Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tak patrzę na wasze nowe nabytki od dłuższego czasu , to aż mnie skręca... i w związku z tym jadę jutro odebrać nową Omegę,  to wszystko przez was !  😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, wojtek91 napisał:

przekombinowałem kupując zestaw BB36 oraz Oris Divers 65 

 

Ciekawe spostrzeżenie, faktycznie 58 to takie połączenie Orisa i BB36, nie mniej oba Twoje są bardzo ok.

 

@tropik79 gratulacje!


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jan napisał:

 

Ciekawe spostrzeżenie, faktycznie 58 to takie połączenie Orisa i BB36, nie mniej oba Twoje są bardzo ok.

 

@tropik79 gratulacje!

Dokładnie, byłem zafiksowany na punkcie BB36, a potem uznałem, że przydałby się jakiś 'diverowaty' w klimacie vintage.

Wylądowałem z mixem, który załatwiłby mi (mówiąc brzydko) BB58. Ale oczywiście nie narzekam 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fidelio napisał:

To sprzedaj oba. Później poczekaj parę lat na nowe BB58 i gwarantuję, będziesz zachwycony 😉 A tak zupełnie poważnie, to podany przez Ciebie zestaw jest IMO bardzo fajny 👌

Na pewno byłbym zachwycony, bardzo podobał mi się Black Bay Blue, którego kiedyś miałem, a w BB58 dodatkowo poprawili proporcje 😉

Z tego zestawu póki co cieszę się tylko z BB36, ponieważ Oris musiał zostać zamówiony ze Szwajcarii i jeszcze nie dotarł. Przekonałem się przy okazji, że BB36 na bransolecie jest najwygodniejszym i najbardziej uniwersalnym zegarkiem jaki miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
17 minut temu, wojtek91 napisał:

Na pewno byłbym zachwycony, bardzo podobał mi się Black Bay Blue, którego kiedyś miałem, a w BB58 dodatkowo poprawili proporcje 😉

Z tego zestawu póki co cieszę się tylko z BB36, ponieważ Oris musiał zostać zamówiony ze Szwajcarii i jeszcze nie dotarł. Przekonałem się przy okazji, że BB36 na bransolecie jest najwygodniejszym i najbardziej uniwersalnym zegarkiem jaki miałem.

 

Co do BB36 potwierdzam, mimo braku bransolety 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, wojtek91 napisał:

Im więcej zdjęć oglądam BB58 tym bardziej dochodzę do wniosku, że przekombinowałem kupując zestaw BB36 oraz Oris Divers 65 🙄 Gratulacje 😉

Pamiętam dyskusję nad Twoimi zakupami, chyba nawet w niej uczestniczyłem.

Moim zdaniem zestaw Twoich dwóch ma wiele przewag nad jednym bb58.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fanfar19 napisał:

Pamiętam dyskusję nad Twoimi zakupami, chyba nawet w niej uczestniczyłem.

Moim zdaniem zestaw Twoich dwóch ma wiele przewag nad jednym bb58.

 

BB58 jest dla wielu (w tym mnie) zegarkiem prawie idealnym. Miks nowoczesności z przeszłością, świetny rozmiar, paskolubność.

Za to BB36 jest bardzo dyskretny i uniwersalny, można z nim zarówno wskoczyć do basenu jak i (trochę na upartego i w ostateczności) założyć do garnituru.

Zobaczymy jak będzie z Orisem, wybrałem wersję z granatową tarczą jednak na zdjęciach nie do końca przekonuje mnie postarzana luma.

W tym momencie jedno jest pewne - BB36 noszę o wiele częściej niż nosiłem jego poprzednika: Omegę FOIS, i pomimo swej prostoty daje mi więcej frajdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
21 minut temu, wojtek91 napisał:

 

 

W tym momencie jedno jest pewne - BB36 noszę o wiele częściej niż nosiłem jego poprzednika: Omegę FOIS, i pomimo swej prostoty daje mi więcej frajdy.

 

Dojrzałość zegarkowa 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, fidelio napisał:

 

Dojrzałość zegarkowa 😉

Chyba tak!

Żeby nie zostać gołosłownym wrzucę fotkę swojego wciąż jeszcze całkiem nowego nabytku:

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj z Francji takie maleństwo przyszło. Fajny, czuć klimat vintage; jedno co mi się nie osoba to kolor tarczy: w sieci jest o wiele jaśniejszy, na żywo tarcza jest ciemnogranatowa, nie intensywnie niebieska.

 

 

3AAB1455-F9F8-40DA-95EE-3F251FE529DF.jpeg

1DF0AF6B-A921-4045-B7EF-D97A28F2D8A2.jpeg

50A21541-87F9-4BA5-89B8-4C3B4E16F547.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne są te Baltic, sam bym raczej nie kupował ale miło się na nie patrzy. Gratulacje! 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, ArtiP napisał:

Ładny mechanizm 

 

Seagul, ponoć całkiem chwalony


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał:

Do mnie dzisiaj z Francji takie maleństwo przyszło. Fajny, czuć klimat vintage; jedno co mi się nie osoba to kolor tarczy: w sieci jest o wiele jaśniejszy, na żywo tarcza jest ciemnogranatowa, nie intensywnie niebieska.

 

Z Chin przyjechał. We Francji to miał tylko przesiadkę 😁

Ale to nic złego, bo to bardzo fajny mechanizm o szwajcarskim rodowodzie. Sam mam dzisiaj na ręce Project D-304 z dokładnie tym samym mechanizmem. I bardzo sobie chwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Tak, to Seagull ST19.


Ładny, ładny, ale co on robi w tym dziale?

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Mirosuaw napisał:


 

 


Ładny, ładny, ale co on robi w tym dziale? emoji848.png

 

Racja, ani on szwajcarski, ani niemiecki. Moje niedopatrzenie.
 

Muszę usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jan napisał:

 

Seagul, ponoć całkiem chwalony

 

Owszem , mechanizmy Seagula są dobrymi mechanizmami , w Chinach na pewno jednymi z najlepszych , a i na świecie dość rozpoznawalnymi i docenianymi . Niech się zegarek nosi z dumą  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ArtiP napisał:

Niech się zegarek nosi z dumą  :)

 

a to jż nie do mnie tylko do @beniowski :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
3 godziny temu, beniowski napisał:

Do mnie dzisiaj z Francji takie maleństwo przyszło. Fajny, czuć klimat vintage; jedno co mi się nie osoba to kolor tarczy: w sieci jest o wiele jaśniejszy, na żywo tarcza jest ciemnogranatowa, nie intensywnie niebieska.

Gratuluję:). Ja dzisiaj dostałem info, że mój egzemplarz mam dostać w "najbliższy dzień roboczy", czyli zapewne w poniedziałek.

Nie przejmuj się dość ciemnym kolorem tarczy. W słońcu będzie się jaśniej mieniła odcieniami niebieskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.