Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, lukebor napisał:


Ad.3 całe szczęście, ja jestem w mniejszości 😉 nie wyobrażam sobie innych proporcji w Black Bay (dlatego 58 mnie nie powalił).


W pewnym sensie Tobie zazdroszczę bo 41 ma fajniejsze konfiguracje.  2mm i regulowane zapięcie dzieli je od perfekcji  i totalnej dominacji na rynku diverów.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie Tobie zazdroszczę bo 41 ma fajniejsze konfiguracje.  2mm i regulowane zapięcie dzieli je od perfekcji  i totalnej dominacji na rynku diverów.

Nie ma co zazdrościć - ja wbrew pozorom mam mały nadgarstek. Ale toleruję wymiary BB. Coś jak w przypadku Pamów ;-)
No i z tą „totalną dominacją” chyba nieco przesadziłeś, choć tak, jak wspomniałem wyżej - dla mnie Tudor BB nie ma konkurencji w przedziale cenowym 10-20k.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale są super👍

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2020 o 11:28, Maserati napisał:


Tak, kilkoma z nimi bawiłem się osobiście: S&G, GMT oraz black. Uważam że to modele o najpiękniejszej tarczy vintage plus bezel w branży. Ekstaza. Fajniejsze kombo niż obecne 58. Ale 15mm grubości i 180g wagi dla divera, którego koperta jest dosyć prosta to zwykły kryminał jest.  

Gdyby zrobili choć regulacje na zapięciu...

Napisz do Omegi, żeby wycofali PO, które w większym rozmiarze waży 260g...

Jeśli komuś 180g ciąży, zawsze może pójść w nato, gumę czy skórzany pasek. BB41 wygląda świetnie na wsyzskim. Przy wielu konkurencyjnych modelach nie ma tylu opcji. 

Kurde mówimy o diverach. I wg Ciebie 41mm szer. I 15mm wysokości to jest dużo w tego typu zegarku? 

Nie jest to model dla każdego nadgarstka, ale budowanie legendy, że diver musi mieć max 39mm, i wchodzić pod mankiet trąci propagandą miękiszonów 😅... 

Od tego są inne typy zegarków... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, wieloryb napisał:

Napisz do Omegi, żeby wycofali PO, które w większym rozmiarze waży 260g...

Jeśli komuś 180g ciąży, zawsze może pójść w nato, gumę czy skórzany pasek. BB41 wygląda świetnie na wsyzskim. Przy wielu konkurencyjnych modelach nie ma tylu opcji. 

Kurde mówimy o diverach. I wg Ciebie 41mm szer. I 15mm wysokości to jest dużo w tego typu zegarku? 

Nie jest to model dla każdego nadgarstka, ale budowanie legendy, że diver musi mieć max 39mm, i wchodzić pod mankiet trąci propagandą miękiszonów 😅... 

Od tego są inne typy zegarków... 

 

W black bay 41mm nie jest problemem jego średnica tylko jego grubość, nieuzasadnione 15mm bez żadnej komplikacji,  z płaską ścianą. 

Czy Tudi wygląda świetnie ze wszystkim?(w domyśle pasek skórzany i nato?) Oczywiście że nie, choć pasek na wymiar ratuje sytuacje. 
BB58 nie został ikoną z tego powodu że wyznacza nowe trendy dla diverów.

Natomiast co do PO ... no cóż 39,5mm i 43mm to nie jest hit, to zagubiona autostrada raczej.

 

Diver czy nie diver , ma być komfortowy w noszeniu, jeśli nie jest to lipa i tyle.

Wygoda to też subiektywne odczucie. Jeśli Tobie pasuje to tylko to się liczy i basta.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wygodę, to prawie każde leciutke i niziutkie casio bije każdego rolexa na głowę. Jeśli to dla Ciebie jest kluczowy argument, rozumiem, że nosisz same naleśniki do 38mm max. Jeśli nie, bo nagle uważasz, że jednak od idealnej wygody są odstępstwa, które obejmują doskonałość mechanizmu, jakość wykonania koperty czy historia modelu, to jest to czysta hipokryzja. 

BB41 nie jest najwygodnieszym zegarkiem na rynku. To oczywiste. 

Na kajdanie nie jest idealnycm edc. Ale jego design jest wyjątkowy i za każdym razem, gdy go wyjmuje z pudła nie mam co do tego wątpliwości.  Design oznacza również tą wysoką,  jednolitą kopertę, charakterystyczną właśnie dla tego modelu. BB58, którego 2 razy mierzyłem, pomimo, iż z pewnością nosi się wygodniej utracił ten X-factor. Jest to atrakcyjny, elegancki zegarek o wyglądzie divera. BB41 jest diverem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Maserati napisał:

BB58 nie został ikoną z tego powodu że wyznacza nowe trendy dla diverów

 

Jakkolwiek uwielbiam 58 to jest to celna uwaga, jest troche jak zupa pomidorowa, każdy lubi 😉 tzn prawie każdy, przez to dla niektórych jest az nudny, zbyt oczywisty itp (dlatego niebieski tez jest popularny bo trochę to przełamuje). Nastepny krok za kilka lat to delikatna zmiana 58. Coś jak zmiany w subie, byle by swiat zaczął o tym mówić i żeby sprzedaż skoczyła (chyba że zrobią 58 GMT ale to juz mocna ingerencja w którą raczej wątpię)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, wieloryb napisał:

Jeśli chodzi o wygodę, to prawie każde leciutke i niziutkie casio bije każdego rolexa na głowę. Jeśli to dla Ciebie jest kluczowy argument, rozumiem, że nosisz same naleśniki do 38mm max. Jeśli nie, bo nagle uważasz, że jednak od idealnej wygody są odstępstwa, które obejmują doskonałość mechanizmu, jakość wykonania koperty czy historia modelu, to jest to czysta hipokryzja. 

BB41 nie jest najwygodnieszym zegarkiem na rynku. To oczywiste. 

Na kajdanie nie jest idealnycm edc. Ale jego design jest wyjątkowy i za każdym razem, gdy go wyjmuje z pudła nie mam co do tego wątpliwości.  Design oznacza również tą wysoką,  jednolitą kopertę, charakterystyczną właśnie dla tego modelu. BB58, którego 2 razy mierzyłem, pomimo, iż z pewnością nosi się wygodniej utracił ten X-factor. Jest to atrakcyjny, elegancki zegarek o wyglądzie divera. BB41 jest diverem...


Praktycznie mogę się podpisać pod Twoimi wnioskami.

👍

7 minut temu, Jan napisał:

 

Jakkolwiek uwielbiam 58 to jest to celna uwaga, jest troche jak zupa pomidorowa, każdy lubi 😉 tzn prawie każdy, przez to dla niektórych jest az nudny, zbyt oczywisty itp (dlatego niebieski tez jest popularny bo trochę to przełamuje). Nastepny krok za kilka lat to delikatna zmiana 58. Coś jak zmiany w subie, byle by swiat zaczął o tym mówić i żeby sprzedaż skoczyła (chyba że zrobią 58 GMT ale to juz mocna ingerencja w którą raczej wątpię)


58 jest praktycznie bliski ideału a te generalnie są bezpieczne i mało emocjonujące. To jest współczesny Tudor Submariner i ex Rolex Submariner.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maserati napisał:

To jest współczesny Tudor Submariner i ex Rolex Submariner.

 

Ale raczej pewnego sufitu nie przebije (chociaż bym chcial zeby okazało sie jakim jestem wizjonerem😆) bo chyba już nic nie ponowi hypeu i wzrostu cen suba. Za 20lat zobaczymy


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jan napisał:

 

Ale raczej pewnego sufitu nie przebije (chociaż bym chcial zeby okazało sie jakim jestem wizjonerem😆) bo chyba już nic nie ponowi hypeu i wzrostu cen suba. Za 20lat zobaczymy


Ciekawe spostrzeżenie z tym sufitem😁.

Tudor jako marka to żadna inwestycja . Potrzebuje dekad ,jeśli dobrze to rozegra, aby wypracować pozycje równą np Omedze. Pod warunkiem że ktoś jeszcze będzie chciał wtedy bawić się w mechaniczne zegareczki 😉.

Ostatnie ruchy z selitą w Royalach...to nie kurs na Mont Everest.

Ale 58 to osobna liga , warto kupić i mieć w kolekcji...👍


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test drive odbyty.

8546677A-F621-4DAD-A099-976C0DA6C8A8.jpeg


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Maserati napisał:

Test drive odbyty.

 

najpierw test drive potem desk dive :P myślałem że expert za jedynie słuszną uznaje tylko wersje na bransie


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jan napisał:

 

najpierw test drive potem desk dive :P myślałem że expert za jedynie słuszną uznaje tylko wersje na bransie


To prawda. Do blue bransoleta pasuje świetnie i wydaje mi się opcją rekomendowaną. W moim przypadku będę musiał dokupić. Natomiast ten brązowy colareb wszedł ok, lepiej niż myślałem. 
Czarny 58 jest jest bardziej uniwersalny pod tym względem a nawet powiedziałbym pasek tam rządzi i dzieli.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoim niebieskim niestety muszę się rozstać, a ze na bransie to chyba będzie trochę łatwiej niż na pasku. GMT zostanie na otarcie łez :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Michal93 napisał:

Ja ze swoim niebieskim niestety muszę się rozstać, a ze na bransie to chyba będzie trochę łatwiej niż na pasku. GMT zostanie na otarcie łez :) 


Każde rozstanie się z 58, jeśli nie był kupiony w celach sprzedażowych, jest błędem. Ale nasze hobby i pasja to również trudne decyzje...


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Do blue bransoleta pasuje świetnie i wydaje mi się opcją rekomendowaną. W moim przypadku będę musiał dokupić. Natomiast ten brązowy colareb wszedł ok, lepiej niż myślałem. 
Czarny 58 jest jest bardziej uniwersalny pod tym względem a nawet powiedziałbym pasek tam rządzi i dzieli.

Do czarnego bransa tez świetnie pasuje ale urozmaicenie paskiem daje mu nowy look :) Wieczór na googlowaniu haseł „BB58 leather strap” czy „bb58 vintage strap” i już klikam wrzuć do koszyka Według mnie fajnie wyszło , co o tym myślicie ? 401babdad2c1d9ee690aef43cfe6c615.jpeg
8636c11c5c2f9e8146709228a45cb29b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Fitvalf napisał:


Do czarnego bransa tez świetnie pasuje ale urozmaicenie paskiem daje mu nowy look :) Wieczór na googlowaniu haseł „BB58 leather strap” czy „bb58 vintage strap” i już klikam wrzuć do koszyka emoji41.png Według mnie fajnie wyszło , co o tym myślicie ?
 


mega!!!!!!!👍👍👍


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Fitvalf napisał:


Do czarnego bransa tez świetnie pasuje ale urozmaicenie paskiem daje mu nowy look :) Wieczór na googlowaniu haseł „BB58 leather strap” czy „bb58 vintage strap” i już klikam wrzuć do koszyka emoji41.png Według mnie fajnie wyszło , co o tym myślicie ?
 

Jak dla mnie bardzo fajnie się prezentuje.

 

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te diverki wasze 

U mnie biedaTudor dzielnie służy 

IMG_20201218_140604.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Paweł Bury. napisał:

Fajne te diverki wasze 

U mnie biedaTudor dzielnie służy 

 

Oj tam, oj tam. Ja tam uważam, że ten bieda Tudor bardzo fajny jest :)

 

Godzinę temu, Michal93 napisał:

Ja ze swoim niebieskim niestety muszę się rozstać, a ze na bransie to chyba będzie trochę łatwiej niż na pasku. GMT zostanie na otarcie łez :) 

Nie wiem dlaczego musisz ale to nie jest zła decyzja. 
Pozwolę sobie wyrazić pewne swoje przemyślenia na temat bb58. Moim zdaniem czarny bb58 ma indywidualność, ma swój styl. Niebieski ma tylko powiew świeżości. Jak ten powiew się skończy, okaże się, że to kolejny niebieski nurek, który może się podobać ale który za bardzo na tle konkurencji się nie wyróżnia. A niebieskich nurków jest dużo, jest w czym wybierać. Mam też takie wrażenie, że spory odsetek nowo nabytych niebieskich pojawia się na rynku wtórnym. W każdym razie większy niż w przypadku czarnych. 
Ale to tylko moje przemyślenia. 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, fanfar19 napisał:

Oj tam, oj tam. Ja tam uważam, że ten bieda Tudor bardzo fajny jest :)

 

Nie wiem dlaczego musisz ale to nie jest zła decyzja. 
Pozwolę sobie wyrazić pewne swoje przemyślenia na temat bb58. Moim zdaniem czarny bb58 ma indywidualność, ma swój styl. Niebieski ma tylko powiew świeżości. Jak ten powiew się skończy, okaże się, że to kolejny niebieski nurek, który może się podobać ale który za bardzo na tle konkurencji się nie wyróżnia. A niebieskich nurków jest dużo, jest w czym wybierać. Mam też takie wrażenie, że spory odsetek nowo nabytych niebieskich pojawia się na rynku wtórnym. W każdym razie większy niż w przypadku czarnych. 
Ale to tylko moje przemyślenia. 


Jest wiele racji w tym co piszesz. Zabiegi producenta oraz AD o ekskluzywności marki ( konkretnie GMT i 58) to zwykle bajki i ściema. Zresztą butiki na świecie zaczynaja być zawalane tymi modelami- Tudor musi sprzedawać, nie ma zmiłuj się. To wszystko jednak nie zmienia faktu ze black czy blue to świetne pozycje dla tych którzy chcą poczuć klimat eleganckiego divera sprzed kilku dekad.  Tudor, jakikolwiek model, nie będzie oznaczał że chwyciliśmy pana B za nogi. Raczej będzie oznaczał świadomy wybór do kolekcji czegoś w stylu retro i w jakości nie do zakwestionowania, za rozsądne pieniądze(subiektywnie 🤨


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co takiego retro jest w BB58 Blue?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał:

A co takiego retro jest w BB58 Blue?


dobre pytanie. To retro diver w nowoczesnym specu.

39mm, raczej kompaktowy vintage

aluminuim

ascetyczna tarcza

snowflake hands

pięknie wykończona koperta, ex submariner 

pasek skórzany czy kajdan, wszystko idzie,

Niebieski wcale nie jest summer edition jakby się mogło wydawać. To nie ten blue co Pelagos .

 

 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie w kazdym wydaniu ale po 1,5 miesiecznym romansie z paskiem wrocilem do bransolety. Jaiś pelniejszy mi się wydaje mimo że w obu wersjach super.

IMG_20201218_233011.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.