Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Genovese_ napisał(-a):

 

Ten zegarek to jest petarda...

Pytanie do znawców: czy po zdjęciach takich jak kolegi Genovese_ można w jakiś sposób odróżnić wersję 39mm od pełnowymiarowej (41mm)? Na powyższym ujęciu nie wiadomo czy plastikowy pierścień obok koronki jest czy go nie ma (o ile wiem jest to jedyna metoda).

Drugie pytanie: jak to jest z zakupem zegarka z UK po Brexicie? UC już nalicza cło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę swojego, pierwszy raz założonego od miesiąca. Musiał ustapic innemu i będzie dalej ustępował ale tylko do -10

4181D48E-063C-4065-816E-FC331BE0423D.thumb.jpeg.224e3641dacff417eb98c8dfebbf12ba.jpeg


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, D@wid napisał(-a):

Ten zegarek to jest petarda...

Pytanie do znawców: czy po zdjęciach takich jak kolegi Genovese_ można w jakiś sposób odróżnić wersję 39mm od pełnowymiarowej (41mm)? Na powyższym ujęciu nie wiadomo czy plastikowy pierścień obok koronki jest czy go nie ma (o ile wiem jest to jedyna metoda).

Drugie pytanie: jak to jest z zakupem zegarka z UK po Brexicie? UC już nalicza cło?

 

Wersja 39 mm ma złote indeksy na bezelu,  a 41 mm srebrne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BB 58 ma jeszcze żółte podziałkę na bezelu. Czasem tez to ciężko wyłapać i o ile niezistaly zastosowane żadne filtry to jest to BBB41

Jakiś dubel się wkradł czy co?😁


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tommaso @swierszczu - faktycznie, jak przeczytałem Wasze odpowiedzi to już widzę tą oczywistą różnicę. Gapiłem się godzinami na obie wersje i jakoś nie mogłem tego wyłapać.

 

Zachorowałem na czarnego Black Bay 58 na bransolecie. Rolex Explorer 39mm na chwilę obecną (i prawdopodobnie na zawsze) pozostanie poza finansowym zasięgiem (nawet używane). Grand Seiko Automatic również. Ceny Black Bay 58 dają mi jakiś cień szansy na zakup, kiedyś.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, D@wid napisał(-a):

@Tommaso @swierszczu - faktycznie, jak przeczytałem Wasze odpowiedzi to już widzę tą oczywistą różnicę. Gapiłem się godzinami na obie wersje i jakoś nie mogłem tego wyłapać.

 

Zachorowałem na czarnego Black Bay 58 na bransolecie. Rolex Explorer 39mm na chwilę obecną (i prawdopodobnie na zawsze) pozostanie poza finansowym zasięgiem (nawet używane). Grand Seiko Automatic również. Ceny Black Bay 58 dają mi jakiś cień szansy na zakup, kiedyś.   

 

Dobrze kminisz i gust dobry :)

BB58 oraz Exp1 to dwa najfajniejsze zegarki są ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealne 36mm, miałem przez chwilę tą wersję w 41mm i powiem szczerze nie dałem rady, szybko wymieniłem na 39mm BB58. Chyba się starzeję i zaczynają mi przeszkadzać trochę większe rozmiary.

Swoją drogą naprawdę piękny zegarek i trochę nie doceniony zamiennik Exa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No BB36 nie wygląda specjalnie na zdjęciach + nie ma korony więc siłą rzeczy jest często pomijany. Dla mnie to odkrycie 2020 i najczęściej noszony w zeszłym roku zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tropik79 napisał(-a):

Chyba się starzeję i zaczynają mi przeszkadzać trochę większe rozmiary.

 

Moje spostrzeżenie jest podobne, ale nie przeszkadza mi średnica tak bardzo, jak długie uszy. Mam teraz budżetowego nurka o średnicy niespełna 41.8 mm ale o stosunkowo niewysokich uszach (47mm). Do mojego nadgarstka jest to w punkt. BB41 ma średnicę którą lubię, ale wysokość w uszach aż 50mm. Stąd moje upodobanie dla BB58, który nie dość że przyjemnie cieńszy, to jeszcze wysokość w uszach ma akceptowalne 48mm.

Edytowane przez D@wid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie z nadgarstka, od czasu zakupu praktycznie bez przerw, nie schodzi bb36, ale kusi bb58. Robił ktoś taką "zamianę" tutaj? Jak wrażenia? Druga sprawa, ciężko nawet znaleźć uzywke, żeby wiedzieć po ile to bb36 chodzi używane. Mój z 2020, z kruka, jeszcze wersja na eta (nie wiem czy to plus czy minus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, kraken111 napisał(-a):

Aktualnie z nadgarstka, od czasu zakupu praktycznie bez przerw, nie schodzi bb36, ale kusi bb58. Robił ktoś taką "zamianę" tutaj? Jak wrażenia? Druga sprawa, ciężko nawet znaleźć uzywke, żeby wiedzieć po ile to bb36 chodzi używane. Mój z 2020, z kruka, jeszcze wersja na eta (nie wiem czy to plus czy minus. 

Jeśli chcesz sprzedać a nie sprzedawać to będzie okolica 8500-9000 PLN. Wersja na bransolecie. Na pasku mniej. 

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, tropik79 napisał(-a):

Jeśli chcesz sprzedać a nie sprzedawać to będzie okolica 8500-9000 PLN. Wersja na bransolecie. Na pasku mniej. 

 

Biorąc pod uwagę ograniczoną dostępność, to w sumie taka cena by mnie nie satysfakcjonowała. Zostawiam🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, kraken111 napisał(-a):

 

Biorąc pod uwagę ograniczoną dostępność, to w sumie taka cena by mnie nie satysfakcjonowała. Zostawiam🙃

No ja sprzedałem na jesieni wersję 41mm full set ale od AD z Włoch, na Chrono24 za ok. 8700 minus prowizja serwisu, więc uważam że jeśli ktoś jest usatysfakcjonowany tym modelem to jego sprzedawanie trochę mija się z celem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kraken111 napisał(-a):

 

Biorąc pod uwagę ograniczoną dostępność, to w sumie taka cena by mnie nie satysfakcjonowała. Zostawiam🙃

 

Próbowałem kupić w grudniu bb36 na bransolecie - żaden sprzedawca nie chciał zejść na 10-10,5 tysiąca. Ostatecznie udało mi się szczęśliwie kupić jakiś nietrafiony prezent po świętach, 3 dniowy zegarek, w foliach za 2300 euro. Dzwoniłem do WKruka parę dni temu i nie mają pojęcia kiedy będą dostępne.

 

Wydaje mi się, że kolega tropik79 trochę zaniżył wycenę tego zegarka, ale to tylko moje przypuszczenie, bo pomimo tego że często pojawiają się chęci kupna takiego zegarka to nie znam realnego popytu na niego. Pewien polski egzemplarz za 11500 na Ch24 wisi już ponad miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też mi się wydaje, że na ten moment, gdzie dostępność nowych jest praktycznie zerowa, cena używanych to około 10k. Jendka 11,5k to już zaporowa cena za używany egzemplarz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się liczyć z tym że choć Tudory w miarę przyzwoicie trzymają cenę to jednak należą do grupy ciężej sprzedawalnych na wtórnym.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie schodzą jak starszy brat, ale czy zaliczyłbym do ciężko sprzedawalnych ? Wiszą w sumie tylko mało popularne modele jak Ranger, ale jakiekolwiek BB czy nawet Vintage Prince znikają raczej szybciej, niż później. Przy tym jak Rolki ładnie szybują w górę, Tudor robi się tym atrakcyjniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos Rangera to dziwi mnie jego mała popularność. Jakbym szukał alternatywy dla Exa to byłby na liście obok BB36, świetny zegarek. Ja nie widzę, żeby Tudory długo leżały. Rok temu zwykłego BB sprzedałem w parę dni dosłownie. Omega ma też mniej i bardziej popularne modele, normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój wniosek na bazie 58. Niby kolejka do AD a na wtórnym postój . Może fakt , to nie problem z Tudorem tylko z tym że jest to marka forumowiczów. 3 modele w sprzedaży i już korek.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupowałem na chrono24 czarnego i moje doświadczenie jest takie, że w dobrych cenach znikają szybko a ludzie nie chcą schodzić z cen. Dobre ceny to okolice 3400 w zależności rocznika. Jak ktoś oczekuje powyżej metki to wiadomo, że będzie leżał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, lezą te 58 ktore są uzywane w cenie + metka albo tyle co metka. No i bransolety schodza nieco szybciej niz paski.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nato czarne są normalnie dostępne w sklepach online na zachodzie. NIebieskiego BB58 na bransie można bez problemu kupić w Anglii nowy za 2750 funtów, ale trzeba sobie przywieźć bo niestety już VAT. W ogóle najlepsze ceny na rynku wtórnym teraz w UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie GMT od dawna a 58 już od jakiegoś czasu jest dostępny na zachodzie. Dlatego większość z nas ma importowany🙂.
 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.