Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma się co tutaj przekonywać i udawać że sikor jest bez wad. Duży ze mnie chłopak choć nadgarstek tylko 17cm. Poza wadami, to bardzo fajne zegarki są i poza 58, można się nimi rozkoszować w każdej gablocie kruka , do wyboru do koloru;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Juz dziękuje za Twoje cenne uwagi jako użytkownika gablot. Pozdro600


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Juz dziękuje za Twoje cenne uwagi jako użytkownika gablot. Pozdro600

Nie ma problemu cieszę się że pomogłem:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wątłych przegubach.

 

Niekoniecznie, to też kwestia estetyki i osobistych odczuć. Ja jestem wielki jak koń, nadgarstka może nie mam najgrubszego, ale Trasera o średnicy coś 45 mm noszę bez trudu. Ale specjalnie wybierałem zegar z kopertą zrobioną z kompozytu, bo inny zegarek podobnej wielkości zrobiony ze stali uznałem za zbyt ciężki. Kwestia jest w odczuwaniu zegarka na ręce. Lubię NIE CZUĆ zegarka. Dlatego wybieram zegarki o średnicy koperty około 40 mm i dlatego zamówiłem ostatnio Tudora 58. BB heritage przymierzony w sklepie odbierałem jako obciążnik, a 58 już ładnie pasował.

 

Co do BB58 to jest znacznie mniejszy co dla niektórych może być wadą, wiadomo

 

Niby tak, ale z drugiej strony jeśli chodzi o kopertę jest to kopia wczesnego Submarinera. Mody sie zmieniają, ale to był wtedy DUŻY zegar...

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wogole uważam że nie ma za małych zegarków ale są za to za duże . Tudor 58 na bransie jest perfekcyjny i pewnie leżałby większości użytkownikom. Gratuluje wyboru !

Edytowane przez Lotus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obiektywnie zegarków za dużych lub za małych , są co najwyżej nie dopasowane rozmiarem do właściciela. Co deregulacji bransolety - bez przesady - wyjmowane ogniwa i 3 punkty mocowania na zapince to standard funkcjonujący dziesięciolecia choćby w Moonwatchu. A jak komuś za ciężko zawsze może dobrać pasek bo Tudor BB podobnie jak Moonwatch lubi różne paski.

Nie ma obiektywnie zegarków za dużych lub za małych , są co najwyżej nie dopasowane rozmiarem do właściciela. Co do regulacji bransolety - bez przesady - wyjmowane ogniwa i 3 punkty mocowania na zapince to standard funkcjonujący dziesięciolecia choćby w Moonwatchu. A jak komuś za ciężko zawsze może dobrać pasek bo Tudor BB podobnie jak Moonwatch lubi różne paski.

post-55792-0-42947900-1549667531_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obiektywnie zegarków za dużych lub za małych , są co najwyżej nie dopasowane rozmiarem do właściciela. Co deregulacji bransolety - bez przesady - wyjmowane ogniwa i 3 punkty mocowania na zapince to standard funkcjonujący dziesięciolecia choćby w Moonwatchu. A jak komuś za ciężko zawsze może dobrać pasek bo Tudor BB podobnie jak Moonwatch lubi różne paski.

Nie ma obiektywnie zegarków za dużych lub za małych , są co najwyżej nie dopasowane rozmiarem do właściciela. Co do regulacji bransolety - bez przesady - wyjmowane ogniwa i 3 punkty mocowania na zapince to standard funkcjonujący dziesięciolecia choćby w Moonwatchu. A jak komuś za ciężko zawsze może dobrać pasek bo Tudor BB podobnie jak Moonwatch lubi różne paski.

Regulacja 3 stopniowa na zapięciu fakt , ale to już potrzeba ingerencji przy regulowaniu. Tym samym rozwiązanie słabe . Co do zasady w moon też to samo ale moon jednak lżejszy znacznie . I w jednym i w drugim wstyd że nie ma tej opcji regulowania bez narzędzi . Na pasku próbowałem ale niestety estetycznie nie podobało mi się , sądzę że coś jest nie tak z otworami w uszach BB bo szpara spora była . Być może guma albo NATO ratuje ale nie starczyło mi cierpliwości...

 

A kolega na ETA a ja pisałem o inhouse. Proszę mi wierzyć różnica w grubości znacząca : 12mm vs 15mm

Edytowane przez Lotus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pasku próbowałem ale niestety estetycznie nie podobało mi się , sądzę że coś jest nie tak z otworami w uszach BB bo szpara spora była . Być może guma albo NATO ratuje ale nie starczyło mi cierpliwości...

A kolega na ETA a ja pisałem o inhouse. Proszę mi wierzyć różnica w grubości znacząca : 12mm vs 15mm

Koledzy robiący paski do PAMów świetnie radzą sobie także z wypełnieniem uszu BB. Polecam.

post-55792-0-43681500-1549668908_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy robiący paski do PAMów świetnie radzą sobie także z wypełnieniem uszu BB. Polecam.

Bardzo fajnie się prezentuje. Rzeczywiście świetne combo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba trzymać kciuki za Tudora żeby rozwijał równolegle linię większą i mniejszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inżynierowie Tudora schrzanili pare rzeczy (bo też bransa 22mm na całej długości , ciężka ).

Przecież bransoleta jest zwężana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak. Niby 3mm ale tu DUŻO. Zwlaszcza ze bloczek z boku.

Nieprawda, nie 3 mm tylko 2. Niecałe 13 vs niecałe 15. Czyli tyle ile różnica w grubości mechanizmów wynosi. Edytowane przez noktoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, BB inhouse jest grubszy?

Jest grubszy od strony dekla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest grubszy od strony dekla.

 

O rany...

Na pasku próbowałem ale niestety estetycznie nie podobało mi się , sądzę że coś jest nie tak z otworami w uszach BB bo szpara spora była . Być może guma albo NATO ratuje ale nie starczyło mi cierpliwości...

 

Mam wrażenie, ze taka koperta jest po staroświecku przystosowana do pasków typu Zulu/RAF. W latach 60 to był najpopularniejszy rodzaj paska. Duży odstęp między teleskopem a krawędzią koperty pozwala bezproblemowo przepleść pasek z nylonu. Owczesne bransolety na przykład zwykle nie zadawały sobie nawet trudu z wypełnianiem tej dziury, powstawał taki look, który dziś wydaje się dziwny, ale jest bardzo old school. W tym stylu wykonano Tudora BB Heritage One, egzemplarz przeznaczony na aukcję, i na pewno nie był to przypadek:

 

post-106853-0-00987200-1549708891_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Black bay One miał dwie rzeczy, które świetnie współgrają ze złotymi akcentami na tarczy:

- czerwony trójkąt w bezelu.

- i czerwony napis u dołu tarczy.

 

Mam nadzieję, że kiedyś będzie taki seryjny model z SEL i może trochę krótszą godzinową.

 

black-bay-one.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spekulacje przed Baselworld - czyli to co zawsze lubię :D

 

52309188_10156717996026066_2441438064506


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal cieszy :D

W najbliższym czasie napiszę kilka spostrzeżeń odnośnie użytkowania

 

iRc6KZw.jpg


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tylko nie taki pasztet

 

No jest potworek.

 

Ale z dobrych wieści, dowiedziałem się że zajawka w której rzekomo pokazano Tudora BB z tarczą 3 6 9, to zdjęcie stoiska Tudora z zeszłego roku i to był model Black Bay Bucherer Bronze, tylko na zdjęciu z zajawki jest w kolorze czarno-białym.

 

Czyli jest nadzieja na coś nowego!

 

i może nie będzie to pasztet!


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest logiczna kolej rzeczy i z pewnością się tego doczekamy (najmniej pewne to GMT w 39mm), ale czy już teraz?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.