Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jak na 19 cm to idealny rozmiar.

A to najmniejszy mój zegarek. Pozostałe przeważnie 44. Myślę, że wysokość koperty działa tu na plus w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo nie wypchnie. Podejrzewam, że szybko nie doczekamy się 39 w innej kolorystyce.

Najdalej do przyszłorocznych targów :)

Tudor działa dość przewidywalnie, tylko patrzeć ceramiki w 41.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe kolory 58 na 100% wjadą na najbliższym Basel. Konserwatyzm jest zarezerwowany dla tej drugiej marki ;)

 

też jestem prawie pewny, że wejdzie niebieski i czerwony w 2019

....a w 2020 pokażą 58 s&g;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nigdy bb58 nie kupil ,mimo ,ze nadgarstek mam tylko 19 cm.to l2l -62 mm.

 

Sam design zegarka swietny ale rozmiarowo katastrofa...

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że przynajmniej jeden kolor (burgund?) pojawi się na następnym Baselworld. 

Co do rozmiaru, to wydaje mi się, że utrzymają się obydwie wersje, bo dla nadgarstków od 18 cm w górę BB58 będzie rzeczywiście gorszym wyborem niż 41 mm.

 

Ja czekam na gumę od rubberb do BB58...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę jakiś nowy model niż wersje kolorystyczne.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Ja mam nadgarstek powyżej 18cm i pomimo kilku podejść BB41 nie leżał dobrze, podejrzewam, że BB58 będzie idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadgarstek powyżej 18cm i pomimo kilku podejść BB41 nie leżał dobrze, podejrzewam, że BB58 będzie idealny.

 

To nie chodzi o to jaki masz obwód ale jakie masz L2L.Możesz mieć 20 cm a L2L słabe czyli nadgarstek okrągły.Ja mam bardzo płaski nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 41 byl do tej pory brany "z braku laku" jak ktos bedzie chcial byka to jest pelagos, a jak vintage style to wybor jest jeden ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt ,BB58 ładniejszy ale po przymiarce utwierdziłem się w przekonaniu ,że dobrze wybrałem biorąc 41 mm...


Rozmiarowo różnica między nim a 41 jest tak duża, że nie sądzą, żeby mieli zrezygnować z któregoś modelu, bo te są skierowane do innego odbiorcy. 

 

Dokładnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 41 byl do tej pory brany "z braku laku" jak ktos bedzie chcial byka to jest pelagos, a jak vintage style to wybor jest jeden ;)

Mam 41 z ETA mierzyłem długo 58 i nadal wybieram 41 mm. Zegarki adresowane do innego klienta. - trochę jak stary i nowy SUB. I tylko z bransoletą odwrotnie - w nowym BB gorsza ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 41 z ETA mierzyłem długo 58 i nadal wybieram 41 mm. Zegarki adresowane do innego klienta. - trochę jak stary i nowy SUB. I tylko z bransoletą odwrotnie - w nowym BB gorsza ;-)

Tobie wierze (w sensie nie, ze innym nie wierze ;) ), bo masz kolekcje dobrana z wyjatkowa atencja czyli nie na wariata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po pierwszych zachwytach fifty eight następuje stabilizacja opinii. Wydaje sie ze to będzie oferta uzupełniająca . Obecnie ceny 41mm sa na poziomie 11500 a fifty eight 13500. Wątpię aby starszy model spadł już niżej , raczej korekty nowego kiedy rynek sie nasyci . Natomiast niezależnie od wersji żadna chyba już nie pójdzie w górę

Z cenami bazuje na średnich z butików niemieckich po rabatach z ulicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 41 z ETA mierzyłem długo 58 i nadal wybieram 41 mm. Zegarki adresowane do innego klienta. - trochę jak stary i nowy SUB. I tylko z bransoletą odwrotnie - w nowym BB gorsza ;-)

 

Ta sama bransa w BB41 z inhousem dużo lepiej wygląda niż w 58- taka subiektywna opinia. 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie wierze (w sensie nie, ze innym nie wierze ;) ), bo masz kolekcje dobrana z wyjatkowa atencja czyli nie na wariata ;)

Dzięki. Jedyne co można zarzucić wersji 41 to marny OEMowy pasek. Trzeba dorobić sobie solidnie pogrubiony przy uszach. Tu 58 ma lepszą ofertę.

Ta sama bransa w BB41 z inhousem dużo lepiej wygląda niż w 58- taka subiektywna opinia.

 

Rivetsy jako takie bym przebolał ale powiązana z nimi forma skokowego zwężania ogniw wygląda dziwnie w obydwu zegarkach. Dlatego zacząłem uważać bransoletę w wersji ETA za atut. Ale to też subiektywna opinia.

post-55792-0-81284400-1537956027_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym jeszcze przy 41 dorzucił sporą grubość :)

A zupełnie odrębną sprawą i całkiem indywidualną jest sam rozmiar - ja np lepiej czukę się z tymi mniejszymi/ średnimi i dlatego tak ciekawi mnie 58 (niestety w Trójmieście nie mam gdzie go przymierzyć), choć skokowe zwężanie bransolety to akurat faktycznie taki sobie pomysł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta ze skokowo stopniowanymi ogniwami rzeczywiście wygląda słabo, natomiast dwie pozostałe wersje BB58 są już bardzo dobre.

 

Pasek skórzany jest bardzo dobrej jakości, podobnie jak motylek, choć nie każdemu może się podobać jego specyficzne zapinanie. Mam tylko jedną uwagę - pasek skórzany jest przystosowany wyłącznie do dużych nadgarstków, minimum 17 cm, a najlepiej 18-19, co trochę kłóci się z tym, że to mniejsza wersja zegarka na małe nadgarstki.

 

Nato też jest znakomite, co od dzisiaj mogę sprawdzić organoleptycznie dzięki uprzejmości kolegi pablo122. Dzięki Julek.

Nato dzięki sprytnej regulacji zapinki będzie pasować na nadgarstki od 15 do 19, czyli ... jest dość krótki.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie na wariata ;)

 

Jak rozumiem to aluzja do mnie.. spoko ;) .To tylko Ci wyjaśnię pablo122 ,że każdy nowy zakup , który robię jest dokonany po długim namyśle i akurat tak się składa ,że każdy był udany.Nie wierzysz ? Twoja sprawa.Życzę każdemu na tym forum takiej dojrzałości zegarkowej jaką ja posiadam.Bo jakoś tak się składa ,że na sprzedaż żadnego zegarka nie mam ochoty.I faktycznie muszę przyznać ,że też nie patrze na konkretny nowy zegar pod kątem tego jak będzie wyglądał czy był dobrany pod całą kolekcję.Kieruję się wyłącznie emocjami.Zegar ma do mnie gadać i tyle. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Black bays 41 to dobre zegarki. Ale każdy kupując je czy na ETA czy na inhouse musiał przełknąć cytrynę: albo świadomie przy zakupie albo po pewnym czasie noszenia: te zegarki są za grube i brak jest jakiegokolwioek frezu na boku. Po prostu ściana: coś okropnego!!!!!!! Coś próbowali widać na GMT ale to retusz tylko.

 

Warto je kupić jeśli się komuś podobają. M.in tarcza jest obłędna!!!! Ż

aden z nich nigdy nie będzie"kultowy" i nie będzie rosła jego wartość. Ani eta ani inhouse. Myśle,że Tudor też jest świadomy i że za 10 lat już nie bedzie 41mm w tym kształcie...


Dla tych którym się podobaja obecne 41mm nosić i mieć frajde, dla niepewnych i inwestorów - uciekać z nimi póki czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dla tych którym się podobaja obecne 41mm nosić i mieć frajde, dla niepewnych i inwestorów - uciekać z nimi póki czas.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szuka ktoś może używanej bransy do Black Bay?:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Warto je kupić jeśli się komuś podobają. M.in tarcza jest obłędna!!!! Ż

aden z nich nigdy nie będzie"kultowy" i nie będzie rosła jego wartość. Ani eta ani inhouse. Myśle,że Tudor też jest świadomy i że za 10 lat już nie bedzie 41mm w tym kształcie...

Dla tych którym się podobaja obecne 41mm nosić i mieć frajde, dla niepewnych i inwestorów - uciekać z nimi póki czas.

Ten model wyprowadził Tudora z czarnej du..y na salony, dawno nie było tak dobrego zegarka w tym przedziale cenowym także ten tego kolego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.