Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HaveFun

@kraken111 one i tak zaraz wrócą (ryski) więc lepiej olać. Super że szybko udało się go kupić👍

Edytowane przez HaveFun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kraken111 napisał:

Zakupiłem BB36 na bransolecie. Pytanie, czy włoskowate ryski na lunecie jakoś usuwacie czy lepiej po prostu z nimi żyć? 

 

Druga sprawa. Oryginalny pasek skórzany z zapięciem Tudora da się dostać w ludzkich pieniądzach? Czy raczej kwota rzędu 300-400 euro? 

Ori pasek to nie jest tania sprawa, niestety - ok. 1700-1800 PLN plus zapięcie (minus rabaty - dotyczy paska do BB 41).


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zamówiłem do BB41 - koszt na tą chwilę 1750 zł ale można 50% punktami z karty Kruk.

Edytowane przez Rethel
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Rethel napisał:

Ja ostatnio zamówiłem do BB41 - koszt na tą chwilę 1750 zł ale można 50% punktami z karty Kruk.

Na paski można 50% a nie 30%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Rethel napisał:

Ja ostatnio zamówiłem do BB41 - koszt na tą chwilę 1750 zł ale można 50% punktami z karty Kruk.

No gdybym tylko miał takie punkty, to cena jeszcze do przełknięcia. Niestety nie mam, a bez, prawie 2k zł to po za moimi możliwościami. No nic, może używany kiedyś się uda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Grygos napisał:

To ja się przywitam  TUTAJ. 

 

Świetny jest :)

 

Gratuluję nowego nabytku!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To częsta pomyłka, nie da się go zamówić przez stronę.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mówię jak pierwsze wrażenia.

 

20201027-191912.jpg

 

Dałem się podkręcić przez to cholerne forum.  Co mi odwaliło żeby kupować kolejnego divera ???   A, no tak, co chwile nurkuję.  To Wasza, Szacowni Koledzy zasługa/wina – tak powiedziałem żonie.Wreszcie gościu (Belg) zapakował i przysłał. Trwało to tyle, (10 dni od przelewu do nadania wysyłki) że zacząłem się niepokoić.

No a teraz kilka pierwszych refleksji :

Co za dziwaczny pomysł z tą wskazówką godzinową ???   Ten kwadracik – ni z gruszki, ni z pietruszki.  Na sekundowej malutki to jeszcze ujdzie ale na godzinowej jest jakiś taki...   Chyba korpoludki zrobiły burzę mózgów i było tak :  słuchajcie, musimy coś wymyślić, ale coś innego niż wszyscy, ale co najważniejsze NIE „mercedes” żeby nie było jak Rolex.  Koniecznie musi być INACZEJ.  I wtedy bratanek prezesa powiedział KWADRACIK.  I wszyscy krzyknęli hurra, a kierowca autobusu klaskał.

No to jakby kwadracik było mało, to jeszcze wskazówkę obcięli jak obcinaczką do paznokci.  No, ale jest oryginalnie ! 

Zegareczek obejrzałem.  I pod lupka i bez i… jest naprawdę śliiiicznie wykonany. Napisy na tarczy, indeksy, wskazówki...  wszystko MNIAM.  Tylko ten wielki kwadrat... Chyba muszę go pokochać.   Bransoleta wykonana też perfekcyjnie.  W dotyku taka mięciutka, jedwabista. Te ćwieki też mi pasują.  Jest tylko jedna dziwna rzecz w tej bransie - długość zapięcia to 4,5 cm.  Trochę dużo jak na zegarek 39mm, czyli do niezbyt atletycznych nadgarstków.  Temat wielkości zapięć jest omawiany na wątku Rolexa  

Leży na ręce jakbym się z nim urodził.  Jak Seiko 5 które kupiłem w 2006 roku za 250 zł

O, kurde !  Datownika nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, na ręku leży baaaardzo przyjemnie. Niebieski też w zależności od światła łapie mnóstwo kolorów :)

 

EBB9-FA8-B-0-CCE-4473-AC32-1-F748-AF70-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Grygos napisał:

No to mówię jak pierwsze wrażenia.

 

 

Dałem się podkręcić przez to cholerne forum.  Co mi odwaliło żeby kupować kolejnego divera ???   A, no tak, co chwile nurkuję.  To Wasza, Szacowni Koledzy zasługa/wina – tak powiedziałem żonie.Wreszcie gościu (Belg) zapakował i przysłał. Trwało to tyle, (10 dni od przelewu do nadania wysyłki) że zacząłem się niepokoić.

No a teraz kilka pierwszych refleksji :

Co za dziwaczny pomysł z tą wskazówką godzinową ???   Ten kwadracik – ni z gruszki, ni z pietruszki.  Na sekundowej malutki to jeszcze ujdzie ale na godzinowej jest jakiś taki...   Chyba korpoludki zrobiły burzę mózgów i było tak :  słuchajcie, musimy coś wymyślić, ale coś innego niż wszyscy, ale co najważniejsze NIE „mercedes” żeby nie było jak Rolex.  Koniecznie musi być INACZEJ.  I wtedy bratanek prezesa powiedział KWADRACIK.  I wszyscy krzyknęli hurra, a kierowca autobusu klaskał.

No to jakby kwadracik było mało, to jeszcze wskazówkę obcięli jak obcinaczką do paznokci.  No, ale jest oryginalnie ! 

Zegareczek obejrzałem.  I pod lupka i bez i… jest naprawdę śliiiicznie wykonany. Napisy na tarczy, indeksy, wskazówki...  wszystko MNIAM.  Tylko ten wielki kwadrat... Chyba muszę go pokochać.   Bransoleta wykonana też perfekcyjnie.  W dotyku taka mięciutka, jedwabista. Te ćwieki też mi pasują.  Jest tylko jedna dziwna rzecz w tej bransie - długość zapięcia to 4,5 cm.  Trochę dużo jak na zegarek 39mm, czyli do niezbyt atletycznych nadgarstków.  Temat wielkości zapięć jest omawiany na wątku Rolexa  

 

Leży na ręce jakbym się z nim urodził.  Jak Seiko 5 które kupiłem w 2006 roku za 250 zł

O, kurde !  Datownika nie ma.


Troche Ci zdusił nadgarstek ten malczak.

Super model i mocne aluminium w każdej kolekcji. Świetnie zrobiłeś, nie szukaj dziury bo jej nie znajdziesz w tym modelu 👍


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo ja mam str chudą łapkę.   Jest ładny, owszem ale...  wskazówka godzinowa jest zgrabna jak Skoda 105 :

 

skoda-105s-05.jpg

A, jeszce :  ma ślicznie sfazowane krawędzie koperty.  Jako przejście z połysku na satynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta skoda ma swój urok, tak jak i tarcza 58. Nostalgia.

W czarnym tarcza i wskazówki są perfect. Jeśli już to w niebieskim ten sam osprzęt trochę dużawy traci gracje. Ale i tak smerf to kozak.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, jurwol napisał:

Nie wiem czy to jakiś babol ze strony Kruka, ale 58 ori pojawił się na stronie. 
https://wkruk.pl/zegarki/tudor/tudor-black-bay-fifty-eight-39mm-3

Pokazuje również, że jest dostępny od ręki w Krakowie i na P3 ;)

Dziwne te katalogowe zdjęcia.  Stal wygląda jakoś ciemno tak grafitowo.  Już dawno zauważyłem że zdjęcia katalogowe są tak doprowadzone do perfekcji, prawie jak rysunek techniczny że efekt jest do kitu.   Zdjęcia kolegów z forum lepiej oddają rzeczywisty wygląd zegarka.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Grygos napisał:

Chyba korpoludki zrobiły burzę mózgów i było tak :  słuchajcie, musimy coś wymyślić, ale coś innego niż wszyscy, ale co najważniejsze NIE „mercedes” żeby nie było jak Rolex

 

Dobry cały ten fragment, uśmiałem się :) taki jego urok, na pewno brałeś to pod uwagę przed zakupem. Nie wiem jak korpo pomysły/opinia syna orezesa była lansowana wtedy kiedy Tudor wymyślił snowflake (troche temu to było - lata 60 chyba) ale kojarze że gdzieś czytałem tego historię. Moze znajdę kiedyś to się podzielę tutaj.

 

Tymczasem spekulacje od angoli (jak dla mnie malo prawdopodobne)  I na osłodę jeszcze dobre zdjecie z sieci

 

Ps: tyle nowych Tudorów ze trzeba bedzie niebawem Tudol attack powtórzyć 😂

 

IMG_20201029_102616.jpg

IMG_20201029_102214.jpg

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.