Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Jak miałbym zostawić jeden, to dla mnie zdecydowanie czarny. Na kajdanie wyglada fajnie, na pasku super. Niebieski to tylko kajdan. Tak jak koledzy radzą, zostaw oba😉 a żona... no cóż ... na początku wpierdziel, potem ciche dni, aż w końcu jej przejdzie😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby GMT był 2 mm cieńszy to kolejki byłyby na 5 lat a Rolex zacząłby się drapać po głowie że mu zaliczki odpływają. 
GMT jest fenomenalny ale jego grubość jest nieakceptowalna. W związku z tym ten zegarek nigdy nie osiągnie w kolekcjach pozycji na miarę początkowych oczekiwań.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nosiłeś go osobiście przez jakiś czas, polecam. O wiele łatwiej zmienić zdanie.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,zarówno na bransolecie jak i pasku bo w obu opcjach wygląda równie dobrze.

Przy pasku przeszkadzał mi boczny profil plus masywne ucha: estetyka.

Przy bransolecie brak mikro na zapięciu bo przy ciężarze były momenty dyskomfortu. No i tak grubość mimo wszystko wizualnie.

Generalnie rozumiem fanów modelu, jest o włos od doskonałości. 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjecia obok siebie to dla mnie jednak black, wyróżnia się. Niebieski tez super ale jak trzeba wybierać...


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gruby, z boku wygląda masywnie, to prawda, ale ukształtowanie koperty sprawia, że jest bardzo wygodny. Oczywiście to moja subiektywna ocena po prawie 2 latach użytkowania.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Szyszkops napisał:


E, nie, bo mnie żona z domu wydoopi i to pewnie bez żadnego z nich emoji6.png IMG_0262.thumb.jpg.381e8f32470097852e98c1d718e1193a.jpg

.

IMG_0264.jpg

Spróbuj zostawić. Świetnie się uzupełniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Paweł Bury. napisał:

Wszystko mi pasuje w tym Tudorku tylko jedna rzecz drażni - nie mogę się przekonać do wskazówki godzinowej, tego kwadrata i tępego końca

Zgadzam się. Snow flake jest bez sensu. Gdyby nie te wskazówki, to miałbym zgryz, a tak przynajmniej wiem czego nie chcę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w tym tygodniu oba jednocześnie.

Dla mnie czarny niszczy niebieszczaka. Przy czarnym wygląda jak wyblakły. Te złote akcenty w zestawieniu z czarnym robią robotę.

 

Twoja decyzja jasne ale zostawianie obu to trochę bez sensu bo robi się już cena Rolexa Explorera, który zjada te zegarki bez popity ;) 

 

szuwi: nie znasz się z tymi wskazówkami ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtopic. Patrzę na nowe iPhone 12, które mają wszędzie wbudowane dodatkowe magnesy (pod marką Magsafe). Na tyle telefonu jak i na nowych pokrowcach. Jak bardzo dużym zagrożeniem jest to dla naszych mechanizmów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba zadne tzn zalezy oczywiscie od pola magnesu ale przy silikonowym hair spring nie powinno byc problemu. W przypadku innych zegarkow pewnie zadziała jak zostawienie na głosniku...


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUDOR Ranger 

Dziś było dane mi przymierzyć się do Ranger. I powiem szczerze, że spodobał mi się ten czasomierz 😜 Zegarek tego typu (nie polerowana koperta na skórce) jest następny na mojej liście. W dodatku sklep, którego ostatnio używam, ma egzemplarz w dobrą cenę (£1600 z £2000). Ciekaw jestem opinii posiadaczy Ranger, oraz może jakieś alternatywy🤔 Longines Heritage classic lub nowy Spirit. Fota z neta 👌

xaQTt0f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranger to fajny zegarek, bardzo IMO niedoceniany. Też o nim kiedyś myślałem, ale dla mnie jest za duży 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, lukebor napisał:

Ja tam uwielbiam mojego GMT (zdjęcie stare)
 

Całe szczęście, że nie poszedł ... 😝


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.