Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
wocio19

Nowe nabytki - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Recommended Posts

Swietnie lezy, gratuluje zakupu rewelacyjnego zegarka - niech sie dobrze nosi! Jak pierwsze wrazenia?

Gratulacje Panowie nowych nabytków. Flagship i Nomos zdecydowanie trafiają w mój gust

Posted (edited)

@evilym Piękny ten Nomos. I wspaniały, minimalistyczny i dyskretny mechanizm. Gratulacje!

Edited by Gio

Co zaczynam myśleć o jakimś Nomosie, to widzę tylko te długaśne ucha i szybko przechodzi :) Tak czy inaczej, jeden z bardziej podobających mi się modeli, gratulacje !

Posted (edited)
4 godziny temu, evilym napisał(-a):

No i jest. Doczekałem się :)

Tym Nomosem mogę odhaczyć kilka pozycji w mojej skromnej kolekjci:

W końcu zegarek z jasną tarcza 

W końcu zegarek z cyframi na tarczy 

W końcu zegarek z ręcznym naciągiem

W końcu coś Niemieckiego (Glashütte) 

Obawiałem się kilku rzeczy (że za mały, że za długie i odstające uszy, że duży L2L), ale jest ok 👍 szkoda tylko, że nie miałem wpływu na pasek (rozmiar M) bo gdybym miał, wybrałbym S. Ale już kilka casualowych do mnie leci, więc będzie niebawem zabawa z wybraniem czegoś na lato 🏖️

Wielkie dzięki @cordi7 za wskazanie zakupowego źródła oraz @Osy123 za wcześniejszą możliwość "pomacania" Nomosa :)

Gratuluję Cluba 👍

Edited by sanik

14 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Swietnie lezy, gratuluje zakupu rewelacyjnego zegarka - niech sie dobrze nosi! Jak pierwsze wrazenia?

Jeżeli się naczytasz o czymś i naoglądasz recenzji przez ponad pół roku, to pierwsze wrażenia są takie, jakby to był mój zegarek od lat i tylko został wyciągnięty gdzieś z zakamarków szuflady po dłuższym leżakowaniu :)

Na żywo nie stracił nic z pięknych internetowych grafik i zdjęć. Prezentuje się bardzo dobrze. Pasek jednak za długi 😟 będę musiał zamówić coś do niego (chyba, że da się jakoś skrócić pasek?🤔 )

Może ktoś doradzi?

I jeszcze raz dzięki, bo to Ty mnie, już jakiś czas temu, nakierowałeś na serię Cluba z cyframi arabskimi :) (tarcza California totalnie mi nie leży i chyba minie trochę czasu zanim  się do niej przekonam).

14 godzin temu, Gio napisał(-a):

@evilym Piękny ten Nomos. I wspaniały, minimalistyczny i dyskretny mechanizm. Gratulacje!

Dzięki :) jedno z założeń nowego nabytku, było właśnie to, aby czasomierz był minimalistyczny, nierzucający się w oczy i pasował do "stroju roboczego" czyt. business casual.

11 godzin temu, Ceteth napisał(-a):

Co zaczynam myśleć o jakimś Nomosie, to widzę tylko te długaśne ucha i szybko przechodzi :) Tak czy inaczej, jeden z bardziej podobających mi się modeli, gratulacje !

Chyba kwestia przyzwyczajenia :) Faktycznie - na początku mogą wydawać się dziwne, ale po dłuższym opatrzeniu w ogóle nie traktuję tego jako wady a wręcz zaletę jako znak rozpoznawczy marki. Zawsze można skorzystać z jednoczęściowych pasków (materiałowy czy nawet skórzany nato lub perlon). Jak wpadną w moje ręce inne paski, to zaprezentuję :P

12 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Gratuluję Nomosa - dobrze leży!

Dzięki - na zdjęciu wydaje się większy a to jest 36mm 😮

13 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Gratuluję Nomosa. Bardzo fajny i bardzo ciekawy. No i z ręcznym naciągiem, który bardzo lubię. emoji7.png
Szacun. emoji106.png

Dzięki! Jestem ciekaw mojego podejścia do nakręcania... Wczoraj pokręciłem kilka obrotów i odpuściłem 😬

2 godziny temu, Łukasz_M napisał(-a):

PXL_20210722_151512827.thumb.jpg.5182f459fbf4e66e6046954fc02453d3.jpg

Fajna wykładzina.

Jak najbardziej. Podoba mi się :) 

Artur, to fajny zegarek jest i chyba się polubimy.

PXL_20210723_053246015.thumb.jpg.f6852df80a4c1a5d758aa4f5ba6e6dcd.jpg

11 godzin temu, Gio napisał(-a):

Fajna wykładzina.

Przydaje się, jak się wrzuca do bagażnika ubłocone buty z budowy, mokra kurtkę, kask, rolki, buty do biegania itp. 😉

2 godziny temu, cepiano napisał(-a):

To pokaż go😁

Przecież zdjęcia masz wyżej :) 

W dniu 19.07.2021 o 18:19, evilym napisał(-a):

No i jest

Mała sekunda to jedna z najlepszych rzeczy dla eleganckiego zegarka. Gratulacje

1 godzinę temu, Łukasz_M napisał(-a):

Przydaje się

Rezaw plast wiadomo ;)

@arturzbsk

To były Twój Oris?? 😀Długo go nie miałeś 😀

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Boldr, Casio ,Citizen, Corgeut, Deep Blue, Hamilton, Nethuns, Oceanx, Phoibos, Zelos

Już mnie przestraszyłeś, że na dobre odpłynąłem, ale przecież jest dobrze :P Tuesday, wtoreczek.