Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

SMPC nosiłem ponad rok. BB mierzyłem kilka razy - zarówno na bransolecie jak i na pasku. I moim zdaniem w kwestii grubości, a co najmniej optycznego wrażenia Tudor jest wyraźnie w tym względzie większy. Na zdjęciach wygląda świetnie, jest bardzo fotogeniczny, ale po tych kilku przymiarkach ba moim nadgarstku lepiej prezentowała się Omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja troszkę nie rozumem tych porównań, zarówno względem SMPc, jak i PO. Przecież to różne zegarki są ;)

Miałem i Omegę i Tudora, oba bardzo lubię, ale nie przychodziło mi do głowy, żeby je porównywać (miałem je w tym samym czasie). Po prostu lubiłem oba.

Być może nawet do nich wrócę ;)

Zgadzam się natomiast z opisem kolegi trutium.hands :)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Black Bay chowa się bez problemu pod mankiet :))75b82b56f98c3b203ce8fa14ea7bbb8a.jpgd99d3b28417f2fb043192595447f21cc.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba, została SMPc. Tudor choć piękny na moim nadgarstku ~16.8cm był optycznie za duży, choć patrząc z boku układał się bardzo ładnie. Jednak re masywne uszy, ciosane boki i bransoleta 22mm optycznie bardzo go powiększają. Różnica 3mm w L2L też nie jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba, została SMPc. Tudor choć piękny na moim nadgarstku ~16.8cm był optycznie za duży, choć patrząc z boku układał się bardzo ładnie. Jednak re masywne uszy, ciosane boki i bransoleta 22mm optycznie bardzo go powiększają. Różnica 3mm w L2L też nie jest bez znaczenia.

Jednak sprzedałeś? Ja na razie trzymam obydwa. I Black Bay, chodź zdecydowanie bardziej masywny, wcale nie przegrywa walki o czas na nadgarstku z Omegą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, niestety bo mnie się również bardzo podoba. Może kiedyś, jak zrobią wersję w okolicach 38mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, niestety bo mnie się również bardzo podoba. Może kiedyś, jak zrobią wersję w okolicach 38mm...

Oj, brałbym!


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wcale nie jest wykluczone. Tudorowi po prostu szaleć wolno. Przykład Tudor Heritage Black Bay 36mm i ten sam zegarek w wersji 41mm 2 lata później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, na to liczę. Ten 36mm też fajny, ale bez bezela taki trochę wykastrowany. Już prędzej bym Prince day-date przygarnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, niestety bo mnie się również bardzo podoba. Może kiedyś, jak zrobią wersję w okolicach 38mm...

Wydaje mi się to wątpliwe. Zobaczcie jak oferta Tudora uzupełnia ofertę Rolexa ale na żadnym polu nie wchodzi mu w drogę. BB w wersji 38mm w moim odczuciu za mocno pokąsał by sprzedaż EX1 już nie mówiąc o wersji w tym rozmiarze z bezelem nurkowym po którego pewnie by trzeba się zapisywać w kolejkę :) Ja mam 36mm BB na bransolecie i ten zegarek jest genialny. Bransoleta optycznie dodaje mi kilku mm a tarcza pomimo małego rozmiaru jest duża co też zmienia odbiór na ręce.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza mi rozmiar 36mm tylko brak bezela. Taki się wówczas sterylny i trochę nudny robi. Poza tym BB bez złotych indeksów to już nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BB w wersji 38mm w moim odczuciu za mocno pokąsał by sprzedaż EX1

Mikołaj, a wg. mnie EX1 z założenia, jakby już, mają kąsać Heritage BB 36mm i 41mm (te bez bezela). 36mm dla tych co tęsknią za starym EX1. 41mm jako ekwiwalent współczesnego.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj zgadzam się w pełni. Ja uwielbiam go na NATO7392fd8f4c87bd6fac93cd473ee3bd32.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Eta czy in-house w BB? Jak moga wygladac ceny zegarkow z poszczegolnymi mechanizmami w ciagu kilku lat?

Edytowane przez HuCzEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złotej kuli nie mam :)

Weź też pod uwagę koszty serwisu po gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA zrobi praktycznie każdy zegarmistrz a In-House nadal jest naprawiany tylko poprzez wymianę całego mechanizmu na nowy. Z tego co wiem tylko serwis Rolka się tym zajmuje. Myśle ze różnice cenowe mogą być znaczne ale nikt się na ten temat nie wypowie ponieważ narazie wszystkie in-House są jeszcze na gwarancjach, czas dopiero pokaże ile będą kasować po upływie okresu gwarancji. Zauważyłem ze sporo osób na forum poleca zakup ety z uwagi na serwis oraz potencjalne trzymanie ceny przez to ze zegarki nie są już produkowane a zwłaszcza jeżeli mówili np o Black Bay Black który był produkowany bardzo krótko na ETA lecz ja sam osobiści bym się nie zastanawiał i świadomość posiadania dosyć unikatowego zegarka z mechanizmem manufakturowym jest czymś co chyba lubi każdy fan zegarków

Edytowane przez Michal05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michal05 A to ten in house jak trzeba serwisować to się wyrzuca do kosza i daje nowy? Ciekawa sprawa.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michal05 A to ten in house jak trzeba serwisować to się wyrzuca do kosza i daje nowy? Ciekawa sprawa.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Nie no sam przegląda myśle ze odbywa się normalnie ale jeżeli mechanizm nie działa poprawnie to jest wymieniany na nowy. Nie wiem co robią ze starym. Pisałem do autoryzowanego serwisu z ciekawości kilka tygodni temu i taka właśnie dostałem odpowiedz. Mechanizm jest nowy wiec podejrzewam ze serwisy nie maja jeszcze odpowiednich szkoleń oraz chcą wyłapać co się psuje i co robić by wyeliminować mankamenty ale są to tylko moje domysły. Edytowane przez Michal05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem, że dopóki serwisy nie nabędą zdolności naprawczych, awaryjne werki są wymieniane na nowe.

Pewnie do czasu zakończenia pierwszych gwarancji sytuacja się zmieni, ale oby nie odbywało się to wyłącznie przez serwis rolexa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Eta czy in-house w BB? Jak moga wygladac ceny zegarkow z poszczegolnymi mechanizmami w ciagu kilku lat?

Bardzo ciekawe pytanie nad którym sam się zastanawiałem. Mimo że kryształowej kuli nie mam, ani nawet złotej ;), obstawiam że model z ETA może zyskiwać na wartości. Oprócz mechanizmu (nie rozstrzygając czy na plus czy na minus) wyróżnia się też fajniejszym logo na tarczy - z różą, oraz "uśmiechniętym napisem" SELF-WINDING. Nie bez znaczenia ma też fakt krótkiego "production run". Dużo oczywiście zależy od samego Tudora czy np. powrócą w BB do logo z różą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś, 2-3 lata temu w jakiej cenie sprzedawany był u Kruka  BB z różą na bransolecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś, 2-3 lata temu w jakiej cenie sprzedawany był u Kruka  BB z różą na bransolecie?

Zdaje się, że 11.900 pln.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że 11.900 pln.

Chyba z 30% rabatem to tak

Panowie Eta czy in-house w BB? Jak moga wygladac ceny zegarkow z poszczegolnymi mechanizmami w ciagu kilku lat?

To jyz wole na giełdzie zagrać albo lokatę założyć w dowolnym banku. Dużo lepszy zysk


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z 30% rabatem to tak

Bez rabatu. Takie były ceny wyjściowe na początku 2015 r.

 

 

iP8


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.