Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
wocio19

Nowe nabytki - chwalimy się tym, co udało nam się upolować

Recommended Posts

Witam stalem sie posiadaczem takiego zegarka.Wiecie moze w ktorym roku moglbys wyprodukowany i czy jest to jakis zadki egzemplarz?Jestem w 100 % pewny ze nigdy nie byl poddawany przerobkom wizualnym.

21o6ce9.jpg

33p7qzn.jpg

Zegarek z okolic lat 50-tych na Asie , no raczej do bardzo popularnych to on nie należy. Powiedziałbym że to raczej rzadka pozycja zwłaszcza na naszym rynku choć wydaje mi się że już się z takim modelem spotkałem.

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

aj tam żeby od razu rzadki.... :) oprócz mnie na pewno jeszcze ma Xylog... i więcej ich nie widziałem nigdy na naszych portalach

zdjcie17u.jpg

a tu mam jeszcze takiego Varldmastarura

..nie żebym coś sugerował , ale wydaje mi się że coś w Twoim było malowane

img2248r.jpg

Edited by sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Moj dziadek kupil go w latach 50 i od tego czasu nic w nim nie zmienial.Moze masz racje , ze cos bylo znim robione ale to nie zmienia faktu ze sa to bardzo ladne i zadkie zegarki.Ale na moim pisze 17 jewels incablock nie mam 21 :/

Pozdrawiam : )

Edited by kaktusx22

Kaktus, a na pierwszym zdjęciu to co pokazałem jak nie manhattana???

mam jeszcze go w takiej wersji

img0685zz.jpg

Edited by sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

To widze ze mam chyba oryginalnie przerobiona wersje tego zegarka z dluga historia,ale to nie zmienia faktu ze sa to bardzo piekne zegarki : )

Dziekuje za poasty i Pozdrawiam : D

Edited by kaktusx22

To widze ze mam chyba oryginalnie przerobiona wersje tego zegarka z dluga historia,ale to nie zmienia faktu ze sa to bardzo piekne zegarki : )

i tu się zgadzam - z atlantikami należy być w naszym kraju zdecydowanie ostrożnym, bo mało który nie miał drugiego życia :)

Mikołaj do mię zawitał :)

boxus.jpg

box02f.jpg

box01j.jpg

Musi chłopina mieć zamówień dużo w tym roku i je sobie w czasie porozkładał żeby reniferów nie zajeździć ;)

PS

Oficjalne podziękowania dla sponsorki gdyby przypadkiem tu zajrzała 16icon_kiss.gif

Edit

Oris przyszedł był na gumce i w dodatku przykrótkiej na moje łapsko.

Wyciągłem więc czym prędzej solidny kajdan od watchadoo i teraz wygląda tak

211104.jpg

211106.jpg

Teraz jest tool watch jak się patrzy :)

Edited by Woytec60

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Woytec, a Ty nie miałeś kiedyś wcześniejszej wersji BC3? Jakieś różnice odczuwalne dostrzegłeś w noszeniu lub/i wykonaniu?

Chyba że się pomyliłem i to nie Ty :)

Witam, jestem nowy na tym forum.Chociarz,wcześniej, kilka razy tu zaglądałem. Od wielu lat prowadzę Lombard. Od czasu do czasu wpadnie coś ciekawego.

Moje ostatnie nabytki:

Glashutte tourbillon świetny ! Made in Singapore.

A to nowy nabytek:

20120831202959.jpg

20120831202638.jpg

Przy okazji ogromne podziękowania dla Swiss Direct za kolejny wspaniały zakup, rewelacyjną pomoc i rady cool.gif

Dzięki Stanisław :rolleyes:

Pozdrawiam

Wojciech

maszyna !

Woytec, a Ty nie miałeś kiedyś wcześniejszej wersji BC3? Jakieś różnice odczuwalne dostrzegłeś w noszeniu lub/i wykonaniu?

Chyba że się pomyliłem i to nie Ty :)

Tak, miałem.

Rozmiar lepszy w nowym bo jednak te 2 mm robi różnicę.

Fotka poglądowa złożona z dwóch (nie moich), proporcje tylko w przybliżeniu.

bc3vsbc3.jpg

Tarcza chyba był ciekawsza w poprzedniku, na tej jest trochę pustawo bo nie ma cyferek minutowych między indeksami i napisów po okręgu.

Dzień tygodnia zamieniony miejscami z logo, indeksy godzinowe większe ale chyba nieco cieńsze. Wskazówki dłuższe i smuklejsze w nowym i zamiast bialych obwódek mają stalowe, polerowane. Choć tego nie widac na fotkach to cyferki godzin oraz kreski indeksow na 12-tej, 3-ej, 6-tej i 9-tej również mają cieniutkie, metalowe obwódki, w sumie wygląda to nieco bardziej elegancko niż białe w poprzedniku.

Czytelność podobna czyli w obu wprost doskonała, nic się nie zlewa i nie miesza, godzinę widać od pierwszego rzutu okiem pod dowolnym kątem.

Koperta ciut większa (ale odczuwalnie) ale w zasadzie chyba bez zmian, werk w nowym to SW200 zamiast 2824, oczywiście z czerwonym wahnikiem.

Do tego WR100 i zakręcana koronka, stary miał 50 i wciskaną.

Bransoletka od watchadoo jak do tego modelu robiona i chyba lepiej z nim wygląda od oryginalnej.

211104a.jpg

W zasadzie to wedle uznania, mnie pasuje nowy bo trochę większy a łapsko mam grube ;)

Edited by Woytec60

Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Bardzo ładny a przede wszystkim,czytelny tak nowy jak i stary BC3[super się nosi] gratuluję i pozdrawiam :D

To Elprimero z dziurką... nie wiem - jakoś nie pasuje ten kształt OH do reszty. Aczkolwiek mechanicznie zacny :)

No i nabyłem ORISa, marka która mnie urzekła. Co prawda musiałem sprzedać 2 zegarki, żeby zapełnić dziurę w budżecie ale miejmy nadzieję, że było warto.

:D