Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Tom Tom , gratulacje w kolejności w jakiej zrobiły na mnie warżenie ;-) wspierającej partnerki, szybkiego podejmowania decyzji i pięknego zegarka ( choć to nie moja bajka ) w najfajniejszej wersji kolorystycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są lepiej wykonane, szczególnie werki ale kupiłbyś i nosił pablo? 

 

 

Raczej chyba bym nie nosił, może od święta. Do noszenia na co dzień nie ma nic lepszego niż Sub, bo jest wygodny i wytrzymały i do tego regulacja bransolety, która świetnie działa.

Pam jako "codzienniak" to też średnio, a AP 15300/400 to zbyt delikatne ;)  

 

To już jest wyższe zegarmistrzostwo, i trudno, żebyśmy my, maniacy tego nie doceniali.

 

Natomiast gwarantuję Ci Pablo, że gdybyś większości naszego społeczeństwa położył obok siebie AP RO 15400 białe i Twoją AT i zapytał, który jest droższy, to odpowiedzi byłyby zupełnie losowe. Półka zegarków ok. 15-20k jest już na tyle dobrze wykonana i ma na tyle dużo smaczków, że poza mechanizmem nie ma już czego poprawiać.

 

 

 

W sumie prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chyba bym nie nosił, może od święta. Do noszenia na co dzień nie ma nic lepszego niż Sub, bo jest wygodny i wytrzymały i do tego regulacja bransolety, która świetnie działa.

Pam jako "codzienniak" to też średnio, a AP 15300/400 to zbyt delikatne ;)  

 

 

 

 

Ano właśnie. Jak masz kolekcję zegarów z wyższej półki to AP jest pozycją obowiązkową. Jak nie to te zegary jako tool watch-e się nie sprawdzą (chyba, że cały dzień siedzisz w biurze z przerwami na obiadki, nie masz dzieciaków a wieczory spędzasz z pięknymi modelkami) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za gratulacje i również życzę spełnienia marzeń zegarkowych. Co do wykonania, tak- jest to szczyt. Dla porównania polozylem obok Daytone która jest moim zdaniem dość ładnie jak na rolexowskie standardy wykonana i widać różnicę jakości... postaram się cykac więcej fotek jak wrócę z pracy, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie przed chwilą spełniłem takie swoje marzenie :)

nie jest to jeszcze AP ale już coraz bliżej no i trochę nawet przypomina AP ;)

 

93858940471035000656.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grstulacje :-)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Filip,

wiem że nie jest to może top jeśli chodzi o mechanizm, ale zakochałem się i nic nie poradzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serce nie sługa ...kultowy design, bardzo dobra bransoleta, ludzki rozmiar, porządna marka...jeśli kupiłeś za dobrą cenę to zapomnij o tej ecie w środku i ciesz się z fajnego zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję obu posiadaczom. :)

Sercem bliżej mi do Inżyniera, mimo iż werk zecydowanie mniej "prestiżowy" niż w AP.

AP mimo całej zacności i pozycji w zegarkowym świecie to jednak nie moja bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

gratuluje kolegom swietnych zegarkow  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ładniejszy niż AP, dla mnie AP to nic specjalnego, gdyby miał inne logo na tarczy to by nikt nawet wzroku nie odwrócił.

Bez przesady. Kontrasty polerowanych śrub(w standardach jak na pieczęć genewską do werku) i krawędzi bezela, nietypowa struktura bransolety(choć wolę tą od Inge za pancerność), piękna tarcza, świetne zapięcie(choć bez regulacji) + piękne szczotkowanie, i ogólny, nietypowy design, pomijając przepiękny werk(zwłaszcza pełny mostek i rotor, choć osobiście wole w zegarkach pół-sportowych pełny dekiel jak w Inge), czynią ten zegarek naprawdę pięknym dziełem sztuki zegarmistrzowskiej. 

Inge jest po prostu PANCERNY, ma doskonale wykonaną bransoletę(choć bez regulacji), a w wersji 3227 ma piękną tarczę.

Ja też nie pałałem miłością do AP, Nautilusa i Inge, z uwagi na bardzo nietypowy design, dopóki ich nie zobaczyłem na żywo we Włoszech i nie przymierzyłem(wygody nie da się ocenić po zdjęciach, a na opisy spoglądam subiektywnie). Zdjęcia kolegi tom_tom nie oddają niczego prócz kontrastów i trochę z tarczy, ale fotki Michała już dają przedsmak tego, co widzisz na żywo. 

W kwestii zegarka casual, lub nawet do garnituru, dla kogoś kto smokingu nie zakłada, a garnitur gdy wypada, to nie ma nic lepszego niż Nautilus lub RO. 

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się dzisiaj przyplątał to kupiłem  :)

post-68206-0-14455200-1423418557_thumb.jpg

post-68206-0-03035900-1423418565_thumb.jpg

post-68206-0-15936100-1423418573_thumb.jpg

post-68206-0-10358600-1423418581_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł a świeci to w ciemności?

 

Tapnięte z fona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

fajny pilot. gratuluje  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję fajnych zegarków i to w różnych przedziałach cenowych. AP, IWC,, Certina, Fortis bo chyba w takiej kolejności były przedstawiane, każdy może znaleźć coś dla siebie. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeci świeci - indeksy kreseczki i cyferki oraz wskazówki godzina i minuta w środku eta (tak ma być bo nawet nie wiem) stop sekunda , zakręcana koronka 

Jedno co mnie drażni to plastikowy widać że dorabiany chamsko pierścień stabilizujący mechanizm po środku  :wacko:  oryginalnie chyba było coś metalowego albo lepszy plajstik 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, prosty, a zarazem zacny pilot :) Widziałbym go u siebie na ręce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

dla jednych jest ,,cos,, brzydkie

dla drugich jest ,,cos,, brzydkie , ze az ladne  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek zdania zacząłem od słów "dla mnie", to są słowa klucze :). Nie twierdzę, że AP i sam RO to nie jest topowe zegarmistrzostwo. Natomiast dla mnie AP (rodzina RO) czy Nautilus to zegarki zwyczajnie brzydkie i nie przemawia do mnie nawet argument o wygodzie, bo dla mnie uważana przez wszystkich za dużą i grubą Omega AT na 8500 to super wygodny zegarek który mogę nosić 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Uprzedzam kolejny argument, bo Nautilusa i RO oglądałem na żywo w Wiedniu i tylko utwierdziło mnie to w moich przekonaniach.

Chyba, że mówimy o tym czy podoba Ci się design koperty/bransolety, to już zupełnie co innego ;)

Ja bardziej piłem do "gdyby miał inne logo na tarczy to by nikt nawet wzroku nie odwrócił."


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to jest ładne co jest ładne, tylko co się komu podoba ;)

dla mnie AP, zupełnie bez emocji - nic specjalnego...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu miesiącach czytania forum, przeglądaniu, przymierzaniu i namysłach, nabyłem swój pierwszy Swiss automat. Po miesiącu noszenia jestem bardzo zadowolony i przekonany, że dokonałem właściwego wyboru. Zegareczek to Alpina Extreme Diver 300m. Na zdjęciu w Szwajcarskim Alpach.

 

Serdecznie pozdrawiam.

 

 

post-62358-0-88802100-1423474003_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny egzemplarz. Gratuluję!

 

Niech się dobrze nosi, no i na wakacjach przetestuj go w jakimś morzu!

 

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Będzie miał okazję popływać, aczkolwiek dopiero za kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, jest czym, będzie się dobrze nosił.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.