Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Ha, miałeś odpwowiedzieć czy kupiłbyś gdyby nie wyglądał jak SUB a Ty po freudowsku potwierdziłeś że to ten wizerunek Cię przyciągnął tyle że to "spójne i kultowe wzornictwo" przypisane jest do marki Rolex...co innego inspirować się nim we własnych projektach ( choćby różne divery Seiko) a co innego robić kopię 1:1... Poza tym o czym tu myśleć , wszytko zostało już dawno wymyślone - kolega Tomek wypunktował już sporo różnic w jakości ale nie jest żadną tajemnicą że dużą część ceny stanowi wartość marki ( w przypadku najlepszych przekłada się to choćby na wartość odsprzedaży ) ...jestem ciekaw czy jak już kupisz Rolexa też będziesz taki refleksyjny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, miałeś odpwowiedzieć czy kupiłbyś gdyby nie wyglądał jak SUB a Ty po freudowsku potwierdziłeś że to ten wizerunek Cię przyciągnął tyle że to "spójne i kultowe wzornictwo" przypisane jest do marki Rolex...co innego inspirować się nim we własnych projektach ( choćby różne divery Seiko) a co innego robić kopię 1:1... Poza tym o czym tu myśleć , wszytko zostało już dawno wymyślone - kolega Tomek wypunktował już sporo różnic w jakości ale nie jest żadną tajemnicą że dużą część ceny stanowi wartość marki ( w przypadku najlepszych przekłada się to choćby na wartość odsprzedaży ) ...jestem ciekaw czy jak już kupisz Rolexa też będziesz taki refleksyjny ;-)

Nie tylko Rolex kolego posiada to wzornictwo.Było o tym na forum już nie raz.Co do różnic.To głównie czyta się o tzw."smaczkach Rolexa" vs inne zegarki usiłujące go udawać.Smaczkiem jak domniemam jest również brak AR:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to po pierwsze świetnie wykonany zegar.Po drugie mnie jako fascynata zegarkowego zastanawia i zmusza do myślenia ile płaci się za marketing,logo a ile faktycznie za sam produkt.Skoro za 36-krotnie niższą cenę można zrobić zegar i do tego z AR?Panowie.Ile by się nie miało biletów NBP na koncie to zmusza do myślenia.

Żadna tajemnicą nie jest że świetnie wyglądający i wykonany zegarek można sprzedawać za 200 dolcow (a ar to jakaś magia?) i raczej dziwne jest to że zastanawiasz się nad tym porównując do zegarków z półki luksusowej gdzie cena w żaden sposób nie jest skorelowana z kosztami produkcji.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna tajemnicą nie jest że świetnie wyglądający i wykonany zegarek można sprzedawać za 200 dolcow (a ar to jakaś magia?) i raczej dziwne jest to że zastanawiasz się nad tym porównując do zegarków z półki luksusowej gdzie cena w żaden sposób nie jest skorelowana z kosztami produkcji.

Tak.To proszę o wskazanie drugiego takiego zegarka.Cearmiczny bezel,skręcana pełna bransoleta,szafirowe szkło,prześwietna tarcza,serce porządny wół roboczy z dokręcaniem i stopsekundą.Kwota 170usd.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki do podróbek są zabronione.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech on sobie ma nawet Bezel z księżycowej skały - nie zmieni to faktu, że jest zwykłą, obciachową kopią. Nie inspiracją tylko bezczelną kopią.

 

Zaskakuje mnie Daniel, że przeliczasz cenę Rolexa na ilość sztuk jego wizualnej, azjatyckiej kopii. Oczywistością jest, że niemal w każdej branży a zwłaszcza w branżach dóbr luksusowych olbrzymi udział w cenie ma wartość marki, związana z historią, legendą, dokonaniami.

Ba, często związana zaledwie z lokalnym i aktualnym pozycjonowaniem wizerunku marki - żeby wspomnieć chociażby na casus odzieży Zara - w niektórych krajach spozycjonowanej jak u nas np. H&M. A u nas - wyższa półka.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Rolex kolego posiada to wzornictwo.Było o tym na forum już nie raz.Co do różnic.To głównie czyta się o tzw."smaczkach Rolexa" vs inne zegarki usiłujące go udawać.Smaczkiem jak domniemam jest również brak AR:)

Ale dzięki Rolexowi jest kultowe i rozpoznawalne i dlatego jest pożądane...co sam przyznałeś ( to się nazywa magia marki ) ...jakość szlifów na kopercie czy działanie bransolety to nie są " smaczki"... a co do AR - mam wrażenie że to jakiś fetysz...mam zegarki z podwójnym AR i takie które go nie mają ale nie przyszło mi do głowy żeby z tego powodu kupić " kopię"...

A tak wygląda Rolex bez AR...mnie wystarczy ale gdzie mu tam do Tisella...

post-55792-0-74475100-1468706517_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największym smaczkiem jest fakt masowego kopiowania wzoru bez smaczków.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki do podróbek są zabronione.

Nawet koledzy którzy "rozpinają" na Tisella twierdzą,że nie jest to podróba tylko "ordynarna"'kopia z lepszym szkłem od Suba,różni się też zapięciem.Więc idealnie podrobiony nie jest idąc Twoim tokiem myślenia:)Widzę,że jest problem ze wskazaniem zegara o podobnych parametrach,które wymieniłem i niekoniecznie miałem tu na myśli zegarki inspirowane Submarinerem, tak więc myślę wątek Tisella należy w tym miejscu zamknąć.I tak zdaje się,że mnie poniosło pisząc go tutaj:).Do kolegów,którzy" rozpinają rozpór" pamiętajcie,że jak to piszecie "rozpinacie i ojszczywacie"również zegarki,kolegów już posiadaczy Rolexów,którzy jak piszą zakupili je tylko w celach eksperymentalnych.Myślę,że jeśli to przeczytają to ich umoczone w urynie zegarki pójdą jeszcze dziś na bazar.A ja przewrotnie utworzyłem w dziale zegarków chińskich Klub Miłośników marki Tisell.Zobaczymy czy zaskoczy:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci od Rolexa leją złotym deszczem ;) no ale zawsze ktoś może lać platynowym albo diamentowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci od Rolexa leją złotym deszczem ;) no ale zawsze ktoś może lać platynowym albo diamentowym...

Z tzw."smaczkiem":)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę Wam Panowie byście jak najszybciej uzbierali na tego Rolexa albo uporali się z myśleniem stereotypami w zależności od tego co bardziej Was blokuje ( kolega esteta jeszcze wczoraj miał to wdrukowane w sygnaturkę) i dali już spokój albo brali przykład z kolegów którym zbieranie nie przeszkadza w cieszeniu się zegarkową pasją ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę Wam Panowie byście jak najszybciej uzbierali na tego Rolexa albo uporali się z myśleniem stereotypami w zależności od tego co bardziej Was blokuje ( kolega esteta jeszcze wczoraj miał to wdrukowane w sygnaturkę) i dali już spokój albo brali przykład z kolegów którym zbieranie nie przeszkadza w cieszeniu się zegarkową pasją ;-)

Dokładnie!

Poziom forum podupada w oczach.

Edytowane przez Janik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę Wam Panowie byście jak najszybciej uzbierali na tego Rolexa albo uporali się z myśleniem stereotypami w zależności od tego co bardziej Was blokuje ( kolega esteta jeszcze wczoraj miał to wdrukowane w sygnaturkę) i dali już spokój albo brali przykład z kolegów którym zbieranie nie przeszkadza w cieszeniu się zegarkową pasją ;-)

Weź też pod uwagę,że nie każdy też musi uzbierać na Rolexa, a bardziej potrzebuje dojrzeć do jego zakupu i to nie w kontekście stereotypów:)

Edytowane przez esteta

Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod.

Proponuję zakończyć dyskusje.

Post ze zdjęciem Tisella nie został usunięty choć powinien ale komentarzy już wystarczy. Rolex nie ma patentu na Submarinera i wszyscy o tym wiedzą. Cała reszta została tez już napisana.

Od tej pory proszę już tylko słiss lub german made w tym wątku.

 

Na szczęście bardziej podoba mi się Yagcht Master ale że ostatnio świnkę rozbiłem to do klubu dołączę za jakieś x lat :)

post-47356-0-16457400-1468754614.jpg

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to siė trochę MOD rozpędził bo ten wątek demokratycznie pozwala chwalić się różnymi zegarkami - wpis oczywiście dotyczy Tisella w wątku o Rolexie :-)

Naturalnie kolego esteto - pisząc o uwalnianiu od stereotypów myślałem o dojrzewaniu do Rolexa - z autopsji

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod się nie rozpędził. Temat dotyczy zegarków szwajcarskich a Tisell takim nie jest ;)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod się nie rozpędził. Temat dotyczy zegarków szwajcarskich a Tisell takim nie jest ;)

Biorę na klatę,rozpędziłem się,mod ma rację.Wspomniany T....l znalazł już miejsce w zegarkach chińskich:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pomyłka :)

Zwracam honor koledze @desmo.

Bylem jednocześnie na temacie Rolexa.

 

Edycja

Poprawione i mam nadzieję że od początku wszyscy wiedzieli o co chodzi :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne ustrzeliłeś zegarek szwajcarski :P:P:P

Ten zegarek jest niemiecki lub szwajcarski?, bo to dział niemieckich i szwajcarskich zegarków :)

Poprawione i mam nadzieję że od początku wszyscy wiedzieli o co chodzi :)

Jakoś chyba nie bardzo :) , bo procz mnie i @Burnsa ochoczo komentowali, ba niektórym to nawet siku się zachcialo ;), bo rozporki rozpinali....ale i tak wiadomo, cham jest jeden-@Master Yoda :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E...tam! :wacko:

Ale podobno?  ;)

ma się czym chwalić. :P  :lol:


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze.Tak.Kupiłbym.Podobnie jak i inni koledzy,którzy posiadają już Suba bo to bardzo spójne i kultowe już wzornictwo.Bo to po pierwsze świetnie wykonany zegar.Po drugie mnie jako fascynata zegarkowego zastanawia i zmusza do myślenia ile płaci się za marketing,logo a ile faktycznie za sam produkt.Skoro za 36-krotnie niższą cenę można zrobić zegar i do tego z AR?Panowie.Ile by się nie miało biletów NBP na koncie to zmusza do myślenia.

Była filozofia z Omegą SMP z Twojej strony zakończona spontanicznie nazwą "karuzela";)

 

Ta filozofia to filozofia hmm osmiele się ją nazwać "filozofia szwajcarsko/chińska"heh

Edytowane przez KRWISTY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była filozofia z Omegą SMP z Twojej strony zakończona spontanicznie nazwą "karuzela";)

Ta filozofia to filozofia hmm osmiele się ją nazwać "filozofia szwajcarsko/chińska"heh

Filozofia to chyba za dużo powiedziane.Bardziej poszukiwanie spójności w zegarku jako całości.Na tę chwilę raczej koncepcja koreańsko/chińska jeśli być dokładnym:)

Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.