Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Filip!!!! :blink:

 

Zaliczyłeś cztery siódemki w postach. :)

Ładny wynik.

Ja takiego do śmierci nie zaliczę. :(


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zakup. Miałem w ręku kiedyś takiego. Chyba koło 5k euro chciał właściciel.

Rafał kilka lat temu miał za niecałe 3k$ nawet się zastanawiałem i tez miał Laco

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest super , występował taki jak dobrze pamiętam w filmie " Bitwa o Anglię"....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj "Bitwa o Anglię" to chyba najdroższy polski film, którego koszty liczone w milionach funtów Wielka Brytania odebrała sobie z polskiego skarbu narodowego w zamian za uratowanie brytyjskich tyłków, po czy sprzedała nasz kraj Stalinowi w ramach wymiany międzynarodowej. Co więcej chyba w tym samym filmie ta sama Wielka Brytania powiedziała polskim pilotom aby na defilade zwycięstwa jak chcą uczestniczyć to niech sobie pojadą do Moskwy.

Czy o tym samym filmie mówimy?


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, tylko w wersji " reżyserskiej"...

No i trochę przesadzasz, wyższym oficerom dali pracę...we młynie, tartaku....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baa, niektórzy nawet zegarmistrzami zostali.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mam zegarek to zaczynam się martwić o ekspozytor / stojaczek XXL do gabloty, gdzie by taki nabyć. 

I po co mi było kupować B-Uhra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zenith to mógłby robic za subtarczkę w tym laco :P olbrzym, ale bardzo fajny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mam zegarek to zaczynam się martwić o ekspozytor / stojaczek XXL do gabloty, gdzie by taki nabyć. 

I po co mi było kupować B-Uhra :)

Zamów u @Tajtka.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek zanitowany, a więc zegarek gotowy do gabloty. Dzięki za info, o ekspozytor zapytam Tajtka.

 

e78ead461710113015071a1083265c6e_2.jpg

6d2bc8dcb2197723069775a57ad13cfe_2.jpg

c557381a39e9d41313898cb4524524e6_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj "Bitwa o Anglię" to chyba najdroższy polski film, którego koszty liczone w milionach funtów Wielka Brytania odebrała sobie z polskiego skarbu narodowego w zamian za uratowanie brytyjskich tyłków, po czy sprzedała nasz kraj Stalinowi w ramach wymiany międzynarodowej. Co więcej chyba w tym samym filmie ta sama Wielka Brytania powiedziała polskim pilotom aby na defilade zwycięstwa jak chcą uczestniczyć to niech sobie pojadą do Moskwy.

Czy o tym samym filmie mówimy?

1. Film jest tak samo polski jak brytyjski - rozumiem że ironizujesz nt. polskich wątków w tym filmie, które oczywiście są, ale w ilości powiedziałbym znikomej....  W odróżnieniu od np. "Ciemnoniebieskiego świata" na przykład, który jest po prostu filmem czeskim.

"O jeden most za daleko" to też hołd wyłącznie dla polskiej brygady spadochronowej? No chyba nie.

2. Alianci sprzedaliby Polskę niezależnie od naszego udziału w jakichkolwiek działaniach po ich stronie.  Co więcej, sprzedaliby nawet gdyby nikt z Polaków nie podniósłby ręki na agresora - czy to w okupowanej Polsce, czy poza jej granicami, więc ciągu przyczynowo skutkowego nie widzę.

3. Nie, w tym filmie raczej nie ma tego wątku.  Wklej screeny jak możesz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegar . Mechanizm nieżle okuty .

Gratulacje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty Laco. Świetny jest. Nosiłbym z dumą.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nie nosił nawet jakby doplacali zegarka jakiegoś niemieckiego pilota który bombardował za jego pomocą Polske.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

3. Nie, w tym filmie raczej nie ma tego wątku. Wklej screeny jak możesz.

 

Pozdrawiam

Screenów nie posiadam,a cały film obejżę kiedyś raz jeszcze :)

Ale scena była, tak mi się wydaje, a raczej jestem pewien, w kabinie bombowca i rozmowa w języku niemieckim pilota z nawigatorem...

 

 

 

A ja bym nie nosił nawet jakby doplacali zegarka jakiegoś niemieckiego pilota który bombardował za jego pomocą Polske.

 

Mialem kiedyś Omegę straznika z Majdanka, potencjalni nabywcy nieomal 'się bili' jak wyrazilem chęć pozbycia się zegarka....

Ciemna Strona Mocy fascynuje ....

post-48316-0-74042900-1457098317.jpg

post-48316-0-93986300-1457098329_thumb.jpg

post-48316-0-09771100-1457098348.jpg

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedyś Omegę straznika z Majdanka, potencjalni nabywcy nieomal 'się bili' jak wyrazilem chęć pozbycia się zegarka....

Ciemna Strona Mocy fascynuje ....

 

Możliwe że kogoś to fascynuje,  mi w każdym razie taki zegarek w kolekcji radości by nie sprawiał.

 

 

PS>  nie mam oczywiscie zamiaru urazić forumowicza Michał_87

Edytowane przez mazik77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy popatrzeć na podaż i popyt Delban z kalkomanią i odpowiedz co do zainteresowań i fascynacji jest jasna..

 

P.S w filmie Agnieszki Holland 'W ciemnosci' występowała taka podrabiana Delbana z lat 50ych....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)

Ty chyba nie na poważnie? Przecież to wszytsko było ironią na post Kolegi odnoszący się do "dziadka" . A jedyną ewentualną różnicą z Twojego opisu jest to, że gdyby Polscy Piloci nie walczyli w GB to mielibyśmy więcej kasy a dzisiaj kasa rządzi swiatem :D Oczywiście to gdybania na różne tematy niczego nie zmienią. Jak pisał poeta

"Czekamy ciebie, czerwona zarazo, byś wybawiła nas od czarnej śmierci, byś nam kraj przedtem rozdarłszy na ćwierci, była zbawieniem witanym z odrazą."

Natomiast czy na przyklad Polacy walczący pod dowództwem sowieckim byli żli czy też gorsi od tych walczących pod dowództwem GB ? Czy w ogóle jedni i drudzy walczyli za Polskę ? Dzisiaj to są trudne pytania, na ktore nie ma odpowiedzi gdyby brać pod uwagę całokształt i skutki, choć moim zdaniem pewnie tak.

W Niemczech prawie każdy miał dziadka w Wehrmachcie z tego co rozmawiam z Ludzmi z Niemiec. Czy to czyni ich złymi, czy czyni złymi Brytyjczyków z tego powodu co zrobili albo Czechosłowaków etc.

Do tego moża by dodać teorie spiskowe na te wszystkie tematy i masz dyskusje na kilkadziesiąt stron.

Dla mnie zegarek to zegarek, jeśli jest ciekawy to wszystko jedno czy niemiecki czy inny, tylko to chcialem powiedzieć.

EDIT: jeśli chodzi Ci w punkcie 3 o udzial Polskich Pilotów w defiladzie zwycięstwa, to czy nie chcieli uczestniczyć jako GB czy zrezygnowali na znak solidarności z Polską można poczytać w wielu tematach w różnych miejscach

https://www.google.pl/search?q=defilada+zwyci%C4%99stwa+w+Wielkiej+Brytanii+w+1945+bez+polakow&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=56PZVqPKMYGp6ATgrbvoAg

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym konkretnie? :)

 

 

 Moja praca zawodowa polega na jeżdżeniu trzy dni w tygodniu dziesięcioma dziennie różnymi autami i między innymi sprawdzaniu przyspieszeń od 40 do 120 km/h na trzecim biegu na obu paliwach ( LPG i benzynie ).

 

 

Zaciekawiło mnie dlaczego akurat na trzecim biegu i tyle samochodów co tydzień do porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwale moimi nabytkami. Czwarty niestety jeszcze do mnie nie dotarł (przez przypadek moja kochana go nie spakowała).

Nabyte za cenę dobrej wódki. Delbana i Adriatica wydają się być sprawne, Tissot nie rusza. Powiedzcie mi czy ten Tissot nie powinien mieć złotych wskazówek? Czwartym jest Atlantic, sorry za kiepskie foto.

 

Bardzo chciałbym w pierwszej kolejności wskrzesić Tissota. Z mechanizmem mój zegarmistrz sobie poradzi. Myślę jak nadać kopercie, tarczy i wskazówką dawny blask. Ktoś coś poradzi?

 

25391211072_ac5d811c55_c.jpg

25214066450_b244296cdf_c.jpg

25142134649_e0e711fb61_c.jpg

25483813226_d5b0fb63c9_o.jpg

Edytowane przez adjaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.