Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
wocio19

Nowe nabytki - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Recommended Posts

Warto znać angielski i czytać zagraniczne artykuły. Może wtedy byłoby mniej poruszenia w tym temacie. 

Na dotychczasowych zasadach możliwości są dokładnie takie, jak piszesz kubah. To nie jest tak, że 50% zegarka musi być wykonane w Szwajcarii, tylko 50% wartości mechanizmu. Fizycznie i 90% zegarka może być wykonane poza Szwajcarią (tarcza, wskazówki, koperta, pasek/bransoleta, większa część mechanizmu). Wszystko zależy od kosztu sprowadzonych części względem kosztu części ze Szwajcarii. Do tego dochodzi ostateczny montaż na miejscu i inspekcja i masz swoje Swiss Made.

To "nowe 60%" może dotyczyć kosztu wykonania całego zegarka, stąd wielu producentów zaciekle protestuje przed wprowadzeniem zmian. Gdzieś czytałem (chyba reuters) że w grupie przeciwników zmian znajduje się 25 producentów.

ng6mnrm.png

Jeżeli omega czy rolex produkuje koperty i bransolety w Chinach to dla mnie tego typu polityka deprecjonuje brand.Co do oszczędności to przy kasie jaką zarabiają na zegarkach sprzedawanych w milionach egzemplarzy,stać ich by produkowali je na księżycu :)

Nie dramatyzujmy. Omega jest pewnie lekko "skażona" problemem, Rolex pewnie wcale. Omawiany problem dotyczy raczej niskiej-średniej półki szwajcarskiej i niektórych firm z wyższej.

Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

@akism, widziałeś paragon z Norweskiego oddziału swatch group, prawda?

Co tu więcej dodawać?

Ja rozumiem że to co piszę jest mało modne i mało wygodne dla części kolegów, ale czemu deprecjonują mnie, i to co pisze, obrzucając przy okazji błotem?

Sam jestem pasjonatem zegarkowym, kolegą , nie wrogiem, a tu w szambo by mnie wrzucili......nawet ci, to najgorsze, co mnie poznali, i wiedzą ze 10 razy się zastanowie i sprawdzę informację niż ją "opublikuję"

Wiem że producenci kombinują, oszukują na skalę masową, wiem.

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Być może Rolex po prostu lepiej się kryje... O ile rozumiem przypadek Tissota który aby kosztować 1000 a nie 2000 jest w znacznej części chiński - to już przypadek Omegi, która jest produktem wysokomarżowym - jest dla mnie bulwersujący. Jeśli to robi Rolex - jeszcze bardziej.

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Yoda właśnie widziałem ten kwit i dziwi mnie cięcie kosztów okupione ryzykiem odwrócenia się od firmy części klientów.

Natomiast cały ten oszukany Swiss Made ale przynajmniej częściowo szwajcarski i tam też złożony, regulowany i sprawdzony uważam za dużo mniejszy wałek niż hipotetycznie realny bo legalny Made in Japan od A do Z z Chin.

Pewnie tak choć położyłbyś dłoń za to, że część zegarka nie pochodzi np. z Chin?

Poza tym często w dyskusjach w dziale "jaki zegarek" np. za 2000 zł pada argument - weź Japończyka bo to, bo tamto, a już najbardziej bo in house. In China House, jak się okazuje.

Czekać aż patek ,vacheron,AP przeniosą produkcję do Chin,może wreszcie klienci nie będą czekać w kolejce po np. Nautilusa :) To zaczyna być chore..

Yoda właśnie widziałem ten kwit i dziwi mnie cięcie kosztów okupione ryzykiem odwrócenia się od firmy części klientów.

@akism, to pewność siebie....klienci i tak się nie odwrócą, wiesz ilu jest świadomych nabywców, 1%?

Strata % minimalna na nabywcach " wyrównuje"  się na kosztach produkcji...

P.S Dalej będę postrzegany jako "freak" ;)

edit

Temat oblegany jak by Omega paski nato sprzedawała po pięc stów.... :D

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Ponarzekamy,poględzimy,a jutro pójdziemy szukać następnego Swiss made ..Swoją drogą ciekawy jestem kto jeszcze" klepie" żelazo w Chinach.Kiedyś słyszałem,że panerai rodzi się w Azji,a jak wiemy do tej samej grupy należy też IWC :)

Moze ja troche glupi jestem i nawet tak "na czuja" to mowie przeciwko sobie, ale... jaka jest roznica miedzy produkcja w Chinach, a produkcja w Szwajcarii? ;)

Przepraszam, ze tak obrazoburczo, ale... wiecie... ja sie zajmuje telekomunikacją. Na codzien np. uzywam switchy Allied Telesis, ktore maja gwarancje dozywotnią... tak dlugo jak model jest w produkcji, tak dlugo go wymienia bez pytania... mialem kiedys cos zweglonego od pioruna w srodku, tez wymienili. Ale generalnie - nie psuje sie wcale. Produkcja "full China". Przeszkadza mi to tylko tak w ramach "wrazenia", ale poki sie nie psuje... ? Krotko mowiac - poki kontrola jest na wysokim poziomie, to w czym problem? W tym ze jestesmy "oszukiwani" napisem "swiss made"? Ostatecznie na bardzo niskim poziomie cos zawsze pochodzilo z Afryki, Chin, czy innych dziwnych miejsc. Bo jak boga kocham, watpie czy kopalnie, rudy zelaza, huty metali i walcownie, czyli produkcja stali od poczatku do konca, odbywa sie w calosci w Szwajcarii... jakis niski poziom przetworzenia chyba by mi nawet nie przeszkadzal, jesli by byl w Chinach, o ile mialbym pewnosc, co mam nadzieje gwarantowalaby mi marka, ze jest na bardzo wysokim poziomie. W koncu kolko zebate moze sobie i byc w Chuinach zrobione, o ile ktos to kontroluje.

A tak na koniec... za czasow mojej mlodosci jak cos bylo Made in Taiwan lub Korea to byl szmelc.. Obecnie Made in Taiwan, albo Korea, to juz cos.

A Made in Japan ? Nooo.. wyzzsza klasa nie? A w latach 50-60 to byl wlasnie taki szmalec jak teraz mowimy o Chinach.

Radzieckie pewnie też jest chińskie. Chcesz o tym porozmawiać? ;)

Nie ma o czym rozmawiać, Vasilij z Nowosybirska zatrudniony jako kontroler w Vostoku potwierdził że widział ciężarówki części które przejeżdżały przez Ural, słyszało to ze 20 osób, z czego 3 to agenci KGB. Od tego momentu nie mam kolejnej wiadomości od Vasilija.

Linkowałem artykuł w którym zegarmistrz robiący regularnie nowe Omegi, który zamówił już ponad 1000 części zawsze miał Szwajcarię w "Country of origin", więc chyba nie jest tak źle. Dla mnie jeden paragon z pewnością nie dowodzi że 90% (kto da więcej?) części zegarków robionych jest w Chinach.

1dFQTya.png

Widzisz @kubah, to nie  chodzi tak naprawde kto to zrobił, chińczyk czy szwajcar, chodzi o to by szwajcar nie kłamał.....

Dziś, może być chińczyk robi to lepiej....

Nie ma o czym rozmawiać, Vasilij z Nowosybirska zatrudniony jako kontroler w Vostoku potwierdził że widział ciężarówki części które przejeżdżały przez Ural, słyszało to ze 20 osób, z czego 3 to agenci KGB. Od tego momentu nie mam kolejnej wiadomości od Vasilija.

Linkowałem artykuł w którym zegarmistrz robiący regularnie nowe Omegi, który zamówił już ponad 1000 części zawsze miał Szwajcarię w "Country of origin", więc chyba nie jest tak źle. Dla mnie jeden paragon z pewnością nie dowodzi że 90% (kto da więcej?) części zegarków robionych jest w Chinach.

Jest na forum " gość" co pracował dla ETA w Azji.....pogadaj, a zaręczam że zmienisz zdanie i Wostoki zaczniesz kolekcjonować.

Dowiesz się jak części wyprodukowane za murem stawały się szwajcarskie...

Nie rozumiem też ataków na moją osobę, bo co? , napisałem co [prawdopodobnie] wszyscy wiedzą, a nie chcą tego słuchać?

To do czego to forum, do pokazywania co kupiłem?

p.s Oczywiście jak inni możesz mnie zdeprecjonować i napisać bym wytrzeżwiał.....ale myślę że nie należysz do tego " typu"

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Pewnie tak choć położyłbyś dłoń za to, że część zegarka nie pochodzi np. z Chin?

Poza tym często w dyskusjach w dziale "jaki zegarek" np. za 2000 zł pada argument - weź Japończyka bo to, bo tamto, a już najbardziej bo in house. In China House, jak się okazuje.

.........dalej będą polecać (słusznie moim zdaniem), bo Made in Japan nawet z Chin, będzie lepiej trzymać stosunek jakość-cena od Swiss Made............... nawet ze Szwajcarii ( w założonym budżecie).  

Poważnie! Chyba nie liczysz, że ktoś wyda teraz okrągłą sumkę na zegarek o chińskim rodowodzie, żeby przypucować się w tym temacie ;)

Ja kupiłem swojego przed "aferą" na forum, wiec się nie liczy, bo nie wiedziałem

Mój pierwszy Freddie

6d43acc3f462b4d7bc0d8f8896325530.jpgb10b2f2fdacc8afddbc2a3f1f3b0f7ab.jpg

Prostota tego zegarka mnie urzekła

Sprzedam: Squale Onda AzzurroG-Shock Frogman

Yoda zrozum chłopaka który podrywa dziewczynę. Kupuje prezenty , zaprasza do drogich restauracji. Ogólnie w ch*j pieniędzy wydaje by dostać się do majtek. A potem kumpel mu mówi że to zwykła szmata bo za McChickena gałe robiła. Myśle że nie da wiary temu co mówisz i jeszcze się na ciebie obrazi.

To ja też się dołączę. Był to już raz ale teraz już naprawiony i zamiar ciut dziwnej bransolety ma teraz pasek.

post-41866-0-57685200-1479218713_thumb.jpeg

post-41866-0-49623000-1479218748_thumb.jpeg

post-41866-0-86715200-1479218938_thumb.jpeg

Po zakupie El primero miałem dać sobie spokój na jakiś czas z zakupami, ale taki jeden kolega notabene straszny kusiciel nie pozwala na podreperowanie budżetu :D

DSC_5536.jpg

DSC_5573.jpg

DSC_5576_1.jpg

Mariusz