Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ledr napisał:

Po pierwsze podałeś dwie identyczne referencje, więc tylko o jednym modelu mogę - podobnie jak koledzy - coś napisać

 

Pardon, drugi model to M79730-0006.

 

@ledr, dzięki za wszystkie rady, właśnie takiej dawki informacji poszukiwałem :) Czy zagraniczne sklepy są skore do negocjowania ceny? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten na stronie Kruka jest oznaczony jako dostępny. Dzwoniłeś do nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z targowaniem się to zależy od modelu, te najbardziej poszukiwane idą często za sugerowaną przez producenta cenę sprzedaży, ale spróbować warto i trzeba. Wiele sklepów stacjonarnych ma też swoje strony internetowe. Jak chcesz zaoszczędzić na wyjazdach, sprawdź czy da się zamówić mailowo lub przez telefon. Ale i tak najczęściej (nie zawsze) dojdą koszty wysyłki często w granicach kilkuset złotych. A jak chcesz połączyć przyjemne z przyjemnym, to wyjazd po zegarek może być ciekawym doświadczeniem. Wtedy nie musisz martwić się o Unię i dodatkowe opłaty, lecisz np. do Dubaju i przywozisz sobie zegarek na nadgarstku, żeby uniknąć ceł. W Dubaju fajny, podobno dobrze zaopatrzony butik Roleksa (i Tudora) jest w hotelu Atlantis, na końcu tzw. Palmy.

A samochodem, ja bym pojechał do Niemiec albo Szwajcarii (w Zurychu jest świetny wybór). Ale najpierw rezerwacja przez telefon, żeby nie jechać na darmo.

M79730-0006 bardziej mi podchodzi, może dlatego że mam już BB58, podobny do 41mm.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Rethel napisał:

Ten na stronie Kruka jest oznaczony jako dostępny. Dzwoniłeś do nich?

 

Tak, rozmawiałem z biurem obsługi klienta i na ten model też trzeba czekać 2 lata. Też widzałem na stronie, że jest dostępny więc tym większe było moje zdziwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem coś tam się pokrywa z rzeczywistością. Zadzwoń jeszcze dla pewności do tych salonów w których strona wykazała dostępność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja w Time Trader w Warszawie. Mają dobre ceny i pozytywne opinie na chrono. Czy jest to wg Was opcja godna rozważenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK mają dobre ceny plus GBP stoi stosunkowo nisko. Sprawdź takie sklepy jak Goldsmiths.co.uk czy watches of switzerland. Jeżeli znasz kogoś kto czasem lata to można się umówić żeby Ci przywieźli. Jak byś się wybrał do Zurichu , to tam masz dobry wybór. Plus powinieneś dostać zwrot VATu ponieważ Szwajcaria jest poza UE a ty eksportujesz swoje zakupy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdyby nie pandemia to pewnie kupiłbym na lotnisku w Genewie albo Zurychu, bo zdażało mi się tam przesiadać na dalsze loty. A tak wszystko się skomplikowało...

 

Ogólnie to dzięki za wszystkie rady. Jeszcze bardziej zapragnąłem Tudora żeby móc być pełnoprawnym członkiem Waszego klubu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to na BlackBaya 41 czaiłbym się na rynku wtórnym. W bardzo dobrym stanie kupisz kilka k mniej niż nowy i dość często pojawiają się w praktycznie każdym kolorze.

Bawiłem się trochę lumą i stwierdzam, że sekundnik robi całkiem ciekawy wzór :D

tudor.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BB58 Blue - zaliczka wpłacona, SSC Katowice, niestety nawet 1 rok czekania. Ale swego czasu zrezygnowałem z BB58 Black i trochę to za mną chodzi. A niebieski wygląda na to, że będzie fantastycznym zegarkiem wakacyjnym. Oczywiście w Kruk-u w Kato wybór w przymierzalni mizerny - ale tam to chyba taki standard (chyba, że tylko dla mnie). 

Aha, i któryś z kolegów kilka (dziesiąt) postów temu pisał o róznicach w "kolorze" stali - nie pamiętam czy dodał link, ale to z vloga Bark&Jack:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów czy BB M 79503-002 to typowy damski zegarek czy to zależy od wielkości nadgarska bo na stronie kruka jest opisany jako damski zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BB 36mm to nie jest damski zegarek. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36mm jest dyskretny, ale to z pewnością męski zegarek jeśli chodzi o rozmiar 😉 co do wersji steel and gold to już kwestia gustu. 

 

DSC05038-2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Szyszkops napisał:

Powiedzieli Ci który jesteś w kolejce?

Tylko enigmatyczne: "w kolejce jest kilka osób". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko enigmatyczne: "w kolejce jest kilka osób". 

Na kajdanie brałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szyszkops napisał:


Na kajdanie brałeś?

Tak, chociaż fabryczne nato bardzo mi się podoba. To jednak zawsze łatwiej dokupić plecionkę, niż w drugą stronę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I łatwiej chyba też dobrać niefabryczne fajne nato, niż niefabryczny fajny kajdan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Upewnie się jak odbiorę i pobawię się paskami, ale tak mi się wydaje, że pomimo niebieskości, to będzie napradę wdzięczny zegarek do różnych opcji paskowych. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zdaje się, że będzie fajny na różne paski, ale chyba nie aż tak jak czarny brat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szyszkops masz tak wszystko przemyślane że aż Ci juz zazdroszcze emocji jak będziesz odbierał któregoś BB58.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam przemyślane, wielki chaos - coś na pewno będzie musiało pójść do ludzi, bo ani nie zwariowałem jeszcze tak całkiem, ani budżetu z gumy nie mam nie ułatwia też komunikacja z AD, bo nic się nie da zaplanować, bo nawet jak pytałem o nato, to była głupia gadka, że w zasadzie to nie wiadomo za ile i za kiedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gieldzie wczoraj jeszcze byl nowy nie mierzony czarny 58 na skórze w cenie jak od AD


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.