach gdzie są zegarki.

Dzisiaj kupiłem damski zegarek kwarcowy marki Harmony by kessel swis made

Mechanizm jedno kamieniowy.

Może ktoś mi pomoże czy jest coś wart.

Chciałbym go dać żonie ale nie zbłaźnić  się.

Proszę o pomoc.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyceniamy zegarków na forum. Warto poczytać regulamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcia, wyceny na pewno nie będzie, ale opinie  z pewnością się ukażą.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek no name. jeśli żonie się spodoba to nie ma różnicy czy będzie kosztował 10żł czy 10000zł.

chyba, że masz żonę dla której będzie to różnica  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Wszystko zależy od tego czyja to żona....

Jak Twoja -daj śmiało.:))

Jeśli nie- yo bym nie ryzykował.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka Omega

 

gugy3ade.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre homary sa odjechane...eqajanun.jpg

 

Dzięki Łukasz


---------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Mam jeszcze damską pozłacaną doxę by synchron

może mi kto wyjaśnić  co oznacza by synchron?

widziałem że przy niektórych cymach też widnieje napis by synchron

to jakaś biedniejsza odmiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@syfonik72

 

 

"Lata 70’ to czas kryzysu, jaki dotknął branżę zegarkową, spowodowanego głównie pojawieniem się tańszych i bardziej precyzyjnych zegarków kwarcowych. Wiele firm szwajcarskich stanęło na skraju bankructwa, co zmusiło branżę do konsolidacji i współpracy w celu przetrwania tego trudnego okresu. Efektem takiego połączenia było powstanie grupy SYNCHRON, która zrzeszała m. in. takie przedsiębiorstwa: Girard Perregaux, Eberhard &Co., Doxa, Ernest Borel i Cyma."

 

post-63153-0-12908900-1401642298_thumb.jpg

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, znalazłem chwile wolnego czasu i kliknąłem sobie kolejną zabawke dla dużych dzieci ;) , tym razem Ingenieura Chrono Racer :

 

post-27475-0-59226700-1401705715_thumb.jpg

 

Link do strony producenta :

 

http://www.iwc.com/en/collection/ingenieur/IW3785RA/

 

Dla zainteresowanych wklejam też linka do recenzji tego zegarka napisanego przez chronosa (polecam). Można tam też zobaczyć pare fajnych zdjęć jak i krótki filmek :

 

http://chronos24.pl/test-iwc-ingenieur-racer/

 

Oraz review z Hodinkee :

 

http://www.hodinkee.com/blog/a-week-on-the-wrist-the-iwc-ingenieur-chronograph-racer

 

Nie mogłem się oprzeć ogólnemu wizerunkowi tego zegarka :) Kto go widział na żywo, ten zapewne wie jak świetnie jest wykonany. I to właśnie (oprócz designu oczywiście) mnie najbardziej w nim urzekło. Te wszystkie krawędzie wykończone polerowanymi akcentami robią w tym zegarku niesamowitą robotę! Gdybym miał oceniać, który z moich zegarków jest lepiej wykonany, to szczerze przyznaje, że miałbym z tym wielki problem. Inżynierowie z IWC się tutaj wspieli na wyżyny swoich możliwości, czego serdecznie im gratuluję. Uważam, że stworzyli naprawde genialny sportowy zegarek! A do tego na pierwszy rzut oka odrazu widać rękę mistrza Geralda Genty, co również z mojej strony miało wpływ na taki a nie inny wybór. Do pełni szczęścia zabrakło mi tutaj troche ciekawszego dekielka, ale i ten co jest, też wcale przecież zły nie jest :) Można się też przyczepić do rozmiaru, bo to rzeczywiście kawał zegara jest (napewno nie jest to zegarek dla wszystkich, a już napewno nie dla facetów o chłopięcej budowie ;) ), odziwo jednak podczas przymiarki zrobił na mnie pozytywne wrażenie, bo leżal na moim nadgarstku naprawde dobrze, a do tego jak na jego gabaryty wydawał mi się nadwyraz komfortowy. Ogólnie jestem bardzo zadwolony ze swojego wyboru i jestem przekonany, że będzie wyjątkowo pasował do mojej osoby (podobnie jak mój ostatni nabytek Pam 275, czy choćby jeden z moich ulubionych zegarków AP Diver).

 

Zapewne trochę Was teraz pomęcze nowymi zdjęciami ;) Wkrótce galeria.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlito - mierzyłeś i "macałeś" go wcześniej? Czy to taki zakup w ciemno przez internet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że mierzyłem. Niejednokrotnie :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.