Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Jan napisał(-a):

Seamaster tez idzie. Tylko jak ludzie chcą -20% z metki za używany zegarek (gdzie taki rabat dostajesz  na hasło "dzień dobry" u AD) to sam nie wiem czemu żalą się że sprzedać nie mogą.

Jak ktoś chce sprzedawać, a nie sprzedać, to może robić i cenę z metki. Ja od sierpnia sprzedaję na -35-40% Seamastera i dostaję oferty rzędu 17-18k (metka 36). Model, który nie był nigdy przeceniony więcej jak 20%, a nie taki kupiony na -40% u Kruka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega raczej nic nie popsuła, zwykle divery 300 się sprzedają normalnie. Kolega ma chyba w tytanie tę większa, czyli nietypowy model. Na chrono i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Tytan z ceramiką, model praktycznie niewystępujący na rynku wtórnym. Zawsze coś mniej popularnego ciężko jest pchnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, disaster3 napisał(-a):

@RysiekOchodzki idealna konfiguracja, czarny EX I i blue 58 + jakiś garniturowiec i można zostać z 3ma zegarkami ;) 

Jeszcze PAM, gshock i coś polskiego, jakieś chrono itd, itp. 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót na branse. Ale i tak najlepiej mu na nato, rubber i skórach 😄

F056ED6C-F813-44BE-A07A-8BF1CB418D54.jpeg

361D9254-6D23-48AD-9F7E-8F743FDF7030.jpeg


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję tarczy do Tudora Oysterdate 34mm ref. 9050 Może komuś zalega w zbiorach?? 

tud1.jpg

Ewentualnie inny kolor tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem daleko jeszcze od wyrobienia sobie opinii czy mi się podoba czy nie jeśli chodzi o moje preferencje i divera w kolekcji, ale mogę ocenić projekt. Wymiary i proporcje są rewelacyjne. Leży wygodnie jak Ex, a nawet lepiej go spasowałem. Kiedyś byłem pewien, że wolałbym srebrny bezel ale to złoto świetnie się zgrywa z całością. jakość wykonania Tudora, inhouse. Genialny zegarek i nie widzę dla niego konkurencji do 20k.  Jedynie zmieniłbym bransoletę: ujednolicił odcień stali z koperta, wywalił pseudo nity i dał szczotkowanie jak w Oyster. 
 


 

 

53550CEE-74E8-43DF-94ED-223B5904949B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):

Jestem daleko jeszcze od wyrobienia sobie opinii czy mi się podoba czy nie jeśli chodzi o moje preferencje i divera w kolekcji, ale mogę ocenić projekt. Wymiary i proporcje są rewelacyjne. Leży wygodnie jak Ex, a nawet lepiej go spasowałem. Kiedyś byłem pewien, że wolałbym srebrny bezel ale to złoto świetnie się zgrywa z całością. jakość wykonania Tudora, inhouse. Genialny zegarek i nie widzę dla niego konkurencji do 20k.  Jedynie zmieniłbym bransoletę: ujednolicił odcień stali z koperta, wywalił pseudo nity i dał szczotkowanie jak w Oyster. 
 


 

 

53550CEE-74E8-43DF-94ED-223B5904949B.jpeg


Generalnie podzielam Twoją opinie . Choć dodałbym że w kategorii vintage diver do 20k to numer 1. 👍


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ja nie widzę różnicy odcienia koperta-bransa.  Może dali ci branse od niebieskiego BB58 ????   Czyżby w fabryce mieli oświetlenie w którym innego odcienia nie widać ?

 

Nity fajne są.  A bransa w dotyku... jedwab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zaciekawiło stwierdzenie o różnicy odcieni. U siebie nic takiego nie widzę


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem różnych odcieni stali był już poruszany, może zostało już to wyeliminowane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zegarek jest z 12/19, ale na zdjęciach nowych widać dalej tę różnicę. Zastanawiam się czy to może kwestia innego szczotkowania, bo to zależy od oświetlenia, czasem nie ma różnicy. Poniżej recka kolegi z forum. Miałem dużego BB Black na inhouse i była tak samo z bransoletą.

 

https://kmziz.pl/artykul/recenzja-tudor-black-bay-fifty-eight-ref-m79030n-0001

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przymierzam się do zakupu BB 36. Ma ktoś może ten model w okolicach Łodzi, w celu użyczenia na chwilkę do przymierzenia w zamian za jakiś wysokoprocentowy płyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak zamiast okolic Łodzi pasuje Ci sama Łódź, to na PW zapraszam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2021 o 11:18, tbn napisał(-a):

Krążyłem koło niego jakiś czas, bo miałem pare uwag ale trzeba w końcu spróbować. Świetny rozmiar te 39mm. ;)

 

11A6C0BD-1123-4C75-BD85-3402BA634A73.jpeg

5D6B9036-6E24-40EE-9483-3377214AE825.jpeg

 

To jest zestaw idealny i extra się uzupełniający.

Do tego jakiś PAM i nic więcej nie  trzeba :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e138066af17e7e2f74d645ba7d4368de.jpg
Cóż liczyłem na tego niebieskiego, ale jednak nie mój rozmiar :( jakby ktoś chciał to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pisar napisał(-a):

 

To jest zestaw idealny i extra się uzupełniający.

Do tego jakiś PAM i nic więcej nie  trzeba :) 

 

Exp jest idealny dla mniem, mógłbym zakończyć zabawę w zegarki właściwie i zostawić tylko ten. Ale BB58 to dość specyficzny diver, trochę jak two-tone wygląda. Na razie mam mieszane uczucia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się wpraszam na przymiarkę gdzieś w Gdyni! Gratuluję nabytku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.