Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem to na żywo.Jakoś szarośc całości mi nie odpowiada.Współczesne zegarki tytanowe nie są takie ciemne,weźmy jaegera,citka ,Seiko czy nawet casio..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzemplarz Cooka może być nieco młodszy moim zdaniem dlatego napisałem 81-88 ale datowanie jest trudne bez zdjęcia dekla, a i ze zdjęciem też . Dzisiejsze tytanowe koperty są robione nieco inaczej i mają inne kombinacje składu, oni się wtedy uczyli dopiero.

Tak czy inaczej to kolejny kamień milowy w naszym malutkim świecie zegarków .

Modele PD 2000 tytanowe były w swoim czasie nawet na wyposażeniu Bundeswehry.

Ogólnie to trudny temat gdyż powstało baaardzo dużo wersji i trudno ocenić które w jakim czasie itd.

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. Ciebie Michał(carlito1), McIntosh(nie jesteśmy kolegami, ale wymieniłem go bo dyskutowałem z nim ostatnio na poziomie i wiem z przeszłosći(2 lata mnie tu nie było), że ma wiedzę i klasę) czy chrono-craze, są autorytetami od gaci, okularów oraz perfum? 

Była dyskusja i nadal trwa, na temat perfum, w której zabiera głos wielu członków forum, a co do gaci czy okularów nie mam pojęcia. 

Z pewnością bliżej im do autorytetu w kwestii zegarków AP czy Rolexa, niż Tobie. 

Przepraszam, że wymieniłem nicki w tej idiotycznej przytykance, nie spodziewałem się, że cook zejdzie aż tak nisko.

 

Daj już spokój z tym licytowaniem autorytetów - to jest forum a nie uniwersytet. 

O czy właściwie gadacie i co próbujecie udowodnić? 

 

A co do Titana to bardzo fajny zegarek w moim guście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest to jakieś super osiągnięcie ale zegarek mimo małych rozmiarów prezentuje się nieźle- trochę polerki, trochę kosmetyki, nowy pasek i będzie ekstra;)

post-61879-0-84251500-1392490653.jpg

post-61879-0-12553500-1392490665_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qe7etu2y.jpgNowy nabytek. GMT-MASTER 16700 1998

Świetny , ale i Twój Sub bez daty jeszcze bardziej mi się podoba.


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden model, którego nie znałem, z resztą cała marka Porsche oraz linia zegarków Porsche Design mnie zupełnie nie interesują, to w Twoim mniemaniu czyni mnie durnym zegarkowo? Daruj sobie. 

Jak dotąd niewiele przeczytałem mądrych zegarkowo postów Twojego autorstwa, a jest ponad 3 tysiące...

Znasz IWC Mark X, XI, cal. 83, 87, 98, VC cal. 1003, AP cal. 2003, cal. 2001, JLC cal K818, Patek cal. 9-90 na wylot? Kojarzysz Patki 2524 czy 2419? Zapewne nie, ale to ja jestem durny zegarkowo.

 

Co nie zmienia faktu, że sam zachowałem się jak idiota, nie znając tej linii zegarków IWC, a upierałem się, że ten model nie jest autentyczny. 

Gdybyś zachował się jak normalny człowiek na poziomie, to po prostu napisałbyś, że mylę się i podobnie jak kolega Pablos_, wrzucił zdjęcie czy opis. Nie wymądrzałem się, ani nie było niczego obraźliwego czy wyniosłego w moim pierwszym poście po umieszczeniu Twojego zdjęcia. Zripostowałeś na poziomie, słusznie przez Ciebie nazwanym "kiblowym" czy rynsztokowym, więc nie dziw się, że starałem się argumentami odeprzeć Twój atak.

Pax :)

 

 

Cook, zauważam zależność zajadliwości wypowiedzi w stosunku do czasu jej pisania. Im później, tym gorzej, dlaczego, można się łatwo domyślić ;) Było już dobrze, niepotrzebnie wylałeś mniej subtelną czarę przytyków.

Pracuję po 20 godzin dziennie......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pax :)

 

 

Pracuję po 20 godzin dziennie......

To niedługo jakiś gruby zakup zegarkowy się szykuje, bo w innym wypadku co byś z kasą robił  ...  :D  :lol:  :D  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pracuję po 20 godzin dziennie......

 

Powiem szczerze, że tym stwierdzeniem mnie zaintrygowałeś...

 

a w jakiej branży pracujesz, jeśli można spytać :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pax :)

 

Pax. Jak powiedział niegdyś Juliusz Cezar, Si vis pacem, para bellum ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest !

 

Conquistador z 79' z oryginalnym pudełkiem i dokumentami, nawet zawieszka jest... czeka go małe SPA...kolejny komplet upolowany :)

Zakupiony 35 lat temu w moim rodzinnym mieście, Katowicach...

 

Cyma

Cyma (2)

Cyma (3)

Cyma (4)

Cyma (5)

 

W środku ETA 2789, produkcja 69 - 76, wyczytałem, że to pierwszy kaliber posiadający szybką zmianę daty i dnia...potwierdzacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny komplecik. Gratulacje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC świetny :) 

Mi osobiście bardzo podoba się wersja "Jacques Cousteau", ale z białą tarczą również reewelka - gratuluję ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piątkowy nabytek =0) Alpina Automatic 25 Jewels w stalowej kopercie... Niestety zdjęcia do końca nie oddają jej uroku... Pozdrawiam

 

ALPINA AUTOMATIC 25 JEWELS

 

ALPINA AUTOMATIC 25 JEWELS

 

ALPINA AUTOMATIC 25 JEWELS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładna! jaka średnica?

 

Średnica: krawędź koperty - koronka ok 39-40 mm, od ucha do ucha po przekątnej 42-43 mm, niestety nie dorobiłem się suwmiarki jeszcze więc podałem wymiary linijkowe. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł do mnie kundelek szwajcarsko-włoski Momo Design Racemaster ;) W monstrualnie wielkim, ładnie wykończonym pudle, na razie na szybko fota z kalkulatora ;)

IMAG0059.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj u mnie i powiem szczerze, ze nie myslalem ze kwarc tak mnie bedzie cieszyl

 

30m7d3a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbert York UK

No dobra, pewnie widzieliście już lepsze fotki ;)

Gratulacje piękny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbert York UK

No dobra, pewnie widzieliście już lepsze fotki ;)

Gratulacje piękny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....całe setki, ta Twoja jest tragiczna. Co tam jest na zdjęciu? Zegarek? ;)

 

Musisz koniecznie jakieś lepsze ustrzelić! :)

Edytowane przez Buczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.