Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Cudne zdjęcie ;)

 

Rewelacyjna fotka  :wub:

 

Klimatycznie :wub:

 

Dzięki. Lubię robić takie foty. Człowiek weźmie na tarasie rzuci parę liści, w to położy zegarek i cyk - wychodzi jakby w jakimś magicznym elfickim lesie sesję zrobił :P


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, napiszcie mi proszę czy boicie się o serwisowanie Waszych Tudorów na mechanizmach in-house? Mam rozterkę przed zakupem, zainteresowany jestem Black Bay'em w wersji Chrono. Dzwoniłem do zegarmistrza Pieśkiewicza w Warszawie i powiedział mi, że wszystkie Tudor z własnymi mechanizmami serwisowane są w Szwajcarii, obecnie orientacyjny koszt takiego serwisu to ok 2500 zł a czas oczekiwania na zegarek może być bardzo długi i ciężki do przewidzenia. Są może jakieś alternatywy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile w przypadku zwykłego BB masz alternatywę w postaci wersji na ETA dostępnej na wtórnym rynku to chrono oferowane jest tylko z inhousem. Choć jest to modyfikowany ale jednak dostępny chyba od 10 lat mechanizm B01 Breitlinga. Poza okresem gwarancyjnym można iść tym tropem szukając zegarmistzów którzy pracowali z tym mechanizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bransoleta z mojej perspektywy przy tym rozmiarze nadgarstka (17,5-18cm) posiada ten sam mankament co bb58 - mianowicie zapięcie jest dosyć długie (mowa o wewnętrznej stronie), a bransoleta posiada skromną możliwość dotyczącą usuwania ogniw w przedniej części (usunąłem jedno, z tyłu chyba dwa) i wówczas zegarek ma tendencję do obracania się na nadgarstku, a nie leży sobie jak przyklejony - to samo było w bb58 - pokaże może potem na zdjęciu o co chodzi. W każdym razie wynika to z tego, że nie da się z przodu usunąć jeszcze jednego ogniwa i ustawić wygodnie zapięcia na środku nadgarstka :)

Głupi, ja.. Okazuje się, że da się usunąć ostatnie ogniowo, ale poprzez demontaż tej klamry blokujacej zapięcie... Ogarnąłem to szpilką w 5 minut - łącznie z rozkręceniem i dołożeniem zdemontowanego ogniwa z drugiej strony...

 

K3vZHhO.jpg

 

Teraz zapięcie układa się centralnie na moim nadgarstku i zegarek nie obraca się w ciągu dnia, co przy klockowatej kopercie było mało komfortowe. Wiem, problemy nie z tej ziemii ale może komuś się przyda..

 

MclrjVw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ja w weekend się zabieram z jakaś agrawką do mojego zieleniaka bo podobnie się układa :)

Edytowane przez nomysz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek osiwiał już w kolejce do kolejki po rolka, mlodzieniaszek kupił tudora :D

 

UkCv7m1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednim razem jak trafił na nato, nie wzbudził zainteresowania ani nie uzyskał pochlebnych ocen. A teraz? post-57210-1570692868,8298_thumb.jpgpost-57210-1570692872,85_thumb.jpgpost-57210-1570692877,8442_thumb.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszku jeśli NATO jest granatowo czerwone to jest prawie tak idealnie jak na bransolecie ...bo reszta pasuje jak ulał ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak stawiałbym na bransoletę, choć na tym nato też jest ok  :)

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem tez NATO ale słabo wyglada wtedy bok. Optycznie grubasek . Fotki robione z góry czy na leżaka bardzo dobrze wypadają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Założyłem tez NATO ale słabo wyglada wtedy bok. Optycznie grubasek . Fotki robione z góry czy na leżaka bardzo dobrze wypadają .

Lotus, idź stond!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozumiem że akurat tego modelu nie masz w sprzedaży ale gdybys miał to nawet Mario197 nie nadążyłby serduszek wysyłać do Twoich makro a wszyscy wiedzą że Mario z każdej szuflady potrafi i lubi wyskoczyć :-)

Tak jak i Ty Belmondo alias Krezus vel Lotus, wyskakujesz co rusz pod nowym nickiem ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotus, idź stond!

Nie kumam o co chodzi z nickami ale możesz zrobić to samo. Myślisz że coś się wtedy stanie? Po prostu z blatu spadnie jedna śrubka

 

Tak jak i Ty Belmondo alias Krezus vel Lotus, wyskakujesz co rusz pod nowym nickiem ;)

Sa ludzie którym pasuje rola klakiera czy jak to się mówi błazna klasowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie kumam o co chodzi z nickami ale możesz zrobić to samo. Myślisz że coś się wtedy stanie? Po prostu z blatu spadnie jedna śrubka

 

Sa ludzie którym pasuje rola klakiera czy jak to się mówi błazna klasowego.

Brak jakichkolwiek postępów. A szkoda :(


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.