Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Zwłaszcza wypusty po 2018r rzuciły wyzwanie konkurencji. Poziom wykonania GMT czy 58 pod makro jest naprawdę najwyższej jakości.

Oczywiście jest jeszcze gdzieniegdzie obecne stereotypowe myślenie dotyczące Tudora i Rolexa bo sam Rolex to wymyślił swego czasu , ale kiedy to było...

Nie podlega dyskusji że Rolex kontroluje strategie Tudora w ten sposób aby ograniczyć wewnętrzną konkurencje. Sukces nowości Tudora a następnie obniżenie dostaw Tudorów czy brak wykorzystania potencjału 58 jest tego znamienitym przykładem.

Od raju dzieli blackbaye odchudzenie koperty.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradował już ktoś z Pelagosem na gumie? Bransoleta jest tak świetna, że żal ją zdejmować, ale mega mi się podoba taka konfiguracja

52b8e6a63af2b8de0e827f151dd6146a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym dłużej patrzę na czarną Pelasię, tym częściej zastanawiam się, czy chce mi się jeszcze czekać na Submarinera... 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mario1971 napisał:

Czym dłużej patrzę na czarną Pelasię, tym częściej zastanawiam się, czy chce mi się jeszcze czekać na Submarinera... 

Gdyby nie magia R, to nie byłoby na co czekać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sanik napisał:

Gdyby nie magia R, to nie byłoby na co czekać ?

Przez to czekanie dostaję głupich myśli ;) A chciałbym dobrego rasowego nurka. Ten Tudor wygląda apetycznie, podobnie jak nowy wypust Sinn U50.  

 

Miałem krótko Omegę SMPc - niestety nie było nam po drodze. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez to czekanie dostaję głupich myśli  A chciałbym dobrego rasowego nurka. Ten Tudor wygląda apetycznie, podobnie jak nowy wypust Sinn U50.  
 
Miałem krótko Omegę SMPc - niestety nie było nam po drodze. 

Po tym co przeczytałem, to rzeczywiście szukasz typowego Toolwatcha. Nie żeby SUB czy SMPC nie należały do tej kategorii, ale ewidentnie są bardziej „biżuteryjne” niż Pelagos i U50. Po Tudorze i Sinnie widać, że te zegarki są bardziej „spartańskie”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pepepatryk napisał:


Po tym co przeczytałem, to rzeczywiście szukasz typowego Toolwatcha. Nie żeby SUB czy SMPC nie należały do tej kategorii, ale ewidentnie są bardziej „biżuteryjne” niż Pelagos i U50. Po Tudorze i Sinnie widać, że te zegarki są bardziej „spartańskie”.

Moje gusta powoli ewoluują :)  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy Tudor, odkryłem że nie skończy się nad jednym hehe. Myślę nad 58 lub Pelagos. Wiem wiem dwa zegarki z odrębnej kategorii ale ale 58 by mi się idealnie wpasował w bardziej "elegancki" a Pelagos wiadomo tool watch. Wybieram się po weekendzie do salonu przymierzyć pogadać i dopytać się jaki jest okres oczekiwania.

IMG_20200514_143011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez poszukuję BB58. GMT jest świetny. W Warszawie nigdzie BB58 nie ma jak znaleźć, pozostaje czekać na sztukę, kiedy ktoś się rozmyśli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest czas oczekiwania?? Mam nadzieję że wUK będzie troszkę lepiej z 58. GMT dostałem z miejsca ?? może miałem trochę szczęścia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wery napisał:

A jaki jest czas oczekiwania?? Mam nadzieję że wUK będzie troszkę lepiej z 58. GMT dostałem z miejsca ?? może miałem trochę szczęścia 

 

W Polsce około roku


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario 1971: Pelagos to Diver przez duże D jeśli ktoś chciałby aby był używany zgodny z przeznaczeniem. Mimo surowości to jest najwyższa jakość od tarczy, koperty skończywszy na bransie czy regulowanym zapięciu. O mechanizmie nie wspomnę bo jest perfekcyjny. Jest wygodny , zwłaszcza na gumie choć koperta mogłaby być pół rozmiaru mniejsza.

A to że sprzedałeś Omegę no cóż ...każdy popełnia błędy .

Edytowane przez Lotus

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Lotus napisał:

@Mario 1971: Pelagos to Diver przez duże D jeśli ktoś chciałby aby był używany zgodny z przeznaczeniem. Mimo surowości to jest najwyższa jakość od tarczy, koperty skończywszy na bransie czy regulowanym zapięciu. O mechanizmie nie wspomnę bo jest perfekcyjny. Jest wygodny , zwłaszcza na gumie choć koperta mogłaby być pół rozmiaru mniejsza.

A to że sprzedałeś Omegę no cóż ...każdy popełnia błędy .

Fajnie byłoby w jednym miejscu przymierzyć Pelagosa i Sinna U50, ponosić chwilę na łapie, porównać face to face - wszystkie detale.

 

A co do SMPc - wiele hałasu o nic. Fajny, z mocnym pijarem tu na Forum, ale w ogólnym rozrachunku nic szczególnego. Mi się bardzo szybko znudził. A w dodatku mało wygodny przy wielogodzinnym użytkowaniu. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Wery napisał:

Mój pierwszy Tudor, odkryłem że nie skończy się nad jednym hehe. Myślę nad 58 lub Pelagos. Wiem wiem dwa zegarki z odrębnej kategorii ale ale 58 by mi się idealnie wpasował w bardziej "elegancki" a Pelagos wiadomo tool watch. Wybieram się po weekendzie do salonu przymierzyć pogadać i dopytać się jaki jest okres oczekiwania.

IMG_20200514_143011.jpg

Witamy w klubie! ? gratulacje! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mario1971 napisał:

Fajnie byłoby w jednym miejscu przymierzyć Pelagosa i Sinna U50, ponosić chwilę na łapie, porównać face to face - wszystkie detale.

 

A co do SMPc - wiele hałasu o nic. Fajny, z mocnym pijarem tu na Forum, ale w ogólnym rozrachunku nic szczególnego. Mi się bardzo szybko znudził. A w dodatku mało wygodny przy wielogodzinnym użytkowaniu. 

Mario ciekawy jestem twojego stwierdzenia, że SMPc jest mało wygodny co dokładnie Cię uwierało?? SMPc też jest na mojej liście. Co do Pelagos to z Omegi moim zdaniem bardzie Planet Ocean pasuje jako tool watch. Z ciekawości ile już czekasz na Suba ?

 

Dzięki Scaut ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz odpowiedź na Priw.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny słuszny BB to w rozmiarze 41 a nie jakieś popierdulki ?


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wery napisał:

Mario ciekawy jestem twojego stwierdzenia, że SMPc jest mało wygodny co dokładnie Cię uwierało?? SMPc też jest na mojej liście. Co do Pelagos to z Omegi moim zdaniem bardzie Planet Ocean pasuje jako tool watch. Z ciekawości ile już czekasz na Suba ?

 

Dzięki Scaut ?

Sorry za ot, w poprzednim modelu nie bylo mikroregulacji w zapięciu wiec może to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, BorysT napisał:

Sorry za ot, w poprzednim modelu nie bylo mikroregulacji w zapięciu wiec może to.


Ale można było dokupić - ja do swojej 300 tak zrobiłem i była dla mnie mega wygodna.

Jeden z ładniejszych zegarków jakie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Smycel napisał:


Ale można było dokupić - ja do swojej 300 tak zrobiłem i była dla mnie mega wygodna.

Jeden z ładniejszych zegarków jakie miałem.

Nie był za ładny, skoro sprzedałeś ;)

Godzinę temu, BorysT napisał:

Sorry za ot, w poprzednim modelu nie bylo mikroregulacji w zapięciu wiec może to.

Faktycznie można było dokupić mikroregulację.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Panowie, jestem posiadaczem BB Chrono od listopada ub. Kilka miesięcy temu pisałem w wątku że ma odchyłkę na poziomie -3s/dobę. O dziwo około 2 miesięcy temu zaczął chodzić prawie perfekcyjnie - po miesiąca miał kilkanaście sekund odchyłki a więc około 0,5s/dobę. Jakież było moje zdziwienie około tygodnia temu gdy zauważyłem że zegarek spóźnia się znacznie a ustawiany był dokładnie 1 maja w związku ze zmianą daty. Poobserwowałem kilka dni i niestety - obecnie odchyłka to około -8 do -10 s/ dobę. Jestem lekko podłamany. Co robić - wysyłać na gwarancję? I dlaczego pracuje tak niestabilnie - raz -3, później prawie 0 a teraz -10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1084396fe3a004ecee6008a3b958a281.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomeks001 napisał:

Witam, 

Panowie, jestem posiadaczem BB Chrono od listopada ub. Kilka miesięcy temu pisałem w wątku że ma odchyłkę na poziomie -3s/dobę. O dziwo około 2 miesięcy temu zaczął chodzić prawie perfekcyjnie - po miesiąca miał kilkanaście sekund odchyłki a więc około 0,5s/dobę. Jakież było moje zdziwienie około tygodnia temu gdy zauważyłem że zegarek spóźnia się znacznie a ustawiany był dokładnie 1 maja w związku ze zmianą daty. Poobserwowałem kilka dni i niestety - obecnie odchyłka to około -8 do -10 s/ dobę. Jestem lekko podłamany. Co robić - wysyłać na gwarancję? I dlaczego pracuje tak niestabilnie - raz -3, później prawie 0 a teraz -10...

Cześć. Poobserwowalbym go jeszcze przez  tydzień i notował dzienną odchyłke. Jeśli będzie ok 10 sek dziennie regularnie robił to oddałbym na regulacje na gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.