Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, KRZYSIO napisał:

Musisz sobie raczej sam odpowiedzieć na pytanie, który model się Tobie podoba. Jeszcze nie kupiłeś zegarka a już się zastanawiasz czy się sprzeda. Trochę dziwne podejście, nie uważasz.

 

Ja to trochę rozumiem. Pieniądze są obiektywnie duże mimo ze pasja i know how usprawiedliwia wydatek. Takie podejście uspokaja myśli z tyłu głowy. Typu "a co jesli"


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie prościej gdzieś podjechać i przymierzyć. To chyba jedyna rozsądna metoda jeśli się nie wie czego się tak naprawdę chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to chyba nawet nie wie co chce przymierzyć poza tym gdzie miałby je przymierzyć Pelagosa chyba jedynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ja to trochę rozumiem. Pieniądze są obiektywnie duże mimo ze pasja i know how usprawiedliwia wydatek. Takie podejście uspokaja myśli z tyłu głowy. Typu "a co jesli"

Wcześnie tego nie miałem poki nie kupiłem dwóch zegarkow moich marzeń czyli moon i smpc. Moon był super ale po pół roku znudził się okrutnie no to kupiłem smpc jako fan Bonda zegarek chodził za mną od 95r. Po zakupie dramat, swieci się jak psu jajca, zapięcie bransolety mnie irytuje, generalnie wszystko na nie, na szczęście to łatwo sprzedawanle zegarki wiec po za strata kilku stówek problem z głowy.
Dlatego teraz podchodzę z dystansem do zakupów, a o Tudorze nie wiem nic poza informacjami z neta. Zależy mi na opini kogoś kto ma te zegarki, wiedzę itp.
Odpowiadając na pytanie powyżej, średnica min 41, WR min 200, data bez znaczenia, bransoleta, własny mechanizm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zobaczyć czym się różni np pelagos od 58, wystarczy otworzyć oczy,obejrzeć parę zdjęć i przeczytać parę recenzji... 

Potem mozna pytać o szczegóły. 

A nie tak jakby wejć na forum hodowców psów i pytać,czym się rózn jamnik od dalmatyńczyka i który "najlepszy"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześnie tego nie miałem poki nie kupiłem dwóch zegarkow moich marzeń czyli moon i smpc. Moon był super ale po pół roku znudził się okrutnie no to kupiłem smpc jako fan Bonda zegarek chodził za mną od 95r. Po zakupie dramat, swieci się jak psu jajca, zapięcie bransolety mnie irytuje, generalnie wszystko na nie, na szczęście to łatwo sprzedawanle zegarki wiec po za strata kilku stówek problem z głowy.
Dlatego teraz podchodzę z dystansem do zakupów, a o Tudorze nie wiem nic poza informacjami z neta. Zależy mi na opini kogoś kto ma te zegarki, wiedzę itp.
Odpowiadając na pytanie powyżej, średnica min 41, WR min 200, data bez znaczenia, bransoleta, własny mechanizm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To kup Pelagosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześnie tego nie miałem poki nie kupiłem dwóch zegarkow moich marzeń czyli moon i smpc. Moon był super ale po pół roku znudził się okrutnie no to kupiłem smpc jako fan Bonda zegarek chodził za mną od 95r. Po zakupie dramat, swieci się jak psu jajca, zapięcie bransolety mnie irytuje, generalnie wszystko na nie, na szczęście to łatwo sprzedawanle zegarki wiec po za strata kilku stówek problem z głowy.
Dlatego teraz podchodzę z dystansem do zakupów, a o Tudorze nie wiem nic poza informacjami z neta. Zależy mi na opini kogoś kto ma te zegarki, wiedzę itp.
Odpowiadając na pytanie powyżej, średnica min 41, WR min 200, data bez znaczenia, bransoleta, własny mechanizm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak tak szybko znudzileś się Moonem i SMPc, to imo z Tudora spróbuj GMT, BBR, Pelagosa albo Harrodsa.
Każdy z nich jest „inny”, nie powinny się szybko znudzić.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby zobaczyć czym się różni np pelagos od 58, wystarczy otworzyć oczy,obejrzeć parę zdjęć i przeczytać parę recenzji... 
Potem mozna pytać o szczegóły. 
A nie tak jakby wejć na forum hodowców psów i pytać,czym się rózn jamnik od dalmatyńczyka i który "najlepszy"...

Pisząc najlepszy miałem na myśli stosunek ceny do zawartości, wygodę w użytkowaniu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar i wygoda wskazują na Pelagosa, jeśli Tytan nie jest problemem. Black Bay 41 to także świetny zegarek ale jest wyraźnie cięższy i nie ma tak funkcjonalnej bransolety. Choć pewnie nieco łatwiej go sprzedać w razie W. Obecnie jeden i drugi ma inhałs jeśli to jest warunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmiar i wygoda wskazują na Pelagosa, jeśli Tytan nie jest problemem. Black Bay 41 to także świetny zegarek ale jest wyraźnie cięższy i nie ma tak funkcjonalnej bransolety. Choć pewnie nieco łatwiej go sprzedać w razie W. Obecnie jeden i drugi ma inhałs jeśli to jest warunek.

Tytan w ogóle do mnie nie gada, czyli zostaje BB41 w kolorze blue


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A gdzie w tym wszystkim jest BB 58 tak na zakończenie tematu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytan w ogóle do mnie nie gada, czyli zostaje BB41 w kolorze blue


Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkA gdzie w tym wszystkim jest BB 58 tak na zakończenie tematu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dlaczego od razu blue? Red i Green są fantastyczne

BB58 nie ma, bo miało być min. 41mm...musisz się zdecydować.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom te bardziej kolorowe wersje potrafią się czasem szybciej znudzić niż klasyka...

Bardzo ciekawy jest north flag. Ale przy zakupie nowego będzie miał największą utratę wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka.

Wygląda na to, że firma Kenissi - robiąca inhousowe mechanizmy dla tudora (i założona przez tudora) wypuściła klona (już drugiego) mechanizmu tudora. Mechanizmy powstają dla Norqain. Mechanizm NN20/2,  jest klonem MT5652 (czyli tego  co mamy w BB GMT).  NN20/1 to klon mechanizmów z BB58.

 

Niepotwierdzone jest jedynie użycie krzemowego włosa - i najprawdopodobniej w tym klonie tego nie ma.

https://calibercorner.com/norqain-caliber-nn20-1/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sabuniek napisał:


Tytan w ogóle do mnie nie gada, czyli zostaje BB41 w kolorze blueemoji16.png

Miałem Pelagosa i tytan w Tudorze sprawia bardzo pozytywne wrażenie, bynajmniej zegarek nie jest lekki a wręcz ciężki, ma fajny szary kolor, nie zauważyłem żeby bardziej się rysował od stali a poza tym genialne zapięcie bransolety. Jednak wygoda użytkowania na małym nadgarstku mocno średnia z uwagi na wymiar L2L i wagę.

 


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dane porównujące obydwa modele  na szybko znalazłem na watchuseek Pelagos: thickness = 14.5mm, lug to lug = 49.5mm, case diameter = 41mm, weight = 141g
Black Bay: thickness = 15mm, lug to lug = 50mm, case diameter = 41mm, weight = 174g

Jako użytkownik BB i przymierzacz  Pelagosa stwierdzam że jeden i drugi są zegarkami dla dużych chłopców ale Pelagos jest wyraźnie lżejszy. Tytanu bym się nie czepiał mnie bardziej przeszkadzał nieco „plastikowy” w odbiorze z bliska, wygląd tarczy i indeksów.

8620766B-ADA0-494A-B94B-7657A7B7972F.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, desmo napisał:

Takie dane porównujące obydwa modele  na szybko znalazłem na watchuseek Pelagos: thickness = 14.5mm, lug to lug = 49.5mm, case diameter = 41mm, weight = 141g
Black Bay: thickness = 15mm, lug to lug = 50mm, case diameter = 41mm, weight = 174g

Jako użytkownik BB i przymierzacz  Pelagosa stwierdzam że jeden i drugi są zegarkami dla dużych chłopców ale Tudor jest wyraźnie lżejszy. Tytanu bym się nie czepiał mnie bardziej przeszkadzał nieco „plastikowy” w odbiorze z bliska, wygląd tarczy i indeksów.

 

Oba modele to Tudory.

A Pelagos ma 42mm a nie 41mm średnicy i na nadgarstku ten 1mm jest zauważalny.

Edytowane przez Lotus

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dyskusja typu " gadał ślepy o kolorach ". Żeby coś obejrzeć na żywo nie potrzeba sklepu. Wystarczy wybrać się do kogoś kto ma i mieszka w pobliżu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KRZYSIO napisał:

To dyskusja typu " gadał ślepy o kolorach ". Żeby coś obejrzeć na żywo nie potrzeba sklepu. Wystarczy wybrać się do kogoś kto ma i mieszka w pobliżu :)

 

Postaraj się 58 przymierzyć 🙂


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przymierzyć granatowego, to zapraszam do Wielkopolski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w piwnicy pod stertą rupieci takiego znalazłem - ale to tylko 39mm...

bb5800.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, klasyka gatunku - trochę więcej szacunku dla zacnego sikora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KRZYSIO napisał:

Leszku, klasyka gatunku - trochę więcej szacunku dla zacnego sikora :)

Taki pomysł miałem na szybkie nadanie mu patyny - co to za klasyk, który ma dopiero 2 lata...😋

I nie ma nawet 40mm😂


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, co kto lubi. Dla mnie trochę za mały, ale wygląd klasyczny. Patyny pod węglem nie znajdziesz, raczej go uświnisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.