kornel91 92950 #26401 Posted October 18, 2024 Gratulacje. Obydwa fajne a Omegę chętnie też bym przytulił 0 Pozdrawiam Marcin/kornel91 Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Crafter Blue, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Oris, Sinn, Zelos Share this post Link to post Share on other sites
abir 10150 #26402 Posted October 18, 2024 VDB C21 historical bronze pasuje tu bez luzu 16 Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia Share this post Link to post Share on other sites
Dorian06 44288 #26403 Posted October 18, 2024 10 godzin temu, piotr76 napisał(-a): dwa nowe zakupy z tego miesiaca. Tag bo kolor mi przypasowal, omega bo kocham omegi Oba fajne. 16 minut temu, abir napisał(-a): VDB C21 historical bronze pasuje tu bez luzu Podoba mi się. 0 W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał: ... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz... Share this post Link to post Share on other sites
kornel91 92950 #26404 Posted October 18, 2024 58 minut temu, abir napisał(-a): VDB C21 historical bronze pasuje tu bez luzu Rafał fajny. Gratulacje. 0 Pozdrawiam Marcin/kornel91 Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Crafter Blue, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Oris, Sinn, Zelos Share this post Link to post Share on other sites
Trojin 562 #26405 Posted October 20, 2024 Wiem ze nie ma ten zegarek dobrej renomy tutaj ale Podoba mi sie i kupilem bardzo rozsadnie 12 Share this post Link to post Share on other sites
eye_lip 27730 #26406 Posted October 20, 2024 O fajnie, jest temat Ralph Lauren ( w galeriii chyba niestety) I są tam foty i opis moich Ralphów, może też tam coś wrzucisz (a mod przeniesie do szwajcarskich). Design Twojego kontrowersyjny ale na pewno dobrze wykonany jak wszystkie Ralphy. 0 Instagram.com/horlobby.watches Share this post Link to post Share on other sites
Trojin 562 #26407 Posted October 20, 2024 7 godzin temu, eye_lip napisał(-a): O fajnie, jest temat Ralph Lauren ( w galeriii chyba niestety) I są tam foty i opis moich Ralphów, może też tam coś wrzucisz (a mod przeniesie do szwajcarskich). Design Twojego kontrowersyjny ale na pewno dobrze wykonany jak wszystkie Ralphy. Doloze jutro. Co do wykonania całkowicie się zgadzam. I to byl glowny powod zakupu. A na desing nie narzekam. To tylko zegarek na wakacje a nie do biura 0 Share this post Link to post Share on other sites
agremi 12230 #26408 Posted October 20, 2024 W dniu 16.10.2024 o 17:09, mr.chilihead napisał(-a): Z obawami, ale bardzo świadomie kupiłem NOS EBEL 1911. Większy hype jest na wersję z mechanizmem ZENITH El Primero, ale ja całkowicie przemyślanie chciałem wersję z kal. 137 opartym o mechanizm Lemania 1340. Ten konkretnie model ma sub tarcze w eliptycznym kształcie, co wraz z delikatnie rozszerzającą się na boki kopertą stanowi spójny projekt. Zegarek ma prawdopodobnie ponad dwadzieścia lat, ale stylistyka tarczy (w przeciwieństwie do wcześniejszych wersji) jest w mojej opinii bardzo współczesna. Przed zakupem miałem obawy czy zegarek o tak subtelnej stylistyce i formie będzie odpowiedni dla mnie, a szczególnie mojego 20cm nadgarstka, ale po wzięciu zegarka do ręki i przymiarce obawy minęły. Będę jednak musiał dokupić jedno ogniwo, by mieć delikatny zapas, bo standardowy rozmiar bransolety jest dla mojego nadgarstka na styk. Zakup uważam za udany szczególnie przy uwzględnieniu wynegocjowanej ceny. Czuję, że częściej będę sięgał do przeszłości. Gratuluję. Ja od kilku lat noszę discovery 1911 diver i jestem bardzo zadowolony. Mają te starsze zegarki Ebel w sobie „to coś”. Mój jest na Lemanii - 8810 (cal. Ebel 080). 🙂 10 "Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. Share this post Link to post Share on other sites
Sajmonm 2919 #26409 Posted October 21, 2024 Nowość w kolekcji. Świeżo odebrany… automat, 8 mm grubości… jestem nim zauroczony Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk 27 Share this post Link to post Share on other sites
Hard Rockin' Amigo 1785 #26410 Posted October 21, 2024 Piękny, gratuluję. 1 Share this post Link to post Share on other sites
piotr76 754 #26411 Posted October 22, 2024 Dzis nowy nabytek Zero szalu ale tego typu zegarki nosze tak rzadko ze kupilem zeby bylo cokokwiek na reku. Nie moge sie przemoc do tego stylu, wole divery 11 Share this post Link to post Share on other sites
bubulin 1457 #26412 Posted October 23, 2024 (edited) grafit plus tytan Edited October 23, 2024 by bubulin 9 Share this post Link to post Share on other sites
Mirosuaw 38035 #26413 Posted October 28, 2024 (edited) Laco Leipzig Erbstuck Edited October 29, 2024 by Mirosuaw 17 Share this post Link to post Share on other sites
alpaczino 48453 #26414 Posted October 28, 2024 Laco Leipzig ErbstuckNo tym modelem, to całkowicie podbiłeś moje serce. (Jak wpadniesz na szaleńczy pomysł, żeby go sprzedać, to ja jestem pierwszy w kolejce. 🫣)Szczerze gratuluję i pozytywnie zazdraszczam. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Mirosuaw 38035 #26415 Posted October 28, 2024 23 minuty temu, alpaczino napisał(-a): No tym modelem, to całkowicie podbiłeś moje serce. (Jak wpadniesz na szaleńczy pomysł, żeby go sprzedać, to ja jestem pierwszy w kolejce. 🫣) Szczerze gratuluję i pozytywnie zazdraszczam. Dzięki Dodam jeszcze, że mechanizm w wersji top bardzo ładnie chodzi. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Funky_Koval 24605 #26416 Posted October 28, 2024 14 godzin temu, Mirosuaw napisał(-a): Laco Leipzig Erbstuck Very nice! Jaki to rozmiar i który stopień demolki? 2? 0 quartz bandit Share this post Link to post Share on other sites
Mirosuaw 38035 #26417 Posted October 29, 2024 8 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a): Very nice! Jaki to rozmiar i który stopień demolki? 2? 42mm, manual w wersji top, jak na razie robi +1 do +2s/dobę. Zamawiałem level 1, po wyjęciu z pudełka wyglądał jak level 2, ale przywróciłem go do level 1 Więcej w wątku Laco. 1 Share this post Link to post Share on other sites
cordi7 9039 #26418 Posted October 29, 2024 (edited) W dniu 21.10.2024 o 00:34, agremi napisał(-a): Gratuluję. Ja od kilku lat noszę discovery 1911 diver i jestem bardzo zadowolony. Mają te starsze zegarki Ebel w sobie „to coś”. Mój jest na Lemanii - 8810 (cal. Ebel 080). 🙂 Dla mnie Ebel to lata 80, „policjanci z Miami”, Sonny Crockett i białe Ferrari. Genialne zegarki, super charakterystyczna bransoleta, mają w sobie to coś. Szkoda, że Marka popłynęła w stronę niebytu… niby próbują wracać ale ceny jakie sobie życzą dla mnie słabo im rokują. Gratulacje, kolejny nieoczywisty i oryginalny zegarek w twojej kolekcji 👍 Pokazuj go czasem! Edited October 29, 2024 by cordi7 1 Share this post Link to post Share on other sites
Jan 19633 #26419 Posted October 29, 2024 Godzinę temu, cordi7 napisał(-a): niby próbują wracać widziałeś ? 0 📸@horo_logic_life Share this post Link to post Share on other sites
cordi7 9039 #26420 Posted October 29, 2024 Godzinę temu, Jan napisał(-a): widziałeś ? Tak, oprocz tego wyszly takie modele: https://www.ebel.com/us/de/shop-watches/ebel-sport-classic-1216658.html https://www.ebel.com/us/de/shop-watches/ebel-1911-1216666.html Widze tez niestety ceny - i jak na marke, ktorej klienci zmarli albo sa na emeryturze a nowych dopiero musza pozyskac to bardzo sie wydaja cenic. 🤨 2 Share this post Link to post Share on other sites
Jan 19633 #26421 Posted October 29, 2024 (edited) 13 minut temu, cordi7 napisał(-a): oprocz tego wyszly takie modele celowo niektóre pominąłem 😅 13 minut temu, cordi7 napisał(-a): jak na marke, ktorej klienci zmarli albo sa na emeryturze a nowych dopiero musza pozyskac to bardzo sie wydaja cenic. 🤨 z jednej strony tak a z drugiej nie wiem czy dało by się wycenić model sport classic na poziomie np prx'a. Taka cena pewnie pozwala na negocjacje i urwanie kilkunastu (jak nie więcej) procent z ceny bazowej. Edited October 29, 2024 by Jan 0 📸@horo_logic_life Share this post Link to post Share on other sites
dawid_999 1571 #26422 Posted October 29, 2024 Wysłane z mojego motorola edge 30 przy użyciu Tapatalka 15 Share this post Link to post Share on other sites
agremi 12230 #26423 Posted October 29, 2024 1 godzinę temu, Jan napisał(-a): celowo niektóre pominąłem 😅 z jednej strony tak a z drugiej nie wiem czy dało by się wycenić model sport classic na poziomie np prx'a. Taka cena pewnie pozwala na negocjacje i urwanie kilkunastu (jak nie więcej) procent z ceny bazowej. Czy ja wiem, czy te ceny są takie wysokie? Pułap cenowy typu Baume & Mercier np. Riviera, Eterna KonTiki, czy Eberhard, lub Rado. Czego oczekiwać… Dla mnie jednak jest to marka z tradycjami, nie coś nowego znikąd. Owszem muszą się ponownie przebić, ale historię i podbudowę marketingową mają. Wiem z doświadczenia, że dobrze się nosi te zegarki nawet na moim niedużym i nietypowym w kształcie nadgarstku. Nie widziałem na żywo tych nowych, ale jeśli detale i wszystko inne jest wykonane jak w moim to na pewno na żywo wyglądają świetnie. Z przyjemnością pooglądam i poprzymierzam, jak będzie okazja. 2 "Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. Share this post Link to post Share on other sites
dudak 2066 #26424 Posted October 29, 2024 Co prawda Ebel już kilka dni jest, ale ostatnio wjechał też „dogoniony” króliczek w postaci Blackbirda. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk 14 Share this post Link to post Share on other sites
cordi7 9039 #26425 Posted October 29, 2024 @dudak Ebel bomba, nosiłbym 👍 @agremi popatrz na szlify, specyfikacje i cenę Serica i na Ebela. Popatrz na Hanharta i porównaj z Ebelem. Popatrz na Furlan Marri i na Ebela. Może to moje zboczenie ale za „luksus” nie będę płacił, nie tyle 0 Share this post Link to post Share on other sites