Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam

IMG_20201012_105625.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jan napisał:

Pozdrawiam

IMG_20201012_105625.jpg

 

 

O !  Tudor  "INDIGLO"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, RysiekOchodzki napisał:

Dzieńdoberek!

 

BD17A16C-5F53-4FCD-99D0-A788183E9DA4.jpeg

Od razu widać że „ Blue” ...w swoim drugim znaczeniu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał:

Od razu widać że „ Blue” ...w swoim drugim znaczeniu 😉

Wiem, wiem, Twoje uczucie do tej wersji jest co najmniej tak legendarne jak Lotus 😀😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten zegarek jest "kompletny". Tu już nie ma czego poprawiać. W budżecie do 15k nie ma jakiejkolwiek realnej konkurencji.

Na siłe to tylko stal 904L ale to już takie na siłe trochę ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A ja myślę, że ma. Choćby w postaci nowego Aquisa, na własnym werku Orisa, ze 120h rezerwą chodu. Miałem tego Orisa niedawno w ręku i jeśli chodzi o jakość wykonania, absolutnie nie ma się czego wstydzić. O werku za wiele trudno powiedzieć, choćby w kontekście jego trwałości/niezawodności, ale to nie pierwszy in house Orisa, więc zakładam, że będzie ok. No i jest tańszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, RysiekOchodzki napisał:

Wiem, wiem, Twoje uczucie do tej wersji jest co najmniej tak legendarne jak Lotus 😀😉

Popatrz wyżej - zdjęć nie umiesz „ robić”. On ma Blue i „opaleniznę” w gratisie 😉

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, fidelio napisał:

A ja myślę, że ma. Choćby w postaci nowego Aquisa, na własnym werku Orisa, ze 120h rezerwą chodu. Miałem tego Orisa niedawno w ręku i jeśli chodzi o jakość wykonania, absolutnie nie ma się czego wstydzić. O werku za wiele trudno powiedzieć, choćby w kontekście jego trwałości/niezawodności, ale to nie pierwszy in house Orisa, więc zakładam, że będzie ok. No i jest tańszy...

 

Ja nie jestem akurat dobry do tego porównania bo Orisy uważam prawie wszystkie (np. za wyjątkiem 65) za wyjątkowo nieudane stylistycznie. Nic tam nie ma dla mnie właściwej proporcji. Za grube koperty, wskazówki jak jakieś parówki, nie :) 

Zresztą patrząc na hype na BB58 a na Aquisa to chyba nie ma opcji aby Oris był jakimkolwiek zagrożeniem dla Tudora ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawy film z mierzeniem amplitudy chodu 58'a


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce kupić, to wyjąłem biedaka z pudełka, żeby się troszkę rozruszał :) 

 

 

2-A0834-B6-8-B02-474-F-B8-E2-C21548-F082

3-A31-C4-DC-1-FDC-4-C1-E-8-E74-10-B87-A2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
5 godzin temu, pisar napisał:

 

Ja nie jestem akurat dobry do tego porównania bo Orisy uważam prawie wszystkie (np. za wyjątkiem 65) za wyjątkowo nieudane stylistycznie. Nic tam nie ma dla mnie właściwej proporcji. Za grube koperty, wskazówki jak jakieś parówki, nie :) 

Zresztą patrząc na hype na BB58 a na Aquisa to chyba nie ma opcji aby Oris był jakimkolwiek zagrożeniem dla Tudora ;) 

 

Tu nie idzie o to, czy jest zagrożeniem czy nie. Ale o to, czy patrząc przez pryzmat ceny, jakości wykonania, zastosowanych rozwiązań i relacji money/value, jest alternatywą czy nie. I tak do tematu podchodząc, to w mojej ocenie jest. A hype na BB58? No jest... Tylko co z tego? Na BB58 trzeba się zapisywać, stać w "kolejkach", a Aquis w zasadzie od ręki jest dostępny. A postrzeganie marek, przynajmniej przez przeciętnego zjadacza chleba, w istocie takie samo. Obie anonimowe 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dyzajn Aquisa w ogóle nie podchodzi.  Jakoś to przejście z zegarka na bransę jest takie że właściwie go nie ma.  Taki krążek położony na bransolecie. Żadnych uszu.

 

Natomiast oris divers 65  - to mam i go lubię.

 

20201026-220504.jpg

 

Kolory tu trochę do kitu.  Tarcza jest ładna granatowa, a tu taka sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris to dobre zegarki. Idąc dalej Oris Aquis jest bardzo specyficzny. Dla mnie brzydki ale może się podobać - wedle gustu. Jednak jakościowo Oris vs Tudor to inna półka - na korzyść Tudora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rethel napisał:

Oris to dobre zegarki. Idąc dalej Oris Aquis jest bardzo specyficzny. Dla mnie brzydki ale może się podobać - wedle gustu. Jednak jakościowo Oris vs Tudor to inna półka - na korzyść Tudora.

To chyba efekt halo Rolexa . Jedna i druga firma ma swoje wpadki - jedni mają inny odcień lumy inni bransolety 😉 także raczej to ta sama półka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój osobisty odbiór za każdym razem gdy biorę do ręki zegarki obu producentów. Dla mnie Tudor jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, desmo napisał:

To chyba efekt halo Rolexa . Jedna i druga firma ma swoje wpadki - jedni mają inny odcień lumy inni bransolety 😉 także raczej to ta sama półka 

Półka może i ta sama, ale poziomy inne :) Porównując BB58 i Divers 65 moim zdaniem nie ma o czym dyskutować i Tudor łyka Orisa w przedbiegach. Z innych diverowatych, Aquis delikatnie mówiąc nie trafia w mój gust i nie miałem śmiałości go macać. W związku z tym się nie wypowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał:

inni bransolety

 

w sensie różnica miedzy 58 blue a black? to jest zamierzone ze względu na kontrast z bezelem jak mniemam.

 

Oris zdecydowanie nie jest o połowę gorszy od Tudora tak samo jak Tudor nie jest gorszy o połowę od Rolexa. Aquis'a wg mnie ciężko porównywać do serii BB bo jest zupełnie inny - wielki, grubo ciosany tool-watch.

 

Oris 65 carl brashear moglbym uznać za coś konkurencyjnego, 5dni rezerwy chodu wymiary praktycznie jak 58 i jak mniemam bdb wykonanie. Tyle ze kosztuje 2x tyle co zwykły 65.

 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Usystematyzujmy nieco dyskusje:

 

1. Ceramicznego Aquisa trudno zestawiać z vintydżowym fifty eight. 
2. Oris wchodzi na obszar aquaracera, seamastera czy submarinera, nowoczesnych diverów. Siła brandu Aquisa jest jednak niewielka, spec lepszy od Taga, ale dla żadnego z nich nie jest realnym konkurentem. Wchodzi z kopertą 43,5 mm, osobliwym designem...i 10 letnią gwarancją z której niewielu skorzysta bo w tym czasie będzie miał 5 nowych właścicieli. 
3. W tym biznesie całość: brand i zegarek musi się zgadzać a nie suma atrakcyjności jego komponentów . Oris wyszedł z bardzo dobrym produktem i wysoką ceną na wody na których jeszcze nie pływał i nie wiadomo czy popłynie, czas pokaże.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zniknął komuś BB58 Blue? Na olx jest do wzięcia na bransie bez papierów za 11k .

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, no chyba ok. Lombard sprzedaje to chiba solidny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mrstatler napisał:

Nie zniknął komuś BB58 Blue? Na olx jest do wzięcia na bransie bez papierów za 11k .

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka


 

Bez papierów i  grzebany, to żadna okazja. Po co taki młody zegarek był grzebany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez papierów i  grzebany, to żadna okazja. Po co taki młody zegarek był grzebany ?
Wierzysz, że jest po serwisie ?
Ja nie.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.