Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pewnie ze względu na niski staż na forum nie powinienem się wtrącać i na pewno za chwile któryś z Panów "starszy cyfra" doprowadzi mnie do pionu. Ale co tam. Wylewacie te pomyje w kategorii jak sama nazwa wskazuje: "Nowe nabytki - itd ...". Nie wiem czy to właściwy adres? Może załóżcie po prostu nowy temat. Moja propozycja to - "Stolik Towarzystwa Wzajemnej Adoracji" i tam obrzucajcie sie czym chcecie. Taka moja dygresja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tę rozmowę odebrałem mniej więcej tak...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Jola jeszcze nie wie, że jej znakomita parasolka, wyrób krajowy, zakupiony w Centralnym Domu Handlowym, tak naprawdę wykonano w zaprzyjaźnionym Państwie Środka.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie to czytam i czytam... i odchodzac od stylu roznych wypowiedzi, a wracajac do meritum, tj. do informacji po angielsku nt. 50% szwajcarskosci... nie uderzyl Was wszystkich fakt, ze tam jest napisane, ze 50% wartosci mechanizmu musi byc w czesciach szwajcarskich, zeby zegarek nazwac szwajcarskim ? Ja tu po prostu widze luke - chyba ze sa jakies uszczegolowienia jak liczyc wartosc... O co mi chodzi ? O furtke... Jesli w uproszczeniu mechanizm zegarka sklada sie tylko z 10 trybikow, to logika nakazuje zeby przynajmniej 5 bylo ze Szwajcarii. Tyle ze tekst mowi o "wartosci", a nie o sztukach... a wartosc 1 trybika wyprodukowanego w Szwajcarii moze byc wieksza niz 9 razem wyprodukowanych w Chinach... w rezultacie zegarek zlozony z 90% czesci chinskich moze wciaz byc szwajcarski, bo wartosciowo jest pol na pol...

Ja nie mowie ze tak jest, ja mowie ze czytajac informacje widze taką lukę.

 

Spodziewaj się ataku, pod kryptonimem "poproszę dowody, bo ja zapłaciłem 20,000 " 

 

Ja tę rozmowę odebrałem mniej więcej tak...

Brawo, klimat iście forumowy.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Yoda, nie bedzie atakow, bo wyrazilem swoje watpliwosci. I napisalem ze nie mam dowodow, co wiecej, nie wiem nawet czy tak w ogole jest.

A Ciebie proszono o dowody. Nie podales ich, poza informacja ze "byla rozmowa"... Nawet jesli ta rozmowa byla, nawet jesli masz pewnosc ze poprawnie zostala przekazana dalej, to nie masz wiedzy jaka byla wiarygodnosc osoby ktora o tym mowila i jakie byly jej intencje.

Ale tez prawde mowiac w pewnym momencie caly temat wpadl w spirale wzajemnej pyskowki. Jak jeden poczul sie ze go wiecej osob wspiera, to dobijal drugiego, i na wzajem.
Dlatego nie wracalem do Waszej wymiany "zdan", tylko tak sobie rozlozylem na czynniki pierwsze to co przeczytalem z oryginalu.

Bardziej to co zauwazylem napisalem jako ciekawostke.

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się cofnąć kilka stron, przeczytać, dowody były, jasne i przekonujące, problem polega na tym że część nigdy wiary nie da i będzie bronić....czego?, własnych wydanych pieniędzy?

 

 

Rząd szwajcarii debatuje o podwyższeniu 50% na 60% udziału w produkcji rodzimych producentów, oni protestują że mniejsze firmy nie wytrzymają takiego obciążenia, bo chiny ich ratują tanią produkcją.....a koledzy na forum swoje, ślepi i głusi a Yoda głupi i pijany....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto znać angielski i czytać zagraniczne artykuły. Może wtedy byłoby mniej poruszenia w tym temacie. 

Na dotychczasowych zasadach możliwości są dokładnie takie, jak piszesz kubah. To nie jest tak, że 50% zegarka musi być wykonane w Szwajcarii, tylko 50% wartości mechanizmu. Fizycznie i 90% zegarka może być wykonane poza Szwajcarią (tarcza, wskazówki, koperta, pasek/bransoleta, większa część mechanizmu). Wszystko zależy od kosztu sprowadzonych części względem kosztu części ze Szwajcarii. Do tego dochodzi ostateczny montaż na miejscu i inspekcja i masz swoje Swiss Made.

 

To "nowe 60%" może dotyczyć kosztu wykonania całego zegarka, stąd wielu producentów zaciekle protestuje przed wprowadzeniem zmian. Gdzieś czytałem (chyba reuters) że w grupie przeciwników zmian znajduje się 25 producentów.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli omega czy rolex produkuje koperty i bransolety w Chinach to dla mnie tego typu polityka deprecjonuje brand.Co do oszczędności to przy kasie jaką zarabiają na zegarkach sprzedawanych w milionach egzemplarzy,stać ich by produkowali je na księżycu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dramatyzujmy. Omega jest pewnie lekko "skażona" problemem, Rolex pewnie wcale. Omawiany problem dotyczy raczej niskiej-średniej półki szwajcarskiej i niektórych firm z wyższej.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@akism, widziałeś paragon z Norweskiego oddziału swatch group, prawda?

Co tu więcej dodawać?

Ja rozumiem że to co piszę jest mało modne i mało wygodne dla części kolegów, ale czemu deprecjonują mnie, i to co pisze, obrzucając przy okazji błotem?

Sam jestem pasjonatem zegarkowym, kolegą , nie wrogiem, a tu w szambo by mnie wrzucili......nawet ci, to najgorsze, co mnie poznali, i wiedzą ze 10 razy się zastanowie i sprawdzę informację niż ją "opublikuję"

 

Wiem że producenci kombinują, oszukują na skalę masową, wiem.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może Rolex po prostu lepiej się kryje... O ile rozumiem przypadek Tissota który aby kosztować 1000 a nie 2000 jest w znacznej części chiński - to już przypadek Omegi, która jest produktem wysokomarżowym - jest dla mnie bulwersujący. Jeśli to robi Rolex - jeszcze bardziej.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoda właśnie widziałem ten kwit i dziwi mnie cięcie kosztów okupione ryzykiem odwrócenia się od firmy części klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast cały ten oszukany Swiss Made ale przynajmniej częściowo szwajcarski i tam też złożony, regulowany i sprawdzony uważam za dużo mniejszy wałek niż hipotetycznie realny bo legalny Made in Japan od A do Z z Chin.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grand seiko produkowane jest w Japonii,także są wyjątki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak choć położyłbyś dłoń za to, że część zegarka nie pochodzi np. z Chin?

 

Poza tym często w dyskusjach w dziale "jaki zegarek" np. za 2000 zł pada argument - weź Japończyka bo to, bo tamto, a już najbardziej bo in house. In China House, jak się okazuje.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać aż patek ,vacheron,AP przeniosą produkcję do Chin,może wreszcie klienci nie będą czekać w kolejce po np. Nautilusa :) To zaczyna być chore..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciwość. Jeden z grzechów głównych.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoda właśnie widziałem ten kwit i dziwi mnie cięcie kosztów okupione ryzykiem odwrócenia się od firmy części klientów.

@akism, to pewność siebie....klienci i tak się nie odwrócą, wiesz ilu jest świadomych nabywców, 1%?

Strata % minimalna na nabywcach " wyrównuje"  się na kosztach produkcji...

 

 

P.S Dalej będę postrzegany jako "freak" ;)

 

edit

Temat oblegany jak by Omega paski nato sprzedawała po pięc stów.... :D

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponarzekamy,poględzimy,a jutro pójdziemy szukać następnego Swiss made ..Swoją drogą ciekawy jestem kto jeszcze" klepie" żelazo w Chinach.Kiedyś słyszałem,że panerai rodzi się w Azji,a jak wiemy do tej samej grupy należy też IWC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ja troche glupi jestem i nawet tak "na czuja" to mowie przeciwko sobie, ale... jaka jest roznica miedzy produkcja w Chinach, a produkcja w Szwajcarii? ;)

Przepraszam, ze tak obrazoburczo, ale... wiecie... ja sie zajmuje telekomunikacją. Na codzien np. uzywam switchy Allied Telesis, ktore maja gwarancje dozywotnią... tak dlugo jak model jest w produkcji, tak dlugo go wymienia bez pytania... mialem kiedys cos zweglonego od pioruna w srodku, tez wymienili. Ale generalnie - nie psuje sie wcale. Produkcja "full China". Przeszkadza mi to tylko tak w ramach "wrazenia", ale poki sie nie psuje... ? Krotko mowiac - poki kontrola jest na wysokim poziomie, to w czym problem? W tym ze jestesmy "oszukiwani" napisem "swiss made"? Ostatecznie na bardzo niskim poziomie cos zawsze pochodzilo z Afryki, Chin, czy innych dziwnych miejsc. Bo jak boga kocham, watpie czy kopalnie, rudy zelaza, huty metali i walcownie, czyli produkcja stali od poczatku do konca, odbywa sie w calosci w Szwajcarii... jakis niski poziom przetworzenia chyba by mi nawet nie przeszkadzal, jesli by byl w Chinach, o ile mialbym pewnosc, co mam nadzieje gwarantowalaby mi marka, ze jest na bardzo wysokim poziomie. W koncu kolko zebate moze sobie i byc w Chuinach zrobione, o ile ktos to kontroluje.

 

A tak na koniec... za czasow mojej mlodosci jak cos bylo Made in Taiwan lub Korea to byl szmelc.. Obecnie Made in Taiwan, albo Korea, to juz cos.

A Made in Japan ? Nooo.. wyzzsza klasa nie? A w latach 50-60 to byl wlasnie taki szmalec jak teraz mowimy o Chinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz @kubah, to nie  chodzi tak naprawde kto to zrobił, chińczyk czy szwajcar, chodzi o to by szwajcar nie kłamał.....

Dziś, może być chińczyk robi to lepiej....


Nie ma o czym rozmawiać, Vasilij z Nowosybirska zatrudniony jako kontroler w Vostoku potwierdził że widział ciężarówki części które przejeżdżały przez Ural, słyszało to ze 20 osób, z czego 3 to agenci KGB. Od tego momentu nie mam kolejnej wiadomości od Vasilija.

Linkowałem artykuł w którym zegarmistrz robiący regularnie nowe Omegi, który zamówił już ponad 1000 części zawsze miał Szwajcarię w "Country of origin", więc chyba nie jest tak źle. Dla mnie jeden paragon z pewnością nie dowodzi że 90% (kto da więcej?) części zegarków robionych jest w Chinach.

Jest na forum " gość" co pracował dla ETA w Azji.....pogadaj, a zaręczam że zmienisz zdanie i Wostoki zaczniesz kolekcjonować.

Dowiesz się jak części wyprodukowane za murem stawały się szwajcarskie...

 

Nie rozumiem też ataków na moją osobę, bo co? , napisałem co [prawdopodobnie] wszyscy wiedzą, a nie chcą tego słuchać?

To do czego to forum, do pokazywania co kupiłem?

 

 

 

 

 

p.s Oczywiście jak inni możesz mnie zdeprecjonować i napisać bym wytrzeżwiał.....ale myślę że nie należysz do tego " typu"

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak choć położyłbyś dłoń za to, że część zegarka nie pochodzi np. z Chin?

 

Poza tym często w dyskusjach w dziale "jaki zegarek" np. za 2000 zł pada argument - weź Japończyka bo to, bo tamto, a już najbardziej bo in house. In China House, jak się okazuje.

.........dalej będą polecać (słusznie moim zdaniem), bo Made in Japan nawet z Chin, będzie lepiej trzymać stosunek jakość-cena od Swiss Made............... nawet ze Szwajcarii ( w założonym budżecie).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie! Chyba nie liczysz, że ktoś wyda teraz okrągłą sumkę na zegarek o chińskim rodowodzie, żeby przypucować się w tym temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.