Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie niie bedziesz musiał. DHL musi spełnić wymogi i przekazać informację. Nie maja ochoty ani czasu drążyć ;)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację z innym sprzętem, gdzie producent wysłał mi urządzenie z połamaną podstawką. W dosłanej prawidłowej podstawce, trafiła ona do oclenia i opisałem w dokumencie, że jest to sprawa gwarancyjna, podstawkę wyceniam na 5$. Z tego co pamiętam, to w dokumentach z DHL dostałem skan tego co producenta opisał i on podał kwotę 5$ za ten kawałek plastiku. Może u Ciebie też dostaniesz skan z kwotą jaką wpisał producent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coke GMT, BB 58 red albo (wątpliwie) BB 58 GMT


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, nicon napisał(-a):

Zgoda, 58 red to by był sztos. Ten pierwszy BB burgund to był najlepszy kolor tego modelu, gdyby wyszedł w 58 🥰


Najlepszy BB to był czarny na eta, miał odpowiednia grubość i fajna bransoletę. :)  Ja poczekam na 58 z mniejsza ilością złota i nowa bransa. ;)

 

Prawie idealnego Tudora to oni już kiedyś zrobili tak btw. Ja im dłużej z ta marka obcuje, tym bardziej na nie te wskazówki snowflake. Świetnie wyglądają w Pelagosie, ale w BB wolałbym jak niżej. 

 

image.thumb.jpeg.f6cc794530f75597abd5976f0e7222f3.jpeg

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Prawie idealnego Tudora to oni już kiedyś zrobili

 

Fakt ten BB na One and Only watch był super ale swojego 58 i tak uwielbiam.

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest świetny zegarek. Niestety dla mnie zbyt lajfstajlowy, ze się tak wyrażę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje typy to coś w typie suba i gmt batman. Mogliby pokusić się tez o branse jubilee :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

159618621_1846080292224056_6642465926089992535_o.thumb.jpg.bb04b76d9845dad4bad6decae35c87d5.jpgdzień dobry, nowy PELAGOS LHD zakupiony w KRUKU , po miesiącu idealnej pracy nagle ni stąd ni zowąd zgubił 20 minut, po tygodniu znów niespodziewanie minus 12 minut. nie muszę pisać jak  to boli w nowym zegarku . Został wysłany przez Kruka do Szwajcarii, czy ktoś z szanownych kolegów może orientuje się po jakim czasie naprawiony zegarek może wrócić do mnie. 

zdjęcie mojego PELAGOSA by Filip JFS

SEB

 

 

Edytowane przez seb888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowości nowościami, a ja się zapisuję do klubu z pierwszym Tudorem
8bee0ce4332c51ef17d9457df724c2eb.jpg&key=419915a281baf8811ef4c8ecd2443ec763c835198ca8ec2ca682097bdcf86d6f

Tomku, gratulacje!

Co do nowości - ja bym chciał Submarinera :)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P01 to świetny zegarek i szacunek dla Tudora za decyzje o tego typu inwestycji. Dzięki takim ruchom jest w tym biznesie kolorowo i ciagle na wysokim poziomie. Oczywiście że na ten model trzeba patrzeć z perspektywy jego oryginalności a nie uniwersalności. To w tej chwili jedyny współczesny model Tudora który ma walory kolekcjonerskie i być może inwestycyjne.

58 nie gra w lidze inwestycji ale gra w lidze submariner vintage (black) lub submariner modern(blue).

 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem w jakiej lidze BB58 gra. On ma to coś. To jest projekt trafiony w punkt. Snowflake - dziwaczne. Bez tego - nijakość. I to jest magia... normalnie magia. A moja żona mówi : taka carska Rosja, czrne, złote... jak jajko Faberge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 inwestycyjny moze nie jest, ale nie traci specjalnie i samo to jest już zaletą. 

 

Pelagia nowa też moze byc opcją, pojawiały sie spekulacje ze Tudor bedzie chciał wykorzystac nowy mechanizm i wypuscic ciensze wersje BB 41 i Pelagosa. Jednak dla mnie wciąż polaczenie kolorow w "dymkach" zapowiadajacych premierę jest sugestywne. Dlatego wciaz obstawiam 58 red albo cos w kolorach "coke"


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każda nowa wersja fifty eight jest skazana na sukces ponieważ model jest niezwykle udany i w dzisiejszej rzeczywistości mocno przepłacanych zegarków z górnej półki , oferuje świetną wartość.

 

Mnie interesują natomiast dwie inne kwestie:

Primo: czy Tudor wypuści nowe chrono.

Secondo: czy Tudor rozpocznie proces porządkowania liniii poza Black Bay, ponieważ te różne Glamour, 1936 itp to nikomu niepotrzebna oferta...


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Jan napisał(-a):

Według mnie niie bedziesz musiał. DHL musi spełnić wymogi i przekazać informację. Nie maja ochoty ani czasu drążyć ;)

 

23 godziny temu, mc9 napisał(-a):

Miałem podobną sytuację z innym sprzętem, gdzie producent wysłał mi urządzenie z połamaną podstawką. W dosłanej prawidłowej podstawce, trafiła ona do oclenia i opisałem w dokumencie, że jest to sprawa gwarancyjna, podstawkę wyceniam na 5$. Z tego co pamiętam, to w dokumentach z DHL dostałem skan tego co producenta opisał i on podał kwotę 5$ za ten kawałek plastiku. Może u Ciebie też dostaniesz skan z kwotą jaką wpisał producent?

 

Robi się ciekawie, Vanguard Straps wysłali teleskopy do paska w ramach przeprosin bez opcji DDP (czyli, że przejmują w razie czego opłaty na siebie), wypisali fakturę na kwotę 5$ za te teleskopy. I teraz tak.

 

Za teleskopy kosztujące 5$ czekają mnie następujące opłaty:

 

1. 17 PLN - opłata skarbowa za upoważnienie

2. VAT + cło od kwoty z faktury bo taki miałem zamiar

 

i do tej pory jest ok ale

 

3. 88,45 PLN prowizja DHL!!!

 

Suma summarum za 2 teleskopy (gratis w ramach przeprosin) wyjdzie mnie ok 120 pln lub mogę nie odbierać przesyłki i wróci do nadawcy.

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za co ta prowizja DHL? Nie spotkałem się z tym. Ja zamówiłem od nich pasek do Exa, dzisiaj teoretycznie ma przyjść. Mam nadzieje, ze bez niespodzianek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, disaster3 napisał(-a):

ok 120 pln lub mogę nie odbierać przesyłki i wróci do nadawcy.

 

facepalm, miałem przygody z dhl'em ale nie aż takie. Możliwe że to kwestia wysyłki bezpośrednio ze sklepu a do mnie szło od prywatnego nadawcy? Bo nie wiem skąd ta prowizja...


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie czasem prowizja za zrobienie formalności celnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie czasem prowizja za zrobienie formalności celnych?

Za to właśnie. Mnie torba sportowa z jukeju za 200 pln wyszła niecałe 500 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.