Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swojego GMT po spotkaniu z krawężnikiem wolałem wysłać w PL do naprawy niż robić to oficjalnie w Kruku. Na szybko z uszkodzeń wywróżyli 5-6 tysięcy, plus wysyłka plus przegląd. Zobaczymy, jak wyjdzie u nas, ale wstępnie ma to być 20% tych kwot. 

 

Parka 58, rewelacyjnie to wygląda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Rethel napisał:

Racja ale może wrócić poobijany / na gorszym chodzie. Boję się ryzykować a sprawa jest drobna.

 

To udokumentuj dokładnie stan, oddając go w salonie. Zrób dobre zdjęcia.

Ja jako sprzedawca widzę pewną prawidłowość, w analogii do zegarków, trafi się klient na zegarek za 100PLN i będzie oglądał z lupką szukając wad, a ty kupując coś co nie jest tyle warte nie wymagasz.

To marka butikowa, jak wszystkie >3kPLN na rynku i ja kupując coś droższego oczekuję super jakości. W wątku Rolexa widać niedoróbki w Rolexach z kurzem włącznie, tutaj klej jakby chińczyk go po ciemku składał.

Jest pewna granica, kupiłem Omegę i jest idealna w szczegółach. Oglądałem Breitlinga za 30k i miał nie do końca farbę rozprowadzoną, a w środku ta sama ETA co w zegarku za 3k. Od tego momentu w tamtą stronę nie patrzę.

 

Kupno drogiego zegarka to już tylko krok w kierunku audiofilskich kabli USB po 20k, więc niech będzie ta różnica widoczna.

Z tym śladem kleju to bym walczył nawet w zegarku za 3k, a jak to wyszło to oznacza że robią masówkę straszną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co tak ale zrobię zdjęcia i przykładowo zegarek wróci np. poobijany wobec tego ja zareklamuje na podstawie zdjęć. Pojedzie do Tudora na polerkę (gdzie nigdy nie chciał bym jej wykonać) i wróci do mnie poprawiony. Ja już takiego zegarka nie chce.

Wobec tego nie jest to czego bym chciał. Jak radzili wcześniej koledzy - gdy już poruszyłem wcześniej ten wątek: należy sprawdzić dokładnie przy zakupie i ew. nie odbierać. Jak już odebrałem to lepiej zapomnieć.

Jest to pierdoła zresztą zobacz sam:

 

c3d1Hjg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, selphy napisał:

Będę informował o przebiegu sytuacji. Na chwilę obecną będzie zmiana z gwarancji na rękojmię.

 

Wydaje mi się (być może błędnie), że skoro skorzystałeś z gwarancji (czy też nawet dopiero co rozpocząłeś tę ścieżkę reklamacji i nie doszło jeszcze naprawy), to nie możesz już teraz z skorzystać z rękojmi. Nawet jeśli nieświadomie pracownik salonu pod Twoim naciskiem przyjmie Twoją reklamację z tytułu rękojmi, to centrala odmówi, wskazując na rozpoczęcie procedury reklamacyjnej z tytułu gwarancji producenta.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200 zł za transport? Czy prezes kruka osobiście go zawiezie w karocy 😜

A ile kosztuje transport, jak te zegarki przyjeżdżają z fabryki, też ok. 10% ich wartości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was czeka może lub poluje na Black Baya GMT? Ile już czekacie od wpłacenia zaliczki? Będę wdzięczny za kontakt w PW. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku jest na pasku :) Ja upolowałem swój dzięki forum, bo koledzy napisali, że leży w złotych tarasach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten egzemplarz. Mam na myśli wersję na bransolecie. Dziś usłyszałem, że czeka się na nią około 12 miesięcy, ponieważ nie przyszły jeszcze zegarki zaliczkowane w 01/2020. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, memento mori napisał:

Czy ktoś z Was czeka może lub poluje na Black Baya GMT? Ile już czekacie od wpłacenia zaliczki? Będę wdzięczny za kontakt w PW. 

Na GMT trzeba czekac?,w UK w prawie wszystkich salonach sa od reki,pasek bransoleta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje na nato i skórzanym pasku zdarza się, że leżą i u nas, ale na bransolecie nie widziałem nigdzie i taką informację mi podano w Kruku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt że GMT jest już zegarkiem ogólnodostępnym na Zachodzie i chyba nawet przed COVIDEM był już w butikach bez zapisów.

Moim zdaniem rodziny AD otrzymuje niewielkie alokacje gorących modeli bo pewnie nie ma popytu na coś innego poza GMT czy fifty eight, więc Tudor nie rozpieszcza Kruka.
Jednakże na skórze czy nato widziałem wiele razy u nas w ladach. Na bransolecie nigdy. 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

synqu 😄 napisz proszę co to za AD, zadzwonię do nich i zapytam jak to teraz u nich wygląda z GMT.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
synqu  napisz proszę co to za AD, zadzwonię do nich i zapytam jak to teraz u nich wygląda z GMT.
Keanes w Cork .

Dzwoń zdjęcie z dzisiaj 5c9ae5f2729a31b6ac75a2928bd0abaa.jpg&key=de380e0ac75a561013b3e5138ebaddcf61b65a4a884de57d17a8f4981f855073

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Szyszkops napisał:

Na przedzie 58??

Taaa... musieli wrzucić na wystawę, bo im się już te 58-mki na magazynie nie mieszczą;-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila co to za dziwny AD Tudora ? Mają towar na stanie ? Nie trzeba prosić i stać w kolejce ? Eee...dobrze, że u nas tak nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny to jest nasz AD, w Niemcowni ponoć tez sporadycznie pojawiaja sie 58ty na bransie a te na pasku sa często do wzięcia z wystawy. Jak widze wystawki sklepów w UK to te historie np o 2 tyg czekania na niebieskiego mocno sie uwiarygodniają


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem bb58 na pasku w gablocie i nikt na niego sie nie rzucał przy okazji wyleczylem się z tego modelu.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Rethel napisał:

Chwila co to za dziwny AD Tudora ? Mają towar na stanie ? Nie trzeba prosić i stać w kolejce ? Eee...dobrze, że u nas tak nie ma ;)

Bo AD na zachodzieto to sami wywrotowcy są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośmialiśmy teraz na serio :) . Czy jest na to sensowne wytłumaczenie dlaczego u nas tak nie ma?

Sprawia to, że zamiast pisać o samych zegarkach główny wątek to czekanie i brak dostępności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jesteśmy 3 światem dla rynku zegarkowego. Paru fascynatów i grupa handlarzy to za mało zeby wygenerować obrót. A w takim UK płaca minimalna to pół Tudora. Wiec jak ktos zarabia wiecej to za 1 pensje ma takiego 58'ta


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w miescinie nawet OP nie dalo kupic z marszu (probowalem na poczatku roku) ale wystawa Tudora wyglada jak te powyzej - nie ma problemow z BB 36, 58, GMT, Pelagosem itp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.