Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
wocio19

Nowe nabytki - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Recommended Posts

Dawid pozamiatał dzisiaj. Gratulacje!

Dokładam skromnie mojego. Serdeczne podziękowania dla Piotra!

post-86624-0-84459600-1468054103_thumb.jpg

I bezel nawet równiutko osadzony:)Prawdziwy Król.Niech się nosi.

Tisell Klub Polska

Rolek bez lupy to jak żołnierz bez karabinu.

Graty Rolka i Gliceryny.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Graty Rolka i Gliceryny.

Potwierdzam.

Mierzyłem kiedyś tą Glycine, bardzo przypasowała mi koperta.

Robert

Rolex z lupą to jak żołnierz w okularach jak denka od butelek :)

Lupa, czy bez, ale data powinna być, dla zachowania funkcjonalności  ;)

Z Subem jest ciekawa sprawa z tego co przewertowałem fora zegarkowe,również zagraniczne.W porównaniach date vs no date wygrywa no date.Argumentacja zazwyczaj podobna "że bardziej spójna niezaburzona tarcza,znani ludzie wybierali bez daty ,itd".Natomiast gdy dochodzi do momentu zakupu to wybierany jest najczęściej Sub z datą.Potwierdziła moje spostrzeżenia również przemiła Pani z trójmiejskiego "Kruka" w Galerii Bałtyckiej.

Edited by esteta

Tisell Klub Polska

cep z trudnym wyborem: symetria czy jednak nieodzowny kalendarz stary jak Świat. Miałbym dylemat i to nie przez pryzmat pieniędzy. Cep jak najbardziej prosty, ale mimo to data nieodzowna, ale to nie perpetual... chociaż z zegarkiem trzeba się zintegrować. Nadal data... tak czy siak niech się zintegruje z użytkownikiem i służy mu długie lata z każdą rysą...

Rolex z lupą to jak żołnierz w okularach jak denka od butelek :)

Lupa pasuje praktycznie tylko do Rolexa.

Deus Dona Me Vi

Lupa pasuje praktycznie tylko do Rolexa.

Nie tylko.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Gratuluję, zakupów. Rolex - piękny minimalista. 

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

A to moja Omega w letniej scenerii

Genialna ta Omega, podaj dokładny ref jak ją znaleźć albo link do strony :)

Kupiłem ją poprzez Chrono24.com. Znajdziesz ich tam sporo. Nie polecam jednak włoskich sprzedawców, gdyż miałem z jednym z nich sporo problemów.

Ref.232.32.46.51.01.005

Dawid, gratuluję Suba. Trafny wybór.

Edited by Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

No ja nie wiem, czy po tej Omedze, Glycine i Rolexie wypada, ale... wstawie pare milych dla oka nabytkow, ktore mialem juz od dawna, ale dopiero teraz wrocily od zegarmistrza :)

1.

Piekny Atlantic, niestety zbyt maly zeby go obecnie nosic. Domyslam sie ze tarcza byal kiedys raczej nie zoltawa tylko srebrna, ale ta "patyna" dodaje uroku. A moze byl wlasnie taki... ?

Kupilem go w stanie wizulnie bardzo dobrym, tyle ze nie wiedzialem jaki kryje sie w srodku mechanizm. A w Atlanticach - ten co sie tam znalazl - jest rzadkoscią. AS 1686.

post-83781-0-19260000-1468245197_thumb.jpgpost-83781-0-97574300-1468245200_thumb.jpgpost-83781-0-38288100-1468245204.jpg

2.

Tego Atlantica kupilem w zlym stanie, ale okazalo sie ze stan zly dotyczyl tylko szkielka i brudnej koperty. Koperte dalo sie odczyscis, a po wymianie szkielka oczom ukazala sie piekna tarcza. w stanie naprawde idealnym... Mechanizm ? Moze ktos wie co to - ale to byla zagadka takze dlaWojtka Kutermankiewicza. W Jego bazie ten mechanizm pojawia sie w zegarkach Atlantic Precision, jednych z najstarszych, jest tam nawet strona z jakiegos katalogu gdzie ten mechanizm jest nazwany "A.S.", ale bez konkretnego numeru. Moze ktos cos wie ?

post-83781-0-26799100-1468250987_thumb.jpgpost-83781-0-73168800-1468250993_thumb.jpg

3 i 4.

Oba standard, chociaz 3 ma fajny mechanizm, natomiast stan.. no idealny ! A oba byly niepewne - jak zwykle przez szkielko totalnie zaorane :)

post-83781-0-80990500-1468251266_thumb.jpgpost-83781-0-86728100-1468251272_thumb.jpgpost-83781-0-46556600-1468251277_thumb.jpgpost-83781-0-80473300-1468251283_thumb.jpg

5.

I na koniec rarytasek ;) Jak standardowy zegarek moze byc rarytasem? Ano zobaczcie sami... tego tez kupilem w stanie dosc zlym na pierwszy rzut oka (z aukcji). Okazalo sie ze koperte i dekielek da sie wypolerowac, a stan tarczy jaki jest - to widac :) Zegarek nie mial nic robionego z tarczą... Zmienilem tylko pasek, na taki, na ktory od dawna chorowalem ;) Prawda ze slicznosci ? ;)

post-83781-0-40942700-1468252155_thumb.jpgpost-83781-0-97645100-1468252159_thumb.jpgpost-83781-0-33480500-1468252164_thumb.jpg

Edited by kubah