Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

moja nowa piękna Omesia :huh: miłość od pierwszego wejrzenia :lol:

 

post-16365-0-55399300-1331226715.jpg

Super zegarek , jakie wymiary ?


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert_Wawa: a co w srodku? Bumper?


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja nowa piękna Omesia :lol: miłość od pierwszego wejrzenia ;)

 

Piękna Omega :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój nowy nabytek, a właściwe stary. Jest to pamiątka rodzinna którą odziedziczyłem, myślę, że 60 lat ma spokojnie. Tarcza i koperta były nie ruszana został tylko zakupiony nowy pasek i mechanizm był na konserwacji. Jak myślicie dać tarcze do czyszczenia? Renowacja nie w chodzi w grę w końcu zegarek nie ma wyglądać jak nowy

 

2rrvx1v.jpg

 

 

5ebmld.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super zegarek , jakie wymiary ?

 

 

bez koronki ok 34 mm z koronką ok 37 mm wysokosc z uszami 42,5 mm

 

@Robert_Wawa: a co w srodku? Bumper?

 

w środku siedzi piękna 501

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rusz ktoś szpanował elektronikiem więc i ja sie skusiłem ;)

 

post-270-0-94816800-1331227470.jpg

 

Poki co nie działa ale kiedyś zacznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co rusz ktoś szpanował elektronikiem więc i ja sie skusiłem ;)

 

post-22904-0-10439100-1331227472.jpg

 

Poki co nie działa ale kiedyś zacznie :)

 

Gratuluję powiększenia kolekcji. Niech się dobrze nosi jak już go przywrócisz do życia :)

 

Ps. Ciekawe rozwiązanie z bransoletą. Często było stosowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o integrację z kopertą to było tego sporo jednak takie niesymetryczne rozmieszczenie to niezbyt czesto stosowany zabieg (te szalone lata 70... ;) ).

 

p3031.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ancre już po konserwacji, często gości na nadgarstku. .

 

Bardzo fajny Ancre - mozesz powiedziec cos wiecej o tej "plecionce " Czy zegarek ma teleskopy na stale - czy jak to sie nazywa...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - plecionka została zakupiona za 5 PLN u zegarmistrza w Lublinie. Nie mogłem dostać po prostu paska do zegarka o stałych uszach. Cały czas szukam czegoś bardziej szykownego :D.

Zegarek ma kopertę składającą się z trzech części - dwóch stalowych i środkowej, wykonanej z jakiegoś stopu, do której wlutowane są stale uszy o max. szerokości wewnątrz +18 mm.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki - plecionka została zakupiona za 5 PLN u zegarmistrza w Lublinie. Nie mogłem dostać po prostu paska do zegarka o stałych uszach. Cały czas szukam czegoś bardziej szykownego :D.

Zegarek ma kopertę składającą się z trzech części - dwóch stalowych i środkowej, wykonanej z jakiegoś stopu, do której wlutowane są stale uszy o max. szerokości wewnątrz +18 mm.

 

:D mam dokladnie taki sam problem, wiec jak znajdziesz cos "bardziej szykownego" - daj znac, ja tez jak na cos trafie to sie odezwe. Tak ze wstepnych poszukiwan - jedynie paski z podkladka (chyba okresla sie to stylem Depeche Mode) by daly rade, ale w zestawieniu z takim zegarkiem by chyba raczej nie pasowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wyłom w radzieckiej kolekcji... :lol:

 

post-23025-0-39970100-1331228598.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100

Piękny!!! najfajniejsze są te M&m`sy na cyferblacie.

Gratulacje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jovial - widzialem bardzo pochlebne opinie, m.in. o dokladnosci chodu. Co siedzi w srodku?


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FHF 974, moze byc, ale myslalem, ze moze cos fajniejszego...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, jak będzie chodził.

W każdym razie, biorąc pod uwagę jego stan i cenę, jaką za niego zapłaciłem, jestem bardzo z tego zakupu zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Taki Lanco się trafił. Bardzo lubię design lat 70 -tych, zarówno w radzieckich zegarkach, jak i szwajcarskich. Może kiedyś znajdę tarczę do niego, oddam do chromowania i znów będzie taki, jak kiedyś :lol: A tymczasem:

post-27222-0-06223000-1331229307.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100

Dwie Certiny DS, DS 2 z manualnym naciągiem i DS Junior na automacie i oryginalnej bransolecie. Juniorek jest tylko trochę mniejszy (36 na 42 mm bez koronki, DS 2 - 38 na 43 mm) i chyba jest to trudno dostępny model choć może się mylę. Może ktoś też ma takiego juniora?!?

Pozdrowienia

Michał

358e3eb4427e18bdmed.jpgf1b47096ced58c95med.jpg

 

Na drugim zdjęciu dodatkowo urocze ptasie gówienko które tylko dodaje uroku i klimatu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100

I jeszcze raz ja :D Tym razem szwajcarski Consul, firma przez jakiś czas związana z Girard Perregaux. W środku typowa eta 25-kamieniowa więc nie robiłem zdjęć. Koperta taka jak lubię czyli duża i asymetryczna 39 na 42 mm pokryta 20 mikronami złota. Jakość wykonania moim zdaniem wysoka. Może ktoś wie coś więcej o tej marce? Ogólnie oprócz nowej produkcji bardzo mało starych na rynku wtórnym, ciekawe czy to świadczy o małej popularności marki.

Pozdrawiam

Michał

badee4bf1e684fa0med.jpg4b4dc742cff61ed0med.jpg

ee17b08b3902f353med.jpg00ebea70081d6c7bmed.jpg

057c0677ee1bbc84med.jpg8ec8dfd66add98b2med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Peisert

Wiem, że nie będę oryginalny ale mogę się pierwszy raz jako nowy "zegarkowicz" czymś pochwalić.

Powiem, że szczególnie spodobał mi się werk tego zegarka. Od razu stwierdziłem, że muszę go mieć szczególnie, że wydawał się być w dobrym stanie ogólnym.

 

elgin2.jpg

 

elgin1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

No i wreszcie rozsadny wybor.Tylko ciekawe za ile go nabyles.Aj....jakis takis ciekawski jestem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Peisert

Tanio się nie udało bo trafiłem na cwaniaka ;p No ale że byłem na niego napalony to 350 zł poszło... Myślę jednak że zbytnio wygórowana cena to nie była zważywszy na stan (mam wątpliwość co do wskazówki minutowej - pewnie nie jest oryginalna) ale werk spoko no i koperta jest w wersji pozłacanej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.