Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

A jak byście mieli wybierać BBB vs BB steel, co byście wybrali?

 

Pozwolę się włączyć w dyskusję, gdyż stoję przed podobnym dylematem, a Tudor ostatnio nie daje mi spać. 

Najmniej mnie wzrusza wersja blue bo to oklepana kolorystyka..., wersja Mazika bardzo mnie intryguje, świetna - ciepła - bez przesytu kolorystyka, ale boje się, że zegarek ten nie sprawdzi się jako uniwersalny... i pozostanie go nosić przy oficjalnej galanterii.

 

BBB vs BBS - najlepiej to jedno i drugie ;) Dotychczas gustowałem głównie w zegarkach Glycine i tak się składa, że mam w tej stylistyce dwa zegarki. Combat Suba Burgundy i DC-4 można by powiedzieć,  że w wersji steel - bo bezel jest ze szczotkowanej stali. Idąc tym doświadczeniem, na ten moment skłoniłbym się ku wersji Steel ale nie na bransolecie bo efekt jest już za chłodny..., Steel na pasku skóra, Nato komponuje się świetnie w niemalże każdej kolorystyce i tu bez obaw do tego modelu, zarówno do luźnych ubiorów jak i bardziej oficjalnych.

Burgundy - uwielbiam tą wersję kolorystyczną, a zwłaszcza w nowej odsłonie BB pasek nato. Jest to specyficzna kolorystyka, ale wg.mnie lepsza, bardziej wyrazista i łatwiejsza do skomponowania do odzieży niż blue. Z paskami tu już pokombinować za dużo się nie da, ale jeżeli chcesz aby twój zegarek z nadgarstka był widoczny i wzbudzał zaciekawienie to BBB to zapewni.    

 

Dla mnie dylemat jest spory, wersja BBB to dla mnie taki ugrade po GL Combat Sub B, formalnie przeskok duży, ale w stylistyce już nie tak odczuwalny i tego się obawiam najbardziej, że poza ubytkiem sporej gotówki nie poczuję tak dużej zmiany.

 

Wersja Steel, mając DC-4 wiem, że to będzie mega toolowy zegarek do wszystkiego i też pewną ciekawostką będą dwa Steele w kolekcji jeden z klasyczną przedziałkom, drugi z 24h, choć i tu się obawiam, że poza dużym ugrade, na co dzień będę odczuwał ciężar podobieństwa monochromatycznego...

Alternatywa wersja mazik'a ale na pasku... Mazik jakbyś mógł pokazać jak to na Nato wygląda?  

Edytowane przez reelax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Kupujcie zegarki a nie filozujecie! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego paska nato jeszcze nie zakładałem bo bardzo dobrze nosi mi się na bransolecie, ale zdjęcia z sieci :

 

Tudor-Heritage-Black-Bay-SG-79733N-watch

 

cb71da5ea14d4710fbaa3229d02bfe73.jpg

 

BS-Baselworld-2017-23.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia w sieci to ja widziałem, ale mało jest jeszcze prywatnych, a chodzi mi przede wszystkim jak elementy złocone, bezel łapią światło bez obróbki foto... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wczoraj chrono24 i  coraz mniej z wiadomych wzgledów z BB różą. Chcąc nie chcać będzie trzeba wybrać inhouse'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor po raz kolejny potwierdza, że bardzo trafnie dobiera paski do zestawu. Ten do golda pasuje idealnie i daje bardzo fajny vintage look

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor po raz kolejny potwierdza, że bardzo trafnie dobiera paski do zestawu. Ten do golda pasuje idealnie i daje bardzo fajny vintage look

To samo pomyślałem :)  Wszystkie wersje na paskach wyglądają genialnie, szczególnie na nato. Ten brąz do bicolora jest znakomity. Ja jeszcze nie założyłem nato do swojego, bransoleta jest nadzwyczaj wygodna.

 

Ed: Tak się przyglądam... To białe okno daty psuje wszystko. Żeby chociaż było okrągłe to by pasowało do indeksów.

No i do bicolora będzie doskonale pasował Haveston M1936. 

Edytowane przez P10TR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te białe okno daty ma chyba równoważyć prostokątny indeks na 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ma ale nic nie równoważy bo luma nie jest biała. W ogóle na tarczy nie ma żadnego białego akcentu. A mogli zrobić czarne okno daty i złotą czcionkę - pasowałoby wyśmienicie.

NF ma białe okno i pasuje bardzo dobrze do reszty białych akcentów na tarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że zazwyczaj tak jest? Zawsze jakiś drobny szczegół powoduje, że pojawia się myśl: fajny ale... :) Mnie to osobiście nie razi tak aby był to decydujacy argument w kwestii kupić/nie kupić ale tak się zastanawiam, czy nie można było przeforsować takiego rozwiązania, które wydaje się dość proste i chyba nie generuje aż tak wielkich kosztów? Nie wierzę, że projektanci na taki pomysł nie wpadli i ciekawi mnie na jakim etapie napotkali opór.

Edytowane przez dawca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście lubię mieć datę i czekałem na BB z taką komplikacją. Jak już pokazali, to jednak mi coś nie gra. Jakby coś stracił ze swojego klimatu. Chociaż jeśli chodzi o BB Steel to tutaj mi data w ogóle nie przeszkadza. W niebieskim Piotrka też bym to chyba przełknął z uwagi na brak pozłacanych indeksów, ale takiego np. Burgunda sobie jakoś nie mogę wyobrazić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak kolega wyżej. Jak już musieli wsadzić datę, to czemu nie na czarnym tle i na dole nad skróconym indeksem? W wersji bicolor szczególnie to razi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponuje zegarek wziąść do ręki i wtedy sie wypowiadać czy ta data na żywo tak razi w oczy. Mi jej brakowalo w starszych wersjach burgund i black które miałem i ciesze się że teraz jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, nic dodać nic ująć.

Black Bay ma to coś i zawsze mi się podobał, ale nie na tyle aby go kupić (brak daty).

Data dużo zmieniła i być może się skuszę na takiego jak Twój.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to kwestia gustu i nie ma tu nic do rzeczy fakt czy ma się zegarek w ręce czy nie. Nie przesadzajmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wielokrotnie się napalałem na jakiś zegarek oglądając tylko zdjecia a w realu czar pryskał i na odwrót.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sama obecność daty aż tak bardzo nie razi, tylko chodziło mi o to, że w zegarku tej klasy, czyli np. w przypadku bicolora ok 17,5 tyś na metce oczekiwałbym bardziej wyrafinowanego jej umiejscowienia, a już na pewno ciemnego tła przy czarnych cyferblatach...

Jednocześnie domyślam się, że taki a nie inny wybór producentów był przemyślany i zapewne nawiązywać ma do submarinera, tylko coś zapomnieli o lupce ..

 

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor nie może wstawiać lupki w szkłach. To element zarezerwowany tylko dla Rolexa


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor nie może wstawiać lupki w szkłach. To element zarezerwowany tylko dla Rolexa

A skąd taka informacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co wam chodzi z tą białą datą?

Wszystkie Rolexy mają białą datę i jakoś nikt nie buczy że jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale też nikt nie mówi, że jest ślicznie ;) To jak Land Rover Defender :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystkie Rolexy mają białą datę

 

9350637_rolex-day-date-president.jpg

9350642_rolex-watches-ladies.jpg

9350644_sub.jpg

9350641_Rolex-Submariner-Stainless-Steel

:)

9350643_submariner-blackyellow.jpg

9350640_watc.jpg

9350638_daytona_stealth.jpg

To już tunning, ale widać o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale brzydale. I data nieczytelna

I to raczej nie produkowane modele.

Edytowane przez Mizu80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.