Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

skończy sie pandemia i turystyka zegarkowa rozkwitnie :) bo jak masz kupić na miejscu albo w tej samej cenie mieć zegarek + bilet w 2 strony i jeszcze uzasadnić to wakacjami...


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jan napisał(-a):

dokladnie, lezą te 58 ktore są uzywane w cenie + metka albo tyle co metka. No i bransolety schodza nieco szybciej niz paski.

niekoniecznie. Mój leżał na straganie 1.5k pln mniej niż metka (zapłaciłem cenę z metki) na nato. Dodatkowo, dokładałem branse od strapcode (nie mniej nie wiecej tylko 490 pln też trzeba było położyć), no i zdjąłem i nosze dalej, alternatywy nadal nie znalazłem i doszedłem do wniosku na ch... mam szukać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Jan napisał(-a):

skończy sie pandemia i turystyka zegarkowa rozkwitnie :) bo jak masz kupić na miejscu albo w tej samej cenie mieć zegarek + bilet w 2 strony i jeszcze uzasadnić to wakacjami...


Moge zapłacić pare PLN więcej i kupić na miejscu. Ale jak mam wysłuchiwać bredni że na Tudory czeka się rok lub trzy albo że nie ma  już zapisów ...to wolę kupić bilet albo zamówić zdalnie 👍


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

874B2165-9B90-47CD-B134-A2BB773A9DA6.jpeg


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że sprzedać Omegę to dramat. Tudor pójdzie, ale -1/2k od metki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puść omegę za polowe ceny to tez pójdzie. Szybciej niż tudor

Wróć. Sprzedawaj wlasciwa omegę to tez pójdzie. 


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40% od metki to już prawie 50 ;) jedyną omegą, która idzie szybko jest Moon, ewentualnie reduced. Reszta jest niesprzedawalna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seamaster tez idzie. Tylko jak ludzie chcą -20% z metki za używany zegarek (gdzie taki rabat dostajesz  na hasło "dzień dobry" u AD) to sam nie wiem czemu żalą się że sprzedać nie mogą.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Jan napisał(-a):

Seamaster tez idzie. Tylko jak ludzie chcą -20% z metki za używany zegarek (gdzie taki rabat dostajesz  na hasło "dzień dobry" u AD) to sam nie wiem czemu żalą się że sprzedać nie mogą.

Głupoty piszesz. Zainteresowwanie nówkami, z polskiej dystrybucji  Seamasterkami na naszym bazarku zaczyna sie przy -30%.  Finalnie sprzedałem jeszcze taniej.  O AT nie wspomne fajnie, że poszłą chociaz w dobre ręce😉

Tudorki nowki 58 jak nie dasz -10% nie sprzedaż. Na pasku jeszcze gorzej. Tudorka GMT sprzedałem o ile dobrze pamiętam na -25%.

Piszę o fajnych referencjach, nie o jakiś psach.😄

Taka specyfika tego forum ale nie tylko. Dokładnie rok temu sprzedawałem NOWEGO z Kruka Camerona blue (nowy model) za cenę z metki !!! z forum nie było żadnego odzewu. 

Zazwyczaj zgłaszają się nasi profesjonali i chwała i im za to, którzy jeszczcze ładnie zarobią sprzedając  poza PL.

Cytując forumowego klasyka😄 usystematyzujmy: Nowe najlepiej -50% używki jak nowe -70%. I żeby nie było nie narzekam, po prostu piszę jak jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest jak kolega Repsak napisał. Swojego PAMa 210 oferowałem chyba nawet za 12.5k, z pudłem i papierami, to dostawałem propozycje po 11. ;) Poszedł zagranicą za 16k. Ja zawsze zegar daje najpierw na bazar z dobrą ceną, ale są granice ile można zejść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Repsak napisał(-a):

Głupoty piszesz. Zainteresowwanie nówkami, z polskiej dystrybucji  Seamasterkami na naszym bazarku zaczyna sie przy -30%.  Finalnie sprzedałem jeszcze taniej. 

 

Przepraszam ale co ja konkretnie głupiego napisałem? Widziałem kilka ofert na seamastery które były dosyć wysokie, to że Ty patrzysz realnie na rynek, rozumiejąc jak to działa nie znaczy ze wszyscy tak mają.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krążyłem koło niego jakiś czas, bo miałem pare uwag ale trzeba w końcu spróbować. Świetny rozmiar te 39mm. ;)

 

11A6C0BD-1123-4C75-BD85-3402BA634A73.jpeg

5D6B9036-6E24-40EE-9483-3377214AE825.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, disaster3 napisał(-a):

@RysiekOchodzki idealna konfiguracja, czarny EX I i blue 58 + jakiś garniturowiec i można zostać z 3ma zegarkami ;) 

Dzięki 😀 Trudno się nie zgodzić - tak się kończy zarzekanie, że nigdy przenigdy nie kupię zegarka bez daty 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie tylko w konfiguracji „bieda explorer”
Ale zestaw ogarnia wszystko

c52ebbdc767d1c1e180c0661e2bb11ab.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, disaster3 napisał(-a):

@RysiekOchodzki idealna konfiguracja, czarny EX I i blue 58 + jakiś garniturowiec i można zostać z 3ma zegarkami ;) 

Można zostać z trzema. Ale czy to na pewno o to właśnie chodzi? 😁


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzy obecnie, ale jakbym umiał wybrać ten jeden to mógłbym być jednozegarkowem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, disaster3 napisał(-a):

U mnie podobnie tylko w konfiguracji „bieda explorer” emoji1787.png
Ale zestaw ogarnia wszystko emoji6.png
 

Włala 😀 SARB to już legenda więc nie ma się co rozpisywać. Garnitury wciąż brak 😉
 

 

206920CD-1D6C-4B5F-AD56-21466885F89A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fanfar19 Zależy :P Ja bym chciał bo im mniej w pudełku to mniejszy dylemat co włożyć, im więcej tym większy dylemat no i w przypadku tych z datą a jeszcze nurków, odkręcanie i zakręcanie koronki mnie mierzi ;) 

Wiem, można nabyć rotomat, ale to kolejny gadżet, dlatego teraz jakbym coś wybierał to przede wszystkim z rezerwą chodu 55hr+, ewentualnie manual (jak mój Nomos z czego akurat jestem zadowolony, że nie automat ;) )

 

@tbn jednego nie potrafiłbym wybrać. Dlatego cyfra 3 to dobra cyfra, a wszystko ponad to to już łechtanie własnego ego i zaspokajanie "zegarkonerwosy" :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@disaster3Trzy wydaje się rozsądne to fakt. Mnie brakuje czegoś z ciekawą komplikacją. Ale raz, że cztery to już tłum a dwa, że nie potrzebuje zegarka, który jest na specjalne okazje itp. W garniturach też nie chodzę, a do chino i marynarki to Ex jest jak znalazł. Od dwóch lat rotuje diverem tylko w sumie, przerobiłem pare świetnych zegarków ale zawsze mam jakieś "ale". Ten Tudor oprócz rozmiaru ma tę zaletę, że wprowadza odrobinę koloru do mojej monochromatycznej kolekcji. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, disaster3 napisał(-a):

@fanfar19 Zależy :P Ja bym chciał bo im mniej w pudełku to mniejszy dylemat co włożyć, im więcej tym większy dylemat no i w przypadku tych z datą a jeszcze nurków, odkręcanie i zakręcanie koronki mnie mierzi ;) 

Wiem, można nabyć rotomat, ale to kolejny gadżet, dlatego teraz jakbym coś wybierał to przede wszystkim z rezerwą chodu 55hr+, ewentualnie manual (jak mój Nomos z czego akurat jestem zadowolony, że nie automat ;) )

 

@tbn jednego nie potrafiłbym wybrać. Dlatego cyfra 3 to dobra cyfra, a wszystko ponad to to już łechtanie własnego ego i zaspokajanie "zegarkonerwosy" :D 

W sensie dylematu co włożyć, to masz całkowitą rację. Co więcej, ja np. źle znoszę jak jakiegoś nie noszę przez dłużej niż 10 dni. Co sugeruje zmniejszanie kolekcji. Wtedy nie ma dylematu, bo zawsze wiadomo co wziąć ze sobą i nie ma stresu bo żaden długo nie leży nienoszony.

Z drugiej strony jest tyle fajnych zegarków :) A te co już mam też są fajne i nie chcę się z nimi rozstawać.  Jak to pogodzić?

 

Przykład, mam dwa nurki. Lubię je i nie zamierzam sprzedawać. Ale czarny BB58 też mi chodzi po głowie. Świetny jest i by pasował do dwóch obecnych. Nawet ostatnio byłem w salonie pytać się o możliwość zakupu. No i co teraz? Jak żyć? 😁

 

 

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.