Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, mroova napisał(-a):

@StaryWilk Proszę bardzo - nietypowy (true second - sekunda skacze jak w kwarcu) "grozi" tym, że być może tylko serwis go ogarnie, pewnie będą problemy z częściami.

 

Zobacz, że rolex tru beat (ref. 6556 i 6558) niedługo był w sprzedaży.

Unlike the more common Cal. 1030, the 1040 featured dead beat seconds similar to the motion of a quartz timepiece, affording increased accuracy and precision in medical applications. The rub with this movement is just how short a production run it had and how few parts were available for it in the following years. This resulted in many Tru-Beat movements being swapped for more conventional counterparts, making examples with the original movement fitted, like this one, considerably more desirable than the rest. 

Żródło: https://www.hodinkee.com/articles/a-fabulous-rolex-tru-beat-a-classic-heuer-auto-rallye-and-a-remarkably-clean-omega-pulsations

The Tru-Beat unfortunately had a short life because the additional dead second device was complicated to replace in case of failure, knowing that the movement beats at 18,000 beats per hour and the dead second needs nearly 3,600 beats per hour; and works all the time. Effectively this meant that the Cal. 1040 had to be serviced frequently and was often adjusted to be like a normal 1030, without the ‘jumping second’. Overall, the above and also its short-lived life is why today the Tru-Beat is one of the rarest and the most curious Rolexes ever produced.

Żródło: https://montrespubliques.com/1minute-reads/the-golden-age-of-swiss-fine-watches-rolex-6556-tru-beat

 

 

No ciekawe jak z potencjalnymi problemami technicznymi sobie radzi JLC. 

Ciekawe jakie są wytyczne JLC co do częstotliwości serwisu oraz kosztów w porównaniu do innych mechanizmów JLC, bez "true second". Ktoś to rozeznawał? 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3671f5bf9386847d2b87283bafc2a04b.jpg&key=b62aaf1acc79a1dd7e98a97d31076e0ae254781031d2033061d274e815f0d982

Gratuluje! Kolejna korona w imponującej kolekcji. Ciekaw jestem w jakim kierunku pójdzie Twoja kolekcja, czy przebudowa oznacza pozbycie się kilku modeli?

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3671f5bf9386847d2b87283bafc2a04b.jpg&key=b62aaf1acc79a1dd7e98a97d31076e0ae254781031d2033061d274e815f0d982
Gratuluję! Zegarek marzenie! Moje na pewno i pewnie, czasami skryte, marzenie większości miłośników zegarków ;)

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Teufel26 napisał(-a):


Gratuluje! Kolejna korona w imponującej kolekcji. Ciekaw jestem w jakim kierunku pójdzie Twoja kolekcja, czy przebudowa oznacza pozbycie się kilku modeli?

 

1 godzinę temu, wpytlik napisał(-a):

Gratuluję! Zegarek marzenie! Moje na pewno i pewnie, czasami skryte, marzenie większości miłośników zegarków ;)
 

Panowie, dziękuję!

 

Czarny Sub zajął miejsce zielonego, to pierwsza istotna zmiana. Teraz czas, by dołożyć coś z białą tarczą. 🤍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

 

Panowie, dziękuję!

 

Czarny Sub zajął miejsce zielonego, to pierwsza istotna zmiana. Teraz czas, by dołożyć coś z białą tarczą. 🤍

AP RO, czy Daytona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, szuwi napisał(-a):

AP RO, czy Daytona?

 

26 minut temu, tbn napisał(-a):

Pepsi - > Daytona. ;)

Jeżeli chodzi o białą tarczę - postawiłem na tego jegomościa.

Rolex Sky-Dweller White Rolesor (Oystersteel and white gold) version with an intense white dial and a Jubilee bracelet


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma miłości od pierwszego wejrzenia (być może poza Batmanem). Przyjdzie, odbiorę (albo i nie), a po paru/parunastu dniach już będę wiedział, czy dał radę i zostanie w rodzinie. ;)

 

 

 

Daytona też została jakiś czas temu zaliczkowana, ale za nią z pewnością trochę dłużej sobie poczekam.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

U mnie nie ma miłości od pierwszego wejrzenia (być może poza Batmanem). Przyjdzie, odbiorę (albo i nie), a po paru/parunastu dniach już będę wiedział, czy dał radę i zostanie w rodzinie. ;)

 

 

 

Daytona też została jakiś czas temu zaliczkowana, ale za nią z pewnością trochę dłużej sobie poczekam.

Sky-dweller ma fajne funkcje (pokazywanie aktualnego miesiąca za pomocą czerwonej kropki to chyba najsprytniej rozwiazana tak funkcja na rynku), ale to jednak klocek jest. Jak już brać, to z niebieską tarczą (oczywiście, jeśli zapis jest w ogóle możliwy).

 

IMG_0308.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, mario1971 napisał(-a):

U mnie nie ma miłości od pierwszego wejrzenia (być może poza Batmanem). Przyjdzie, odbiorę (albo i nie), a po paru/parunastu dniach już będę wiedział, czy dał radę i zostanie w rodzinie. ;)

 

 

 

Daytona też została jakiś czas temu zaliczkowana, ale za nią z pewnością trochę dłużej sobie poczekam.


U mnie też nie, poza Moonem, który był pierwszym zegarkiem jakiś mi się marzył pare lat zanim zacząłem to hobby na poważnie i go kupiłem. U mnie bardziej chodzi o moje wąskie horyzonty, lubię nosić sportowe zegarki w sumie tylko, a resztę mogę podziwiać na zdjęciach. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, beniowski napisał(-a):

Sky-dweller ma fajne funkcje (pokazywanie aktualnego miesiąca za pomocą czerwonej kropki to chyba najsprytniej rozwiazana tak funkcja na rynku), ale to jednak klocek jest. Jak już brać, to z niebieską tarczą (oczywiście, jeśli zapis jest w ogóle możliwy).

 

Niebieska jest "mocno oklepana". ;) Widziałem taką ostatnio w salonie, czekała na klienta - jest spoko. Mnie jednak bardziej spodobała się biała tarcza. Widziałem ostatnio u znajomego na ręce i zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Niebieska jest "mocno oklepana". ;) Widziałem taką ostatnio w salonie, czekała na klienta - jest spoko. Mnie jednak bardziej spodobała się biała tarcza. Widziałem ostatnio u znajomego na ręce i zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. 

"Mocno oklepana" w przypadku Sky-Dwellera to oksymoron😀, nawet na tym forum; mówimy bowiem o zegarku który tutaj, w naszym mikrokosmosie, chyba nawet się ani raz nie pojawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Mnie jednak bardziej spodobała się biała tarcza.

 

Też zawsze mi się podobała, oczywiście na jubilee. To nie ma żadnego znaczenia ale wspieram wybór :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

"Mocno oklepana" w przypadku Sky-Dwellera to oksymoron😀, nawet na tym forum; mówimy bowiem o zegarku który tutaj, w naszym mikrokosmosie, chyba nawet się ani raz nie pojawił.

A właśnie że pokazała się niebieska tarcza, jakoś w grudniu chyba.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

 

Jeżeli chodzi o białą tarczę - postawiłem na tego jegomościa.

Rolex Sky-Dweller White Rolesor (Oystersteel and white gold) version with an intense white dial and a Jubilee bracelet

No to czekamy... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szuwi napisał(-a):

No to czekamy... 😉

Tomku, trochę poczekamy. Może do Gwiazdki, może dłużej. :D


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Tomku, trochę poczekamy. Może do Gwiazdki, może dłużej. :D

W miłym towarzystwie czas szybko płynie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, dziękuję!
 
Czarny Sub zajął miejsce zielonego, to pierwsza istotna zmiana. Teraz czas, by dołożyć coś z białą tarczą. 🤍

Tak myślałem, od początku nie budził w Tobie wielkich emocji, i mam wrażenie ze rzadko gościł na nadgarstku. Słuszne posunięcie.

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, petruss napisał(-a):

Fajowy👍 pokaż jeszcze jak świeci.

 

Świeci średnio, ale ma inne atuty ;). Moim smartfonem uchwycić dobrze lumę, to prawie niewykonalne. Obiecuję jednak trochę powalczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.