Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dawid82

Grand Seiko- dylemat z wyborem koloru :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

Koledzy i koleżanki :) w najbliższym czasie planuje zakup Grand Seiko z elektrycznym serduchem, po wstępnej selekcji pozostały dwa modele które mnie interesują.

 

SBGX063

 

aydqugY.jpg

HhNnkWQ.jpg

 

SBGX065

 

mfyqN8R.jpg

ur08eo4.jpg

bxXLtDj.jpg

 

Prosze doradźcie który model wybrać, oba kolory podobają mi się tak samo


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski zaczyna byc oklepany :) wybierz kolor jasny


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym niebieskiego.

SBGX063 widziałem na żywo i ta tarcza nie podobała mi się, jest inna niż w automatach. W oświetleniu sklepowym wyglądała na żółtą, a szlifu praktycznie nie było widać. Miałem wtedy na ręku mojego SBGR055 i w tym samym świetle tarcza była w nim srebrzysta, bez żółtego zabarwienia.

Tarczy SBGX065 nie widziałem na żywo, ale prawdopodobnie będzie trochę ciemniejsza niż w Sarb045, a to może wyjść jej na dobre. No i szlif słoneczny będzie na 100% bardziej widoczny.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy w Warszawie można przymierzyć te modele? Po przymiarce podjęcie decyzji będzie łatwiejsze  B)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przyszłoby mi nawet przez myśl rozważać tego typu zegarka w kolorze niebieskim. Chyba, że ma się komponować z marynarką w jodełkę śmierdzącą naftaliną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tego co pisze Tommaso, to jeżeli u Seiko tarcza jest beżowa / kremowa a nie śnieżnobiała uważam za zaletę. Chyba że z jakąś strukturą jak snowflake, wtedy nie ma dyskusji.

fajny jest też kolor określany mianem szampańskiego.

 

poniżej mój brightz

post-32788-0-51143900-1420801358_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:  Takiego komentarzu to się nie spodziewałem  :) Ja uważam, że te kolory pasują prawie do wszystkiego, do marynarki w jodełkę też  :D


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam musisz czuć co Ci lepiej pasuje i czy oczekujesz bardziej dystyngowanej formy czy jednak usportowionej. Jeżeli ktoś ma w szafie koszulę z różowymi akcentami niebieski zegarek pod taki mankiet będzie wyglądał co najmniej średnio. O samej koszuli do marynarki w jodełkę wolę nie myśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nie wiem jaki mają wybór, ale na piętrze w Galerii Mokotów jest salon Noble Place i tam mozesz kilka modeli GS zobaczyć. Ale chyba niebieskiego nie mają.

A ten jasny kolor to chyba szampański nazywa się. I chyba lepiej pasuje do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja się zastanawiam jaki zegarek wybrać, to patrzę co już mam w zestawie i na ile nowy zegarek będzie podobny do posiadanych. Choćby konkretny zegarek nie wiem jak mi się podobał, to po jakimś czasie dochodzę do wniosku, że po co mi dwa podobne do siebie zegarki. Wybrałbym więc taki, który będzie się bardziej różnił od pozostałych.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

035 miałem i bardzo miło go wspominam :)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też, niesamowity zegarek, szkoda, że taki mały a może raczej o krótkim L to L 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch wziąłbym jasnego albo poszedł na kompromis - poszukałbym jasnego z niebieską sekundą. W obecnej kolekcji GSów takiego kwarca chyba nie ma, ale jest od Citizena - CTQ57-0934 (z tym, że trzeba by szukać do niego bransolety, więc dochodzi kolejna komplikacja).


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu zarówno jasny, jak i niebieski będzie dobrze pasował. Zastanów się tylko, czy na pewno chcesz kwarca? W GS w automacie masz zarówno lepszy mechanizm, jak i ładniejszą tarczę (a w snowflake to w ogóle przepaść). Używkę można czasem znaleźć za granicą w cenie zbliżonej do nowego kwarca w Polsce.

 

@hugo - miałem kiedyś GS-a ze Spring Drivem i niebieską wskazówką GMT - SBGE009. A Spring Drive to taki prawie kwarc  ;)

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=Z7Huw0N8Gbk

 

wybaczyłbym mu to "prawie kwarc"

 

a tego GMT miałeś fenomenalnego, trochę nie rozumiem zmiany na obecnego, a może rozumiałbym bo też wolałbym mechanicznego, ale w twoim obecnym jakoś mi ta osłona koronki nie leży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SBGE009 koperta była dokładnie ta sama, włączając w to osłonę koronki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to miałeś łatwiejszą decyzję, wystarczyło poświęcić dwie wskazówki :)

kiedy zmieniasz na hi-beat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tych dwóch wziąłbym jasnego, albo poszedł na kompromis - poszukałbym jasnego z niebieską sekundą. W obecnej kolekcji GSów takiego kwarca chyba nie ma, ale jest od Citizena - CTQ57-0934 (z tym, że trzeba by szukać do niego bransolety, więc dochodzi kolejna komplikacja).

 

 

Z Citizenów to bliżej tego by był CTQ57-0952. Biała tarcza i niebieski sekundnik:

 

citizen_001.jpg

 

Z Grand Seiko jest do wyboru:

 

Sbgx067 z fakturą na tarczy

2516f.jpg

 

Albo zwykły biały Sbgx059

 

seiko-grand-9f62-sbgx059-white.jpg


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mechanizmu kwarcowego to jestem zdecydowany, czegoś takiego właśnie szukam. W mojej kolekcji brakuje dobrego kwarca. 

A że będzie od GS to tylko na plus, ta manufaktura zawsze była na mojej wish list  B)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to miałeś łatwiejszą decyzję, wystarczyło poświęcić dwie wskazówki :)

kiedy zmieniasz na hi-beat ?

 

Szczególnie tej małej było mi szkoda :)

 

Nie zmieniam, w hi-beat nie podoba mi się koperta i indeksy. Już prędzej na snowflake'a, gdyby był trochę mniejszy...

Zresztą temat GS-a jest u mnie zamknięty, ten co mam zostanie na długo. :)

 

 

Co do mechanizmu kwarcowego to jestem zdecydowany, czegoś takiego właśnie szukam. W mojej kolekcji brakuje dobrego kwarca. 

A że będzie od GS to tylko na plus, ta manufaktura zawsze była na mojej wish list   B)

 

 

Są nowe niebieskie kwarce GS-a - SBGV017, mają zupełnie nowy dla GS-ów kształt koperty i są większe. Patrząc na Twoje zegarki to może mieć znaczenie, obejrzyj sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Citizenów to bliżej tego by był CTQ57-0952. Biała tarcza i niebieski sekundnik:

 

 

934 też ma jasną tarczę i niebieską sekundę. Kierowałem się listą Citizenów ze strony, ale 952 ze względu na bransoletę w zestawie rzeczywiście jest lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wysłałem zapytanie do Higuchi o cene SBGX053, jeżeli będzie do zaakceptowania on staje się faworytem :)

Koperta ma chyba identyczna jak ta u Tomka :)

tmp1xzv.jpg

VWZAHVG.jpg


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.