Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tbn

Zacząłem się zastanawiać czy nie spróbować z BB58, pomimo, że parę rzeczy mi w nim nie do końca pasowało jak mierzyłem. Zapytałem u Kruka, ile trzeba by czekać na wersje na bransolecie, taka odpowiedź przyszła:

Tudor BB58 na bransolecie to zegarek na zamówienie, a czas oczekiwania to w tej chwili około 24 miesięcy. Cena w tym momencie to 17490 PLN.

Czasu oczekiwania pewnie sami nie znają, ale skąd taka cena? Jakaś podwyżka była Tudora? Tak czy inaczej, jeśli kupię to pewnie z chrono, czekanie nie wiadomo ile trochę bez sensu.

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tbn napisał:

Zacząłem się zastanawiać czy nie spróbować z BB58, pomimo, że parę rzeczy mi w nim nie do końca pasowało jak mierzyłem. Zapytałem u Kruka, ile trzeba by czekać na wersje na bransolecie, taka odpowiedź przyszła:

Tudor BB58 na bransolecie to zegarek na zamówienie, a czas oczekiwania to w tej chwili około 24 miesięcy. Cena w tym momencie to 17490 PLN.

Czasu oczekiwania pewnie sami nie znają, ale skąd taka cena? Jakaś podwyżka była Tudora? Tak czy inaczej, jeśli kupię to pewnie z chrono, czekanie nie wiadomo ile trochę bez sensu.

Cena pewnie wynika z przeliczenia po kursie CHF, waluty poszły ostro do góry, więc i ceny w Kruku dostosowali. To i tak czysta abstrakcja, bo płacisz po kursie/cenie w dniu odbioru - za 2 lata... Ja olałem kolejkę, kupiłem rok temu na rynku wtórnym, chociaż tam ceny niewiele niższe, jeżeli w ogóle. Ale od roku mam frajdę na nadgarstku????


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

No kupowanie w Kruku chodliwych modeli mija się z celem.  Co do ceny to pamiętam msrp w okolicy 3500CHF, nijak mi nie wychodzi cena w kruku. :) Ciekawy jestem jak to wygląda u zagranicznych dealerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się kontaktowałem tydzień temu z jednym z dilerów, który miał na swojej stronie 58 na stanie, powiedzieli mi że mają trzy i jak tylko otworzą to można kupować, lecz tylko osobiście (nie wysyłają marki Tudor). Cen jest nadal taka sama £2760, więc sprawdzę tylko się otworzą, a mają się otworzyć już za jakiś tydzień jak dobrze pójdzie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Widzę, że u wszystkich dealerów w UK jest po 2760 funtów. No cóż, specyfika polska, że u nas najdrożej. Na szczęście w dzisiejszych czasach można kupić gdzie się chce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwyżki związane z kursami podejrzewam. Biznes przerzuca dodatkowe koszty na finalnego klienta. Oczywiście jak kurs spadnie korekty ceny w dół nie będzie ????.

Atrakcyjność zakupów zagranicą wzrosła choć przecież w PL są rabaty punkty etc więc przy Tudorze może się jakoś wyrówna. 


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na karte  kruka 10 % rabatu i  to  raczej wszystko na co mozna liczycz przy zakupie BB58.  Ktoś nie kupi, to następny już czeka w kolejce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK nie chcą dawać rabatu na BB 58, ze względu na popularność i zainteresowanie. Na inne modela zawsze można liczyć na rabat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Wery napisał:

W UK nie chcą dawać rabatu na BB 58, ze względu na popularność i zainteresowanie. Na inne modela zawsze można liczyć na rabat. 

 

Nie wiem w czym zarabiasz, ale jeśli w pln to chyba dobry moment na zakup w GB teraz. Złoty się umocnił, ale coś mi się wydaje, że nie na długo, choć funt też ma swoje problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julek miał chwilę słabości, to wylądował u mnie ????

 

IMG_2434.thumb.jpeg.0eb0046998733cfd374deeb380272c7b.jpeg

 

IMG_2475.thumb.jpeg.e0d4fa7ba872c652befcdab01936a736.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tommaso napisał:

 ????

Na obu paskach wygląda wyśmienicie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam linka do ciekawego porównania - BB58 vs. BB36: https://www.rescapement.com/blog/comparing-the-tudor-black-bay-36-and-black-bay-58

Wynik końcowy zaskoczy chyba wszystkich, może z wyjątkiem Rafała, który od dawna chwali sobie BB w rozmiarze 36mm...

Ja przymierzałem oba rozmiary tego zegarka: 36mm i 41mm i zdecydowanie lepiej się czułem z 41mm na moim 18,5cm nadgarstku???? Może dlatego też tak bardzo mi "leży" BB58, który ma "aż" 39mm????


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor P01 "po przejściach".
Zaledwie roczny egzemplarz postarzony przez zmianę koloru lumy na vintage'owy plus nadanie "zmęczonego" wyglądu kopercie i paskowi.

1e0c4b6f3163780fc947616f45f2daa4.jpg
8f32227b813cf93d59534ccaab013534.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę przyszłość przed usługą „postarzania”. Daj linka do technologii, kto by czekał rok, wygra ten kto zrobi tak w miesiąc/ tydzień...kto da mniej.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę przyszłość przed usługą „postarzania”. Daj linka do technologii, kto by czekał rok, wygra ten kto zrobi tak w miesiąc/ tydzień...kto da mniej.

Co do technologii, to właściciel tego P01 tarczę wypiekał w piekarniku.

Próbował też dymu z papierosów, ale efekt go nie zadowolił.

Kopertę porysowal o beton, a potem przecierał szczotką drucianą.

Jakby ktoś chciał prześledzić/skorzystać, to odsyłam na insta #tudorbastardo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wypiekaniu słyszałem, próbuję znależć info czy w indeksach jest białe złoto... oceniam, że z kopertą bym sobie poradził ????

tak czy siak zegarek z NO GO ma sznasę trafić do WHY NOT 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakiś sposób, żeby brzydkiemu zegarkowi nadać charakteru, to stanie się "jakiś.

Jest to o tyle niebezpieczne, że jak stanie się popularne, to część desperatów zacznie do piekarnia wsadzić swoje żony....????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się napracował żeby tak sponiewierać kopertę. Przywrócenie blasku  proste nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu ktos się napracował po to, by go nie było, ale rzeczywiście w drugą stronę proces jest znacznie trudniejszy, o ile w ogóle możliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.