Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Michal93 napisał:

Idealny Toolwatch :D

 

 

00-ECB153-9-BA9-4241-98-FA-D9891-E0-AF22

65-DDAF1-C-C5-CC-4148-B9-A8-1913-A61-BF5

C1-AB0-EC5-6-BD3-48-A0-A527-C4639639-D70

 

Cóżeś to, rękę pod piłę tarczową wsadził, czy taki grad u was pada?


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypoleruje sie


Sent from my iPhone using Tapatalk


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano w tygodniu wysyłam, będzie jak nowy ;) Pierwsze co po dzwonie sprawdziłem zęby, potem czy zegarek jest na miejscu. Cieszyłem się tylko, że w tym wyszedłem, bo omega myśle byłaby w dużo dużo gorszym stanie :)

 

GMT ma być dla młodego w przyszłości, myślałem też, żeby go tak zostawić i pokazać co się wydarzyło, zawsze jakaś historyjka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło parę dni dalej cieszy.

n4GtQFb.jpg

Kilka uwag:

Dokładność rzędu +1, +2s na dobę. - mierzone porównując z czasem referencyjnym.

Wygodnie się nosi - ale to zasługa rozstawu uszu i bransolety po sam zegarek dosyć ciężki. Nie męczy jednak ręki i można zapomnieć.

Nosiłem cięższe zegarki jak Orient Mako XL więc nawykłem.

 

Edytowane przez Rethel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie z dokładnością manufakturowego werku - bliżej tej jednej sekundy niż dwóch. Nie jest to Omega 8800 na wychwycie współosiowym (+1sekunda przez... dwa tygodnie), ale i tak może świecić nie tylko lumą, ale i przykładem😁


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ledr nie mam jak zmierzyć dokładnie. Znam dwie aplikacje na telefon ale tam pokazuje dla tego zegarka 0s na dobę. Ale to zabawki nie wiem jak dokładne. Jest piękna pozioma linia na wykresie :) .

Edytowane przez Rethel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje w telefonie służą głównie do rejestrowania następujących po sobie pomiarów i uporządkowania takiego zestawu, tudzież uśrednienia dokładności. Ja robię to najprościej, jak się da: o tej samej godzinie danego dnia ustawiam na "0" względem zegara atomowego, a potem następnego dnia o tej godzinie sprawdzam odchyłkę. I tak można przez tydzień, miesiąc, ad infinitum. Można też pomiary wpisywać do aplikacji; ja mam w telefonie tylko "Clocksync" do sprawdzania dokładnej godziny.

Edyta: oczywiście, można zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt do natychmiastowego pomiaru odchyłki - mnie wystarczy zaprzyjaźniony zegarmistrz, jak trzeba na szybko sprawdzić.

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ledr napisał:

Omega 8800 na wychwycie współosiowym (+1sekunda przez... dwa tygodnie),

 

Wow nieźle, seamaster mi siedzi w glowie 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jan napisał:

 

Wow nieźle, seamaster mi siedzi w glowie 

Mnie z głowy wyskoczył na nadgarstek - tym bardziej, że biała tarcza zabójcza na żywo. Tudor też ma swój urok, ale raczej nie mam dylematu, którego zostawić.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ledr taką metodę zastosowałem :). Ale i tak +2s czy też+ 1s to dobry wynik jak na gwarantowany +6 do -4 s na dobę. 

 

Jedna uwaga do jakości wykonania: Egzemplarz mój jednak nie idealny. Indeks na godzinie 12 nie jest osiowy ze środkiem tarczy - logiem Tudora. Indeks lekko odbija w lewo. Nie widać tego od razu bo rzuciło mi się w oczy jak studiowałem tarczę z lupą.

Oczywiście zaraz przekopałem chrono24 z innymi ref. 79230n i widzę, że zdarzają się egzemplarze z jakimś błędem w indeksach. Niech tak zostanie w moim - ma cechę indywidualną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Rethel napisał:

@ledr taką metodę zastosowałem :). Ale i tak +2s czy też+ 1s to dobry wynik jak na gwarantowany +6 do -4 s na dobę. 

 

Jedna uwaga do jakości wykonania: Egzemplarz mój jednak nie idealny. Indeks na godzinie 12 nie jest osiowy ze środkiem tarczy - logiem Tudora. Indeks lekko odbija w lewo. Nie widać tego od razu bo rzuciło mi się w oczy jak studiowałem tarczę z lupą.

Oczywiście zaraz przekopałem chrono24 z innymi ref. 79230n i widzę, że zdarzają się egzemplarze z jakimś błędem w indeksach. Niech tak zostanie w moim - ma cechę indywidualną.

Stara zasada mówi: czego nie zauważy twoje oko, tego na siłę nie szukaj z lupką. Ja w ten oto sposób szybko sprzedałem swoją SMPc ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jani @ledr

 

U mnie Seamaster 300 ma kilka podstawowych wad, które wykluczyły go z moich zakupów. Jednak wiem, że zegarek może się podobać.

- brzydkie wskazówki

- zawór helowy

- bransoleta

- przekombinowany nieco kształt koperty

 

Przymierzałem go kilka razy i chciałem nawet przez chwilę na siłę się przekonać do zakupu -  jak traciłem cierpliwość w oczekiwaniu na Tudora.

Uważam też, że z cena poszybowali w górę nieco. Wolę Tudora i bardziej tradycyjny design.

@mario1971 to dobra zasada. Teraz już to widzę gołym okiem ale przyzwyczajam się i jest ok. Choć w pierwszym dniu bolało ;) .

Edytowane przez Rethel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, ledr napisał:

Mnie z głowy wyskoczył na nadgarstek - tym bardziej, że biała tarcza zabójcza na żywo. Tudor też ma swój urok, ale raczej nie mam dylematu, którego zostawić.

Zostaw oba! :D


F6569191-6414-4351-80-FA-AF08037-A912-A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemy krzyk zegarków - chcemy lepszego pudełka, z większymi komorami i wysokimi przegródkami!  :)

 

 

Aż oczy bolą, jak one tak blisko siebie leżą :(

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko do zdjęcia :) Ale fakt, muszę kupić coś większego, bo teraz starczało na 3 sztuki, ale już niedługo nie wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, ledr napisał:

Tudor też ma swój urok, ale raczej nie mam dylematu, którego zostawić.

 

Ja to bym chciał oba, wg mnie mimo podobnej prowiniencji to sa zupełnie różne (do noszenia i stroju) zegarki.

 

25 minut temu, Rethel napisał:

zegarek może się podobać.

- brzydkie wskazówki

- zawór helowy

- bransoleta

- przekombinowany nieco kształt koperty

 

Z tego co wylistowałeś ja mam mieszane odczucia co do wskazówek i bransolety. Nowy seamaster ma tez super werk. Nie mniej BB58 jest dużo bardziej uniwersalny i nie obłożony Bond hypem który w moim mniemaniu nieco zbyt mocno podbija cenę seamastera.

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie do zdjęcia postanowiłeś sobie pokaleczyć zegarki ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Szyszkops napisał:

Specjalnie do zdjęcia postanowiłeś sobie pokaleczyć zegarki ;)?

Bardziej chodziło o pokazanie 41/43,5/46mm w jednym miejscu ;) Tudor jak widać jest już dojechany, brajtek z omega maja ceramiczne bezele, więc myślę że to takie bardziej czepianie dla zasady... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tutaj jesteśmy bardzo wyczuleni na takowe akty wandalizmu. Nie chodzi o ceramiczne bezele, tylko o stalowe, często polerowane na bokach koperty :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, będzie nowe pudło, to wtedy ułożę i machnę foto. Tudor leci do spa, więc na ten moment problemu nie będzie ;)

Edytowane przez Michal93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie coś dzisiaj wyjeżdża 😁 jakiś formularzyk zgłoszeniowy do wypełnienia zanim dotrze? :D

IMG_20200901_110619.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.