Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszedłem kupić Tudora GMT, wróciłem z czymś innym. Razem ze sprzedawcą w sklepie dobrze podsumowaliśmy "magię" Tudora. Na zdjęciach spoko, w realu lekka kicha. Pan sprzedawca fajnie powiedział..."nieważna jakość i tak się sprzeda". 

 

ftAXT8o.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nasz Klient, nasz Pan"

 

a w pudełeczku co się czai? 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, wieloryb napisał(-a):

 

Pierwszy brąz!

W sumie myślałem nad nim od paru lat. Aż przyszedł...

Fajny, fajniejszy nawet od mojego już byłego Pointera ;) Gratuluję.

 

Godzinę temu, emiel napisał(-a):

Wyszedłem kupić Tudora GMT, wróciłem z czymś innym. Razem ze sprzedawcą w sklepie dobrze podsumowaliśmy "magię" Tudora. Na zdjęciach spoko, w realu lekka kicha. Pan sprzedawca fajnie powiedział..."nieważna jakość i tak się sprzeda". 

 

 

No ładne pudełeczko :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zawaro napisał(-a):

Trzeba zajrzeć do klubu longina.

Aaa to taka gra w podchody, pamiętam z podstawówki ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam oficjalny wniosek o zmianę tematu z "Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie" na "Zdjęcie pudełka od mojego nowego nabytku szwajcarskiego i niemieckiego" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2022 o 21:07, tommly napisał(-a):

I po raz kolejny zdradziłem Omegę, miała być biała, jest biały emoji12.png
937370cc9980a4482dfc9e726fd391e9.jpg

 

W dniu 10.06.2022 o 11:28, zawaro napisał(-a):

Zmieniłem pasek na czarny.imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1

20220610_074444.jpg

Fajne oba. 

Dobra byłaby z nich para. 

 

 

Gratuluję nowości.  

W dniu 13.06.2022 o 19:30, wieloryb napisał(-a):

20220613_172749.thumb.jpg.a4ccd3e25f6cd8ebce3b2751712db16f.jpg

20220613_184918.jpg

20220613_185014.jpg

20220613_184658.jpg

Pierwszy brąz!

W sumie myślałem nad nim od paru lat. Aż przyszedł...

Super wersja 65. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, clusca napisał(-a):

Zgłaszam oficjalny wniosek o zmianę tematu z "Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie" na "Zdjęcie pudełka od mojego nowego nabytku szwajcarskiego i niemieckiego" ;)

 

Temat z założenia zbyt poważny nie jest, ale niektórzy robią już sobie jaja do przesady. Nie potrafię zrozumieć idei jaka przyświeca niektórym "chwalącym się" tutaj. 

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś jakiś wątek nie pasuje zawsze można nie zaglądać, to dość łatwe. Serio.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się emocje, widzę. Może się coś rozkręci. 😃


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Jeśli komuś jakiś wątek nie pasuje zawsze można nie zaglądać, to dość łatwe. Serio.

 

No jasne, to najlepsze rozwiązanie :) Nie można przeciez wyrazić swojego zdania i dezaprobaty bo trafi się ktoś kto wyleci z tym argumentem... 

 

Godzinę temu, agremi napisał(-a):

Pojawiają się emocje, widzę. Może się coś rozkręci. 😃

 

Żadne emocje. Po prostu czasami mam wrażenie, że tu na forum można tylko po plecach innych poklepywać. Powiedziałem co chciałem i więcej do dodania nie mam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto założyć temat „Pudełko od mojego nowego nabytku”. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Krygo napisał(-a):

No jasne, to najlepsze rozwiązanie :) Nie można przeciez wyrazić swojego zdania i dezaprobaty bo trafi się ktoś kto wyleci z tym argumentem... 

 

Każdym nowym zakupem cieszę się jak dziecko wiec rozumiem ludzi, którzy celebrują moment i dzielą się swoją radością ma forum z innymi maniakami. Co tak bardzo przeszkadza ci w takim podejściu? Ostatecznie zegarek i tak zobaczysz.


PS. Co do pokazywania samego pudła i odsyłania do innego wątku dla mnie to już wypaczenie idei tematu; póki co mamy chyba jeden przypadek - jeśli nie chcemy dublować zdjęć zawsze można wrzucić linka do postu w innym wątku. Natomiast jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć i B.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja gwoli wyjaśnienia, bo od mojego żartobliwego wpisu rozpoczęła się ta dyskusja.

 

Na początku zaznaczę, że nic do kolegi @emiel nie mam, co więcej naprawdę lubię czytać jego wpisy, opinie i komentarze dotyczące posiadanych przez niego zegarków. @emiel - PEACE :)

 

Jednak niniejszy temat, jak mi się wydaje, ma służyć dwóm celom. Po pierwsze zaspokojeniu "próżności" posiadaczy nowych zegarków, czyli po prostu pochwalenie się nowym nabytkiem. Po drugie pokazanie innym co się kupiło, aby Ci mogli przyjrzeć się, ocenić, a często w ogóle dowiedzieć się, że dany model zegarka w ogóle istnieje, bo może sami będą taki chcieli w bliższej, bądź dalszej przyszłości nabyć. Dowiedzieć się, jaka to referencja, a może zadać szczęśliwemu posiadaczowi pytanie lub poprosić o opinię.

 

I dlatego nie dziwię się, że pisanie:

 

 

W dniu 7.06.2022 o 15:57, emiel napisał(-a):

Takie dwa dzisiaj nabyłem :)

 

s80d9Ll.jpg

 

 

wywołuje komentarze jak niżej:

 

W dniu 7.06.2022 o 16:32, sanik napisał(-a):

Dalej ...

 

W dniu 7.06.2022 o 17:00, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 


Pudełka? emoji15.png

 

 

 

A odpowiadanie:

 

W dniu 7.06.2022 o 19:14, emiel napisał(-a):

Zegarki są w odpowiednich działach forum :) Nie będę tych samych zdjęć kilka razy wstawiał, na pudełkach widać co w trawie piszczy, dwa kliknięcia i zrobione. 

 

 

świadczy o lekkiej ignorancji autora zamieszania i jego nonszalancji. Przecież mniej zachodu sprawia skopiowanie linku do zamieszczonego w innym wątku zdjęcia i przeklejenie go do innego (czyt. niniejszego) tematu, niż klikanie co najmniej kilku setek użytkowników w poszukiwaniu miejsca, gdzie szczęśliwy nowy nabywca zegarka się nim zdążył pochwalić w stopniu większym niż tylko "znaczenie terenu" ;)

 

Dlatego nie dziwią mnie kolejne komentarze pisane w następstwie ww. dyskusji: 

 

W dniu 8.06.2022 o 17:45, sviety napisał(-a):

No sorry, ale wątpię aby autor wątku nadając mu tytuł miał na myśli pudełka.

 

 

Po czym pojawia się kolejny zdjęciowy karton:

 

8 godzin temu, emiel napisał(-a):

Wyszedłem kupić Tudora GMT, wróciłem z czymś innym. Razem ze sprzedawcą w sklepie dobrze podsumowaliśmy "magię" Tudora. Na zdjęciach spoko, w realu lekka kicha. Pan sprzedawca fajnie powiedział..."nieważna jakość i tak się sprzeda". 

 

ftAXT8o.jpg

 

 

i kolejne, w tonie żartobliwym już, pytania oraz dyskusja na temat nowego nabytku:

 

7 godzin temu, Jan napisał(-a):

a w pudełeczku co się czai? 

 

6 godzin temu, tommly napisał(-a):

No ładne pudełeczko :D

 

6 godzin temu, zawaro napisał(-a):

Trzeba zajrzeć do klubu longina.

 

4 godziny temu, tommly napisał(-a):

Aaa to taka gra w podchody, pamiętam z podstawówki ;)

 

3 godziny temu, zawaro napisał(-a):

No od strzałki do strzałki i do celu.

 

 

Dlatego napisałem, również w tonie żartobliwym, ale przemycającym nieco prawdziwych przemyśleń: 

 

3 godziny temu, clusca napisał(-a):

Zgłaszam oficjalny wniosek o zmianę tematu z "Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie" na "Zdjęcie pudełka od mojego nowego nabytku szwajcarskiego i niemieckiego" ;)

 

 

Jeśli innym wydaje się OK wstawianie jedynie pudełek i odsyłanie do innych tematów w celu obejrzenia nowego zakupu, to można pójść o krok dalej i po prostu pisać w kolejnych postach: "Kupiłem nowy zegarek na ecie." Można też dodać markę, jeśli to ma jakieś znaczenie. Posypią się gratulacje, ochy i achy, a na serwerze więcej miejsca zostanie na merytoryczne wpisy. BTW, nie spinam się, piszę to wszystko pół żartem pół serio, bo koniec końców przecież to nie mnie zależy, żeby zobaczyć czyjś nowy zegarek ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucanie zdjecia pudełka rozpatruje jako taki żart forumowy, pewnego rodzaju konwencję. Cos jak w temacie Rolexa zdjecie z drogi. Coś takiego ożywia wątek ale nie można przesadzać. 

 

Wrzucania samego pudła i odsyłania do innego watku nie rozumiem 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą można by założyć odrębny wątek do samych pudeł, bo przy niektórych zegarkach pudła to niemniej urokliwe przedmioty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą można by założyć odrębny wątek do samych pudeł, bo przy niektórych zegarkach pudła to niemniej urokliwe przedmioty.

Ale wtedy niektórzy przekornie najpierw pokażą tam sam zegarek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Szyszkops napisał(-a):


Ale wtedy niektórzy przekornie najpierw pokażą tam sam zegarek ;)

😀

Albo zdjęcie z drogi 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z drogi to tradycja innego wątku :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, emiel napisał(-a):

Wyszedłem kupić Tudora GMT, wróciłem z czymś innym. Razem ze sprzedawcą w sklepie dobrze podsumowaliśmy "magię" Tudora. Na zdjęciach spoko, w realu lekka kicha. Pan sprzedawca fajnie powiedział..."nieważna jakość i tak się sprzeda". 

 

Hmmm nie znam całej sytuacji ale wygląda mi to jak urabinie klienta na zakup tego co ma w targecie pan sprzedawca ;) 

Pisanie o Tudorze "lekka kicha" to mocne przegięcie a zwłaszcza w kontekście kupowania Longinesa za Tudora.

 

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pisar napisał(-a):

 

Hmmm nie znam całej sytuacji ale wygląda mi to jak urabinie klienta na zakup tego co ma w targecie pan sprzedawca ;) 

Pisanie o Tudorze "lekka kicha" to mocne przegięcie a zwłaszcza w kontekście kupowania Longinesa za Tudora.

 

 

Premię za sprzedaż wziął? Wziął. No to następnemu klientowi zainteresowanemu bardziej Tudorem powie że Longines nie jest warty pieniędzy jakie za niego firma chce, a Tudor to premium . Taki to sprzedawca, wciśnie to co klient chce usłyszeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, beniowski napisał(-a):

Taki to sprzedawca, wciśnie to co klient chce usłyszeć.

 

dokładnie to miałem na myśli pisząc "nasz klient nasz Pan". To nawet nie chodzi o urabianie, czy wciskanie kitu wystarczy, że zgadza się z klientem i upewnia go w jego tezach.

Kolejna osoba przyjdzie z tekstem, że Longines super, ale za dużo dzieje się na tarczy. Sprzedawca  przytaknie i zapyta czy nie lepiej Tudor (chociaż z tym może być gorzej bo nie wszystko jest od ręki). Taka praca, klient wychodzi zadowolony.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisując się w trendy: droga, pudło
A reszta wiecie…
e1407cafb2e05390596944535b6851bc.jpg&key=5478118d17a7087de7e252627476eeee02527c6c841027602ae6c311e2d0ba5a
8f2fb5133bded590fb3d764dca4a7afb.jpg&key=2a8a9ebfaecdfe9273c60ccb6ea2887cc04e977edf3cfdcf858c73845783a2d0


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.