Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, rafio77 napisał:

Mam pytanie bo na żywo nie widziałem - co jest z tym BB 58 blue? - taki plastikowy kolor czy co ze szybko zmienia właściciela 


Moim zdaniem powodów rotacji jest kilka:

1. Zegarek nie jest efektowny(luksusowy) tak jak np konkurencyjny seamaster(ceramiczny bezel, tarcza, ciekawsza koperta). Tudor nie jest też tak prestiżowy jak np Omega(=rozpoznawalność, duma ).

2. 58 blue jest perfekcyjny , ascetyczny ale i nudny.

3. Forumowicze w dużej mierze sprzedają kupują sprzedają kupują itp itd wiec jest to kolejny Tudor którego czego wirnik.

4. Duża promocja i niedostępność tego zegarka na YT zadziała na nabywców. A jeśli kupuje się na tej bazie to wtedy różnie może być z utrzymaniem go w kolekcji.

5. Taki model, generalnie 58, zostanie u kogoś kto naprawdę go doceni, lubi vintage  i pasuje mu do kolekcji. Można się pobawić paskami co w przypadku współczesnych Rolexow nie ma sensu. Doceniam 72g power reserve i to ze gubi 1s/day. Myśle że jest też świetnym substytutem dla suba jeśli ktoś z różnych względów nie może go kupić.


 

 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maserati napisał:


Moim zdaniem powodów rotacji jest kilka:

1. Zegarek nie jest efektowny(luksusowy) tak jak np konkurencyjny seamaster(ceramiczny bezel, tarcza, ciekawsza koperta). Tudor nie jest też tak prestiżowy jak np Omega(=rozpoznawalność, duma ).

2. 58 blue jest perfekcyjny , ascetyczny ale i nudny.

3. Forumowicze w dużej mierze sprzedają kupują sprzedają kupują itp itd wiec jest to kolejny Tudor którego czego wirnik.

4. Duża promocja i niedostępność tego zegarka na YT zadziała na nabywców. A jeśli kupuje się na tej bazie to wtedy różnie może być z utrzymaniem go w kolekcji.

5. Taki model, generalnie 58, zostanie u kogoś kto naprawdę go doceni, lubi vintage  i pasuje mu do kolekcji. Można się pobawić paskami co w przypadku współczesnych Rolexow nie ma sensu. Doceniam 72g power reserve i to ze gubi 1s/day. Myśle że jest też świetnym substytutem dla suba jeśli ktoś z różnych względów nie może go kupić.


 

 

Hmm gdybym to ja go miał kupić to w życiu nie w kontekście zamiennika lub substytutu np omegi bo to się z reguły zle kończy  czytaj szybka sprzedażą  

 

ale dzięki za lekkie rozjaśnienie sytuacji :)

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafio77 napisał:

Mam pytanie bo na żywo nie widziałem - co jest z tym BB 58 blue? - taki plastikowy kolor czy co ze szybko zmienia właściciela 

Jak dla mnie to jest uwarunkowane dużym popytem jak i sukcesem 58 Black, a następnie obszernym marketingiem jaki został stworzony na potrzeby 58 Blue (YT i inne platformy społecznościowe). Tak więc ludzie się rzucili jak szczerbaty na suchary (fliperzy, kolekcjonerzy i inne zjadacze chleba). Ja do tego gronie też się zaliczyłem 😜. Jak dla mnie Blue jest bardzo ciekawym czasomierzem aczkolwiek za bardzo nudnym. Podczas odbioru zegarka nie miałem tak ogromnego zachwytu żeby mieć mokro w majtkach 😂 Sam teraz stwierdzam że powinienem wybrać oryginał Black 🖤 ale zwalczyła mnie chęć posiadania nowinki podczas zakupu. Tak więc moje Blue idzie na bazarek na dniach 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black 🖤  hype na blue jest oczywisty ale generalnie na linii 58 Tudor zyskał tyle co niektorym firmom nigdy sie nie uda. Seamaster wg mnie nie jest substytutem, ma zupełnie inne odniesienia. Bardzo fajnie jest miec oba zegarki

 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wery napisał:

Jak dla mnie to jest uwarunkowane dużym popytem jak i sukcesem 58 Black, a następnie obszernym marketingiem jaki został stworzony na potrzeby 58 Blue (YT i inne platformy społecznościowe). Tak więc ludzie się rzucili jak szczerbaty na suchary (fliperzy, kolekcjonerzy i inne zjadacze chleba). Ja do tego gronie też się zaliczyłem 😜. Jak dla mnie Blue jest bardzo ciekawym czasomierzem aczkolwiek za bardzo nudnym. Podczas odbioru zegarka nie miałem tak ogromnego zachwytu żeby mieć mokro w majtkach 😂 Sam teraz stwierdzam że powinienem wybrać oryginał Black 🖤 ale zwalczyła mnie chęć posiadania nowinki podczas zakupu. Tak więc moje Blue idzie na bazarek na dniach 👍

Szczera wypowiedź potwierdzająca regułę - substytut nie zastąpi oryginału :)

 

Ale gdyby wszyscy posiadali/nosili czarnego BB58, świat zegarkowy byłby bardzo nudny.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król królów ,one and only Sub urósł do 41mm. Fifty eight został przy 39mm i już nie trzeba w zawiłych labiryntach szukać modeli vintage👍.

 

Tutaj nie ma czego udawać. Fifty eight to substytut suba zwłaszcza wersji preceramic. To pewne!
 

D4444B89-5F19-433F-8D1D-DDBC84198EB2.jpeg


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2020 o 18:53, Jan napisał:

Black 🖤  hype na blue jest oczywisty ale generalnie na linii 58 Tudor zyskał tyle co niektorym firmom nigdy sie nie uda. Seamaster wg mnie nie jest substytutem, ma zupełnie inne odniesienia. Bardzo fajnie jest miec oba zegarki

 

Jedyne oficjalne dane finansowe pochodzą z UK - Rolex Watch Company Ltd. (wymóg prawny w UK). Rolex globalnie nie ujawnia danych finansowych (czasami jakieś pojedyńcze informacje). Z tego co pamiętam to chyba Morgan Stanley rokrocznie tworzy szacunki wyników finansowych - ale to są tylko szacunki.

Na podstawie danych z UK przychody Rolex (w tym Tudor) wzrosły o 13% 2019 do 2018 roku, ale ile z tego dotyczy linii  Black Bay, tego nie ujawniono (chyba, że ktoś ma jakieś lepsze źródła).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem szczerze powiedziawszy czym się tak podniecacie przy tych 58. 🥱 JK dla mnie nie ma co tu porównywać jakiegoś nowoczesnego BB z jakimś prehistorycznym subem rolexa ( oddzielne wogole byty) inny czas inna technologia inne materiały, inni odbiorcy. Jesli coś ma być substytutem czegoś to raczej 58 blue jest substytutem 58 Black. I tylko tyle i aż tyle. nic więcej. I trochę śmieszy mnie zaklinanie rzeczywistości przez właścicieli 58 blue. 


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później stanę się właścicielem BB58Blue, i nie będzie to dla mnie substytut innego modelu, czy to 58Black, czy starszych referencji Tudora - po prostu mi się podoba (a czy zostanie ze mną na dłużej to już inna kwestia). Inaczej patrząc, to zawsze znajdziemy jakąś formę substytucji, również w modelach Rolex'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiadam Wam, że jest się czym rajcować blue też był git, ale mógł zostać tylko jeden

IMG_1477.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Kuba, jak Ty go ze starymi ziemniakami trzymasz i zardzewiałym szczypiorkiem, to chyba nie jest aż taki git🤣


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, Kuba, jak Ty go ze starymi ziemniakami trzymasz i zardzewiałym szczypiorkiem, to chyba nie jest aż taki git

Ja go tak przed kradzieżą zabezpieczam - trzymam w chlewiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w chlewiku, to uważaj, żeby Ci nie zbrązowiał😉


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Szyszkops napisał:


Ja go tak przed kradzieżą zabezpieczam - trzymam w chlewiku emoji6.png

Cebula mocno barwi.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cebula mocno barwi.

Czyli lepiej go nie gotować z cebulą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szyszkops napisał:


Czyli lepiej go nie gotować z cebulą?

Twój chlew i twoje małpy (*sorry - świnie).


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GaltJ chodziło mi bardziej o zysk w sensie hype i zainteresowanie marką. Inne modele jasne cieszyly sie popularnością ale dopiero 58 był strzałem w 10tke który nakręcił recenzentów, sciagnal nowych ludzi do Tudora itp


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świecimy 


Co Ty tam oliwę rozlałeś ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Szyszkops napisał:


Co Ty tam oliwę rozlałeś emoji6.png??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Olej z wątroby nietoperza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie zmroziło ;)

 

IMG_20210101_130033_edited.jpeg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, swierszczu napisał:

Nie wiem szczerze powiedziawszy czym się tak podniecacie przy tych 58. 🥱 JK dla mnie nie ma co tu porównywać jakiegoś nowoczesnego BB z jakimś prehistorycznym subem rolexa ( oddzielne wogole byty) inny czas inna technologia inne materiały, inni odbiorcy. Jesli coś ma być substytutem czegoś to raczej 58 blue jest substytutem 58 Black. I tylko tyle i aż tyle. nic więcej. I trochę śmieszy mnie zaklinanie rzeczywistości przez właścicieli 58 blue. 

Zgadza się. 58 to fajne zegareczki, ale szybko się nudzą niestety. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zbyniu70 napisał:

Zgadza się. 58 to fajne zegareczki, ale szybko się nudzą niestety. 😉

Może dlatego, że wzorują się na innym „ nudnym” zegarku 😉

553C785F-78C9-4B75-BAA5-6AF1642150F6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, desmo napisał:

Może dlatego, że wzorują się na innym „ nudnym” zegarku 😉

553C785F-78C9-4B75-BAA5-6AF1642150F6.jpeg

Pewnie tak.😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.