Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Powyżej 15sec zacząłbym się zastanawiać serwisem choć faktem jest że od inhouse Tudora oczekiwałabym kwarcowych osiągnięć . Jego mechanizmy słyną z odchyłej nie większych niż 1sec .


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Lotus napisał:

Powyżej 15sec zacząłbym się zastanawiać serwisem choć faktem jest że od inhouse Tudora oczekiwałabym kwarcowych osiągnięć . Jego mechanizmy słyną z odchyłej nie większych niż 1sec .

Tylko że w BB chrono pracuje zmodyfikowany werk Breitlinga , ekspercie od siedmiu boleści ...

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chrono jest montowany  breitling kiedyś już o tym komunikowałem cieszę się że narybek uważny , nie  wiem natomiast czy jest regulowany przez Tudora do certyfikacji. 

To mechanizm bardzo dokładny montowany w znacznie droższych referencjach Brajtka niż chrono Tudora.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem wiadomość, że mój GMT czeka na odbiór po wycieczce do Szwajcarii na serwis :) czy to znaczy, że produkcja została wznowiona? Ktoś znalazł jakieś info? Skoro Tudor ruszył to i większy brat Rolex również. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kruka rolexy maja w tygodniu przypłynąć, więc coś się chyba ruszyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to sie ludzie cieszyli jak mięso rzucali... albo chociaż srajtaśmę. Prosze jak sie społeczeństwo rozbiesiło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info, że fabryku Rolexa już działają. Nie na 100% ale juz coś się dzieje.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam, czy zostawić BB58, czy jednak sprzedać, tymczasem w Time & Tide zachwycają się szczególnie tym modelem na tle pozostałych z linii BB:

https://timeandtidewatches.com/best-tudor-black-bay-watches-dark-58-bronze-heritage-steel-review/

Nie ułatwiają podjęcia decyzji...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co w jego miejsce?

Jak jakiś retro diver to chyba szkoda energii, bo nie widzę zawodnika. Oris 65?

Chyba, ze całkiem coś innego?

Najgorsza opcja to jak się kasa rozejdzie...

Popros zonę, żeby  Ci schowała i oddała za 3 miesiące ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo całej sympatii do Oris 65 to jednak to nie ten sam garnitur co fifty eight. Począwszy od mechanizmu po jakość wykonania. W 65 szkiełko powala ?.

Zasadniczo fifty eight nie ma konkurenta więc nie ma sensu go sprzedawać , chyba że ktoś chce iść w ceramiczne divery tudzież zmienić klimat na non-diverowy.

Edytowane przez Lotus

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

58 przez kolorystykę, brak osłony koronki, pseudonity to zegarek, który jest ukłonem w stronę pewnej epoki. Bardzo ładny model, ale wbrew obiegowej opinii z wymienionych powodów uważam, ze nie stanie się klasyką. Sub pięcofyrowy to jednak inny zegarek w odbiorze i jednak inna klasa. Moim zdaniem można mieć oba i się będą uzupełniać, ale 58 nigdy nie zastąpi Suba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifty eight plus Sub z datą ceramika = mega combo


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, sama radość czytać - tylu potencjalnych kupców, jakbym jednak musiał go spieniężyć?

Alternatywy dla niego nie widzę, ale są różne potrzeby i gusta, a Orisa 65 odrzuciłem w przedbiegach, bo wolę znacznie tańszego od niego CW Trident retro 65... No i eleganckim diverem vintage jest też Eterna Kontiki Date, ta stara oczywiście, z dużymi trójkątami. Chyba że ktoś musi mieć inhouse'a...

Edyta: tak se rozmyślam i rozmyślam i się chyba rozmyśliłem...

IMG-20200523-210159.jpg

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
W dniu 23.05.2020 o 20:44, ledr napisał:

No, sama radość czytać - tylu potencjalnych kupców, jakbym jednak musiał go spieniężyć?

Alternatywy dla niego nie widzę, ale są różne potrzeby i gusta, a Orisa 65 odrzuciłem w przedbiegach, bo wolę znacznie tańszego od niego CW Trident retro 65... No i eleganckim diverem vintage jest też Eterna Kontiki Date, ta stara oczywiście, z dużymi trójkątami. Chyba że ktoś musi mieć inhouse'a...

Edyta: tak se rozmyślam i rozmyślam i się chyba rozmyśliłem...

 

 

Daj spokój, przy tym Tudorze wszystkie zegarki, które wymieniłeś to popierdółki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jash napisał:

 

Daj spokój, przy tym Tudorze wszystkie zegarki, które wymieniłeś to popierdółki ;)

No, Jacek, po Tobie tego się nie spodziewałem, raczej solidnych argumentów za 65-tką Orisa, szczególnie w wersji limitowanej???? Christopher Ward od początku przyznawał, że robiąc swojego Tridenta retro, wzorował się na Orisie 65. Tylko czasem nowa interpretacja bywa ciekawsza o doświadczenia z poprzednim modelem. Tak jest moim zdaniem z Tudorem BB58, który wziął wszystko co dobre od poprzedników i jeszcze dołożył nowe zalety. Ja mam dziwną fiksację (kto z nas jest zdrowy w tych czasach...) na niebieskie/granatowe zegarki, albo takie z niebieskimi akcentami, więc tego mi trochę w BB58 brakuje. A jako prosty śląski chłopak wolę nurasy do "ciorania", a nie takie eleganckie, ze złotymi akcentami... Ale obiektywnie BB58 to niedościgniona klasa w swojej wadze na ringu. I ciągle nie widać realnej konkurencji, gdyby tylko zrobili jeszcze wersję 39mm z burgundowym bezelkiem...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Leszek, uwielbiam mojego 65 Movembera, ma u mnie dożywocie, ale moim zdaniem i wyglądem i mechanizmem i wykonaniem (czyli w każdym aspekcie) BB58 kładzie go na łopatki. Dlatego też będzie to mój kolejny zegarek ;) Do CHW podchodziłem wiele razy, ale jednak to nie to. Niby ok, ale po chwili chemia zanika kompletnie.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwile nie widze alternatywy dla BB58. Ewentualnie w przyszłości  BB58 GREY "GHOST" BEZEL  pod warunkiem, ze wejdzie do produkcji i się  spodoba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać 

 

Miał ktoś przyjemność i styczność z tym modelem Tudor Sport Chronograph 20300. Dosłownie taki jak na Chrono24 

Dzięki 

 

 

14479608-oss6s7zcany7hx5lwq6c2629-Zoom.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.