Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Z pewnością uderzenie w ekonomie będzie na skalę dotychczas niespotykaną. Dlatego trudno przewidzieć jak głęboko recesja stuknie w branże zegarkową bo to że uderzy to nie podlega dyskusji.

Trzeba pamiętać że luksusowe zegarki są obecnie mocno przeszacowane a korekta która się rozpoczęła nabierze rozpędu.

Jeśli ktoś ma sporo w zegarkach i niepewne dochody to rekomendacja jest rzeczywiście rozważyć sprzedaż teraz.

Jest oczywiste że zegarki marki Tudor czy miękkie Datejusty lepiej sprzedać teraz bo polecą. Natomiast jak ktoś kupował Tudora z rabatem czy sportowe stalowe modele Rolexa z metki to powinien spaść na 4 łapy ( no może poza Milgausem czy AK)


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie albo nie będzie. Polska to nieprzewidywalny kraj gdzie gospodarka w dużej mierze opiera sie na konsumpcji... Każdy kto twierdzi , że będzie tak a nie inaczej wróży z fusów. IMO nie da sie przewidzieć jak rynek w Polsce zareaguje w dłuższym okresie.  A co do zegarków... jeśli ktoś kupuje zegarki jako lokatę kapitału albo na zarobek , to pewnie masz racje. Tyle, że zegarki w takiej formie to dość słaby pomysł na biznes, w sensie, że są pewniejsze metody lokowania kapitału.  Jeśli zaś, kupuje bo ma radochę z zegarka i jedynym argumentem jest fakt, że zegarek mu sie po prostu podoba i nie ma zamiaru się go pozbywać.. to temat utraty wartości go nie dotyczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, że Tudor jest aż tak przeszacowany. Inhouse plus modele typu BB58 czy GMT czy jakieś bronzy po rabatach kosztują okolice 13-14k. Fabryki stoją, kolejki po te modele nadal są i myślę, że pozostaną. Osoby kupujące zegarki po 15-20 tysięcy raczej nie należą do tych, którzy będą sprzedawać je w popłochu z obawy. Na obniżki u AD nie ma co liczyć za bardzo, jedynie wtórny zejdzie do „normalnego” poziomu. Już teraz były przypadki sprzedaży GMT/58 o tysiaka drożej niż metka. Zjadą do metki z rabatem i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt Tudor nie należy do zegarków przeszacowanych a wręcz jest z tej grupy value for money.

Ceny na GMT i 58 są poniżej metki ale to nie jest niespodzianka, efekt nowości po prostu się kończy.

Oczywiście pisze o cenach transakcyjnych a nie spekulacyjnych z chrono24.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiemy,że masz raport dotyczący transakcji zakupów na rynku wtórnym tudora w całej Europie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiemy,że masz raport dotyczący transakcji zakupów na rynku wtórnym tudora w całej Europie?

Ilu Was tam siedzi przed monitorem?;-)

Nie pisałem o raporcie ale o cenach na wtórnym. W Polsce zresztą też już można kupić poniżej MRSP ale to nie jest sensacja ani negatyw przecież.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Sportina" post="2745226"

 

Prezentuje się znakomicie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name="Sportina" post="2745226"

 

Prezentuje się znakomicie :-)

Dzięki,mi się podoba i raczej prędko to się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu też może być pięknie :P  Nie wiem, czy też tak teraz macie, ale ja naprawdę doceniam, to co mam w tym momencie... A ta cała pandemia to robota ludzi od Rolexa, spójrzcie na ich logo ;)

 

IMG-20200404-163838.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. A ta cała pandemia to robota ludzi od Rolexa, spójrzcie na ich logo ;)

Bylo juz... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta cała pandemia to robota ludzi od Rolexa, spójrzcie na ich logo ;)

 

 

Mają rozmach skur****ny  :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj relax z GMT (czeka na bazarku na nowego własciciela )

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważaj, bo porysujesz! :)

A tak poważnie, to jednak dziwi mnie, że tak długo wisi w tak dobrej cenie, a jeszcze pół roku temu była dyskusja o kolejkach i czasie oczekiwania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważaj, bo porysujesz! :)

A tak poważnie, to jednak dziwi mnie, że tak długo wisi w tak dobrej cenie, a jeszcze pół roku temu była dyskusja o kolejkach i czasie oczekiwania...

W grudniu sporo ich rzucili do salonów i nawet trochę poleżały w gablotach. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 to nie dawali, 15 dawali. W P3K powyżej 12 oczek nie chcieli nawet rozmawiać ;)

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz :-)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 to nie dawali, 15 dawali. W P3K powyżej 12 oczek nie chcieli nawet rozmawiać wink.png

 

Zgadza się biggrin.png .  SSC i GK to max 12% na GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne te GMT, gdyby tylko był ceramiczny besel był by ideał.

Ile na takie cudo się czeka w kolejce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.