Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mbubu

Alamo - pisałem głównie, a nie wyłącznie - to przykłady. Wystarczająco wiele lat żyłem w RWPG. Jesli ty w domu poczytałeś to doskonale wiesz jak było. To ze np w prawie całym bloku jeździły Ikarusy, a w NRD masowo trzaskano buksiaki, nie znaczy, że w CSSR nie mogły powstawać Primy - tylko jaka była skala produkcji Primów czy Jelczy? Czy Jelcze lub Stary Jęździły gdzieś na duża skalę poza Polską? Czy gdziekolwiek można było rozpocząć jakoąkolwiek masowa produkcje bez zgody radzickich kacyków? Ile własnych projektów w krajach podporządkowanych upadło boi nie było zgody czerwonych?

To bajki i fikcja? W NRD znaleźli sposób na życie produkując masowo buksiaki na rynki czerwonego bloku? (pewnie honecker nasladował Szwajcarów)

 

W Polsce sie rzeczywiście narobiliśmy zegarków, i przestaliśmy też bo nam przeszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Alamo - pisałem głównie, a nie wyłącznie - to przykłady. Wystarczająco wiele lat żyłem w RWPG. Jesli ty w domu poczytałeś to doskonale wiesz jak było.

 

Wiem. Dlatego takie teksty zawsze mnie śmieszą.

 

To ze np w prawie całym bloku jeździły Ikarusy, a w NRD masowo trzaskano buksiaki, nie znaczy, że w CSSR nie mogły powstawać Primy - tylko jaka była skala produkcji Primów czy Jelczy? Czy Jelcze lub Stary Jęździły gdzieś na duża skalę poza Polską?

 

Owszem. Poza "demoludami" - w Afryce. Chociaż nijak się miały do czechosłowackiej Tatry - ta jeździła na każdym kontynencie. Bo miała lepszą markę i jej sprzedawcy bardziej obrotni byli.

 

Czy gdziekolwiek można było rozpocząć jakoąkolwiek masowa produkcje bez zgody radzickich kacyków? Ile własnych projektów w krajach podporządkowanych upadło boi nie było zgody czerwonych?

 

Obawiam się że doktrynalizm i "polowanie na komucha' w sposób dosyć znaczący uniemożliwia ci spokojną ocenę sprawy.

Wyobraź sobie, że fabryka w Błoniu zaczęła produkować zegarki, zaś jedyna "zgoda radzieckeigo kacyka" dotyczyła tego, czy wyeksportują im wystarczająca ilość mechanizmów. Dzisiaj tez jeśli chcesz zacząć własną produkcję, musisz się zapytać "łaskawej ETA" czy ci dostarczą te nędzne 1000 mechanizmów na start.

 

To bajki i fikcja? W NRD znaleźli sposób na życie produkując masowo buksiaki na rynki czerwonego bloku? (pewnie honecker nasladował Szwajcarów)

 

Gdyby naśladował Szwajcarów, to by kradł zagrabione przez Niemców w czasie wojny dobra kultury zamiast je oddawać. Więc ich chyba nie naśladował. Się wie, komuch nie miał szwajcarskeij etyki :D

 

W Polsce sie rzeczywiście narobiliśmy zegarków, i przestaliśmy też bo nam przeszło?

 

Nie wiemy my za dużo o fabryce w Błoniu, oj, nie wiemy, nie ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są faktycznie fajne, Enicary mają jeszcze symbol perły w muszli, np. modele sherpa. Oto kolejny Enicar, tym razem Sherpa Date. Dekiel trochę wytarty ale logo w super stanie:

5d24be06b12d4a1bmed.jpg54df5e1215fec584med.jpg

pozdro

 

rewelacyjny, i zegarek i motyw na deklu

pozdr


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 razy poszlo - przepraszam


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

entwistle100 - Bardzo ładne Enicar-y ! Zwłaszcza ten w stali z niebieską sekundą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie dzisiaj podziele moim strzalem - cena 550 usd z przesylka - tylko nie linczujcie bo sam nie wierze, zdjecia sprzedawcy teraz czekam:)

 

post-514-0-64245500-1331079254.jpg

By rafalbarpost-514-0-61832800-1331079255.jpg

By rafalbarpost-514-0-76245900-1331079256.jpg

By rafalbar


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Yargoth' dzieki

coz napadlo mnie z tymi zakupami ale na ten zegarek choruje od wielu lat a gwiazdka szla :lol:

wiec teraz 2 -3 dni czekania i mam nadzieje ze sie nie rozczaruje, zdjecie slabe - 750 prof gmt

 

post-514-0-35771400-1331079495.jpg


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle, że wiadome jest przecież, że w bloku komuchów było pewien podział. Ciężarówki budowlane produkowali w ZSRR, autobusy dla bloku dostarczali głównie Węgrzy, a tanie zegarki DDRówek. Blok miał byc jednym tworem gospodarczym. Tylko dlatego w fabrykach radzieckich nie wyłaził taki chłam. Gdyby jakiś głupawy aparatczyk uznał, że nie w DDRówku miały być klepane buksiaki a w najznamienitrzej fabryce radzieckiej - to by były. W Szwajcarii produkowano zegarki i werki od buksiaków po bijące każdego "ruska" na głowę. Dlatego pisanie "szwajcarska jakość" na tej podstawie jest niemądre. Ale kolega Alamo lubi takie "wtręty" chyba dla smaczku. Z takim podejściem wiele osób mających w szufladzie masę zdezelowanego ruskiego szmelcu, mogłoby napisać na widok wielu radzieckich zegarków: "wot sowiecka jakość

 

Tak sobie oglądam mojego Glasshutte i napis made in DDR i sobie myślę jak Spezimatic i Spezichron się maja do tej teorii. Wprawdzie kiedyś "zlecono" Polsce znalezienie zasobów miedzi i znaleziono największe (o takich parametrach) złoże na świecie, ale w większości przypadków dyrektywy szły sobie, a życie sobie., czyli "dyrektywy" były na tyle wdrażane, na ile było to możliwe i poszczególnym państwom "po drodze". Fenomen zegarków radzieckich polega na pierwszym wprowadzeniu produkcji tak dużych serii. Natomiast jak kto zna realia komunizmu, to i tak produkowano różne typy dla różnych "klas" równego przecież społeczeństwa bezklasowego, jak i poszczególne egzemplarze mogły się różnić jakością, zależy dla kogo były przeznaczone. Jakoś całkowicie "bezklasowego" społeczeństwa nie wymyślono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mbubu

Prawda. Jedne "dyrektywy" było bardziej gorliwie wdrażane a inne mniej. Podobno czerwoni z Kremla nie byli uszczęśliwieni wybrykiem tow. Gierka odnośnie Berlieta.

 

Glaschutte były super. Ale na półce w "Jubilerze" oprócz ruskich to raczej nie widywałem GUB tylko Ruhla :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
'Yargoth' dzieki

coz napadlo mnie z tymi zakupami ale na ten zegarek choruje od wielu lat a gwiazdka szla :lol:

wiec teraz 2 -3 dni czekania i mam nadzieje ze sie nie rozczaruje, zdjecie slabe - 750 prof gmt

 

post-3351-0-67123100-1331079601.jpg

 

Piękna - Kolega to ma iście ułańską fantazję


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piękna - Kolega to ma iście ułańską fantazję

 

 

Tak bym tego nie okreslil - liczba zegarkow musi sie zgadzac a ze praktycznie pozbylem sie mojego speedmastera (po strasznych dylematach) to zwolnilo sie miejsce,

przy cenie ktora zaplacilem za ta doxe nie bede mial problemu z odsprzedaza :lol: wiec jesli sie nie spodoba to trudno ale nie bedzie zle, sam nie wiem bo coraz bardziej dojrzewam do polarisa - (niestety pare innych wydatkow po drodze), wiec moze sie okazac iz bede musial wtedy spieniezyc cala kolekcje - staram sie zawsze kupowac zegarki rozwaznie tzn. tak aby jesli cos sie zdarzy nie poniesc duzych strat (nie jest to latwe ale sie staram), w kazdym razie nie byla to az taka ulanska decyzja - 50% ceny w doxie:)

 

bedzie w czwartek wiec moze w sobote zapakuje zdjatka do galerii (szykuje sie duza sesja),

 

pozdrawiam

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak bym tego nie okreslil - liczba zegarkow musi sie zgadzac a ze praktycznie pozbylem sie mojego speedmastera (po strasznych dylematach) to zwolnilo sie miejsce,

przy cenie ktora zaplacilem za ta doxe nie bede mial problemu z odsprzedaza :D wiec jesli sie nie spodoba to trudno ale nie bedzie zle, sam nie wiem bo coraz bardziej dojrzewam do polarisa - (niestety pare innych wydatkow po drodze), wiec moze sie okazac iz bede musial wtedy spieniezyc cala kolekcje - staram sie zawsze kupowac zegarki rozwaznie tzn. tak aby jesli cos sie zdarzy nie poniesc duzych strat (nie jest to latwe ale sie staram), w kazdym razie nie byla to az taka ulanska decyzja - 50% ceny w doxie:)

 

bedzie w czwartek wiec moze w sobote zapakuje zdjatka do galerii (szykuje sie duza sesja),

 

pozdrawiam

R

Polarisa tego z reedycji (współczesnego)?


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polarisa tego z reedycji (współczesnego)?

 

Nie, absolutnie nie reedycja, interesuja mnie nastepujace albo ten z 1968 albo polaris 2 z 70tych (ten drugi bliski realizacji),

na liscie jest tez futurematic w stali 38mm - na ebay jest teraz jeden za male pieniadze ale to niestety skladak - tarcza od zwyklego 36mm

 

pozdrawiam

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny ML, w pierwszej chwili pomyslalem ze to GP 1945:),


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja nabyłem ostatnio coś takiego :D

 

pc060412upldx3.jpg[/img]

 

pc060401uplwc1.jpg[/img]

 

pc060426uplbz1.jpg[/img]

 

Stalowa koperta, tarcza nieodnawiana, wyprodukowany we wczesnych latach 50 na rynek szwedzki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mr2pac: rzeczywiscie, to model dla Szweda - fajny. Na marginesie, czy nie byloby pieknie, gdyby byly modele porzadnych firm na rynek polski, z polskimi napisami na deklu? Pomarzyc mozna...

 

Moj dzisiejszy nabytek - zlota kieszonka "no name". Kupilem ja ze wzgledu na mechanizm, tzw. "bialy", z precyzyjna regulacja typu "labedzia szyjka", z mostkami dekorowanymi paskami genewskimi. Stylistyka tarczy to lata 20-30 - te - Art Deco. Zegarek kupiony w pudelku, nie wiem, czy oryginalnym, z nazwiskiem szwedzkiego zegarmistrza lub jubilera: Ture Jonson. Niestety Google milczy o takiej osobie. Zegarek wyglada na typowy twor dwudziestolecia miedzywojennego - jakis wiekszy zaklad jubilerski (zegarmistrzowski) kupil werk w Szwajcarii, dolozyl reszte (koperte, tarcze itd.) swojej produkcji lub zakupiona u dostawcy i zlozyl calosc do kupy. Mechanizm nie ma zadnych napisow, ani oznaczen, nie ma nawet liczby kamieni. Ksztalt mostkow wydaje mi sie jakos znajomy, ale nie rozpoznaje mechanizmu. Czy ktos pokusi sie o identyfikacje (zdejcia w pelnej rozdzielczosci poprzez ponizsze linki)?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2b8c938af865e799.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9caa30edacd5b245.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/615b7168025584ac.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1d22876971573e6.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e1489b5c2807bad4.html

 

e1489b5c2807bad4med.jpg

c1d22876971573e6med.jpg

615b7168025584acmed.jpg

9caa30edacd5b245med.jpg

2b8c938af865e799med.jpg


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podchodzi mi pod mojego 15 kamieniowego Zenitha. Położenie śrub, kół, osi bardzo podobne. Tylko mostki inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podpowiedzi z Timezone wydaje mi sie to raczej byc Longines - dokladnie jak piszesz, mostki

nie wygladaja jnak u Zenitha.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już pisałem, że werki Longinesa i Zenitha z pewnego przedziału czasowego mają identycznie rozmieszczone elementy i wyglądają jakby się tylko mostkami różniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100

Nowy nabytek JENCO!? Mechanizm eta na 25 kamieniach, ciekawa stylistyka typowa dla lat 70 tych. Ciekawe czy ktoś spotkał się z tą marką?

 

 

1102babb0fceb15dmed.jpge09bdd2376920ae6med.jpg

4a0f02db20e8c92cmed.jpg

 

 

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JENCO ladny, moze sie podobac. Czy tam na tarczy jest jakas ryba?


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.