Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm może pora dołożyć jakiegoś nowego tudora do kolekcji
8c93547a4439ed21b34b15546f6e0453.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Rethel napisał(-a):

@MasterMindKlimat vintage jest super. Zastanawia mnie tylko już poruszona tutaj kwestia użytkowa. Przecież taki zegarek można już traktować w kategorii zabytku. Więc jest to rzecz bardziej do podziwiania, a nie do noszenia. Choć może przesadzam...

 

Skoro noszę małe, delikatne zegarki vintage (np. Omegę Seamastera w miękkim 18k złocie z lat 50-tych), to noszenie stalowego zegarka z lat 90-tych, zbudowanego jak czołg (z łatwą w naprawie ETA 2824 wewnątrz) nie stanowi wielkiego wyzwania. Najgorsze co przy moim noszeniu może się zdarzyć (pomijając jakieś wyjątkowo nieszczęśliwe wypadki), to rysy na pleksi, które da się spolerować.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałbym o motywie drogi przy budowaniu napięcia ;)
577be298de74fd9f6fcf3caafb74c6aa.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie to się może grzyb budować, albo taki chropowaty naskórek, co go trzeba pumeksem usuwać...😉


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymanie torby na podłodze przynosi pecha... Coś czuję,że bezel nie będzie centrował...😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, vvv napisał(-a):

Zapomniałbym o motywie drogi przy budowaniu napięcia ;)
577be298de74fd9f6fcf3caafb74c6aa.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nowy bronzo . Gratulki

Edytowane przez Repsak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jak najbardziej pozytywne. Myśle, że oba będą się dobrze uzupełniały.
Bronze w dużym rozmiarze nie mieści się pod mankiet większości koszuli, tutaj nie ma tego problemu. W mojej opinii duży jest też za ciężki do noszenia na NATO. Tutaj jak za dawnych czasów Tudor od razu dorzucił NATO z zapięciem wiec będę testował. Bransoleta z regulowanym zapięciem w 5 pozycjach, jest wygodnie.
Jedynie czego mi brakuje to zapięcia pod skórzany pasek. W dużym crazy horse jfs robi robotę dla mnie to połowa uroku tego zegarka.

Ciekaw jestem jak będzie postępowała patyna bo na razie daje po oczach ;)
c8e3f9e08ea6a94fc47064176b4bd1e4.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży ma już 3 lata i jeszcze ani razu go nie czyściłem  ściemniał i tyle 
Ciekaw jestem jak będzie z bransoletą i czy będą różne odcienie. 

To jeszcze zdjęcie najdroższego tudora, fajnie że zrobili mu szklany dekiel ale mogli się bardziej postarać ze zdobieniem mechanizmu.
5863fc05bb4f76549093d544374de70f.jpg


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
 

Planuje zakup divera, bardzo mocno rozważam BB58, oraz Oris-a 65 (40mm) którego ostatnio mierzyłem i leżał doskonale. 
 

Z racji ogólnej niedostępności BB58, nie mam jak porównać tych dwóch zegarków. Stąd też zwracam się z prośbą, czy jest ktoś z okolic Krakowa, kto posiada w swojej kolekcji BB58 i mógłby go pokazać? 
 

Dziękuję uprzejmie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć!
 
Planuje zakup divera, bardzo mocno rozważam BB58, oraz Oris-a 65 (40mm) którego ostatnio mierzyłem i leżał doskonale. 
 
Z racji ogólnej niedostępności BB58, nie mam jak porównać tych dwóch zegarków. Stąd też zwracam się z prośbą, czy jest ktoś z okolic Krakowa, kto posiada w swojej kolekcji BB58 i mógłby go pokazać? 
 
Dziękuję uprzejmie 

Gdzie dla Cię kończą się okolice Krakowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Szyszkops napisał(-a):


Gdzie dla Cię kończą się okolice Krakowa emoji6.png?

Ok 50km od miasta, dowolna strona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2021 o 09:38, MasterMind napisał(-a):

 

Nowych strach nosić, bo świeżo po zdjęciu folii, pierwsza rysa jak rana otwarta itd. Starych strach nosić, bo stare, delikatne, kolekcjonerskie...

 

Czyli należy chyba kupować takie dwu, trzyletnie, co już je ktoś poobijał (nie przejmując się od nowości), by nie było szkoda i wystarczająco nowe (jeszcze produkowane) by nie były kolekcjonerskie?

 

Ten mój Tudorowy Sub przeżył trzydzieści lat, noszony przez różnych ludzi i pewnie nie od samego początku z wielkim poszanowaniem, to i mnie przeżyje, szczególnie teraz, gdy trafił do kogoś kto dba o zegarki.

 

 

Gratuluję kolejnej zegarkowej podróży, niech daje dużo radości :) Prawdę mówiąc, do młodego przebojowego gościa ten Tudor jakoś mi bardziej pasuje niż Day Date lub Datejust. Pamiętam, że przez pewien czas miałeś zegarek, który wydaje mi się być wyborem bliskim ideału do codziennych zmagań, czyli bardzo tu popularnego Fifty-Eight. Jak wypadłoby porównanie tych dwóch?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie BB58 vs Submariner 79090 w tym wariancie - werdykt niejednoznaczny. Subiektywnie, Sub podoba mi się o wiele bardziej, obiektywnie - BB58 jest lepszą konstrukcją (jednocześnie o wiele tańszą) dlatego jak ktoś nie ma bakcyla "vintage", powinien się zadowolić BB58.

 

To co podoba mi się bardziej w Submarinerze, to koperta i bezel. Koperta, bo ten kształt mimo wszystko bardziej do mnie przemawia, wydaje się być takim stworzonym od samego początku, a nie być mniejszym, odchudzonym wariantem czegoś innego (czyt. BB41), jednocześnie schodkowe przejście z koperty, w bezel, w płaskie wystające szkło - to jest coś na co można się gapić w każdej wolnej chwili. Bezel natomiast (pomijając że tak fajnie wyblakły) preferuję ze względu na bardziej agresywne ząbkowanie na rancie. Powiedziałbym też, że wolę bransoletę w starszym - jednak tutaj zwijana blacha 'po prostu jest" i chwalić jej nie będę. Mimo wszystko sztuczne nity w BB58 trochę mnie raziły, inna sprawa, że w czarnym BB58 bransoleta miała delikatnie inny odcień stali niż koperta fabrycznie, co też mnie irytowało, gdy to zauważyłem (niebieski BB58 ponoć nie ma tego problemu, czarny być może już też nie).

 

Z punktu użytkowego, gdybym miał dziś wybrać sobie jakiegoś divera z wyższej półki do noszenia na co dzień, mimo wszystko BB58 to byłby pierwszy wybór (chyba że miałbym większy nadgarstek, to wtedy pewnie nowa Omega Seamaster na ceramice).


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MasterMind napisał(-a):

w czarnym BB58 bransoleta miała delikatnie inny odcień stali niż koperta fabrycznie, co też mnie irytowało, gdy to zauważyłem (niebieski BB58 ponoć nie ma tego problemu, czarny być może już też nie).

 

Ciekawe, zawsze było mówione na odwrót tzn ze niebieski ma inny odcień bransy. W moim czarnym 58 koperta i bransoleta są w identycznym odcieniu (MY 05.2020)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na odwrót, przynajmniej pierwsze BB58 miały problem z odcieniem bransy innym mi stal na kopercie (może to poprawili, aczkolwiek nie byłbym taki pewien) natomiast niebieski BB58 jest ogólnie jakby jaśniejszy jeżeli chodzi o stal, niż czarny BB58 - i bransa jest kolorystycznie bardziej jednolita z kopertą (choć też nie na 100%). Jest nawet porównanie w necie, gdzie widać różnicę w stali:

 

 

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.