Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tbn napisał(-a):

Za co ta prowizja DHL? Nie spotkałem się z tym. Ja zamówiłem od nich pasek do Exa, dzisiaj teoretycznie ma przyjść. Mam nadzieje, ze bez niespodzianek. 

 

Jak nie trafi na odprawę celną (jak moja 1sza paczka od nich ale bez teleskopów) to nic nie zapłacisz. A jak trafi jak moje teleskopy to szykuj się na 17 PLN opłata skarbowa + 88,40 Prowizja + Cło z Vatem od wartości na fakturze :( 

 

2 godziny temu, Jan napisał(-a):

 

facepalm, miałem przygody z dhl'em ale nie aż takie. Możliwe że to kwestia wysyłki bezpośrednio ze sklepu a do mnie szło od prywatnego nadawcy? Bo nie wiem skąd ta prowizja...

 

Nie mam pojęcia ale ta prowizja to mnie wkur**** 🤬

 

1 godzinę temu, sanik napisał(-a):

To nie czasem prowizja za zrobienie formalności celnych?

 

tak.

 

Dlatego odpisze żeby sobie paczuszkę wsa..... odesłali do nadawcy i chyba będę musiał wybrać się do Pieśkiewicza celem dobrania teleskopów do BB58 na miejscu. Domyślam się, że nawet za oryginalesy cieńsze niż do Nato (jeśli takie są) nie zapłacę 120 PLN!!!! Przecież to jakiś żart....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym tak samo i nie odbierał tego. Nigdy się z prowizja nie spotkałem , zakładam ze normalnie to jest w cenie wysyłki. Mój pasek od Vanguard dotarł na szczęście bez żadnych przygód. Jakościowo jest dobrze , jakoś się specjalnie nie różni co prawda od uncle seiko za ułamek tego co życzy sobie Vanguard, no ale do Szwajcara nie może  być tanio bo jak to. ;)

 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DHL pobiera prowizję za odprawę, którą również pobiera agencja celna zajmująca się obsługą zobowiązań celnych lub/i VATu. Kilkakrotnie musiałem "uiścić" prowizję albo dla agencji albo dla firmy kurierskiej, która bierze na siebie procedury odprawy celnej. DHL pobiera i tak chyba mniej niż agencja celna, mają minimalne stawki ustalone bez względu na wartość towaru. Inna sprawa to obowiązek odprawy celnej - dla wartości 5$ to kpina, taki towar powinien być zwolniony z cła i opłat.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe procedury Celno Skarbowe zakładają, że 100% przesyłek idzie przez cło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
300 prowizji za formalności celne??? 
 

Niecałe trzy stówy - prowizja plus VAT obliczony od ch...j wie czego, tzn. dodali do kwoty koszty wysyłki skalkulowane według jakiejś ich tabeli, które im wyszły kosmiczne. Mamy otwarty spór reklamacyjny, ale się nikt nie odzywa, tym bardziej, że zapłaciłem i odebrałem, bo mi żal było 20 funi za wysyłkę. IMG_2497.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolory  i combo👍


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.jpeg.eca726206c0af6204b8572999c8ee8b0.jpeg

 

Pewnie fake, ale fajniejszy niż Red. Osobiście chyba jednak wolałbym coke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis

 

 

DSC_0626.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rubber B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po instagramie to będzie coke. Ale obstawiam, że duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiam, że duży GMT kouk. Jeśli dorzucą też nowe fiftiejty w konfiguracji tarcza + bezel w tym samym kolorze, to ja przy czerwonym i zielonym jestem na nie... ale może to dobrze, bo już już chciałem przelewać krukowi hajs na 58 czerwony bezel plus czarna tarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś symulacje graficzne tych czerwonych?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Tragedia jak dla mnie :)

Jak wyjdzie to będzie jak z niebieskim. Wszyscy się rzucą a po kilku miesiącach szał się zakończy ;) 

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Teraz niebieskie leżą w działach sprzedaży na każdym forum miesiącami. A wcale brzydki nie jest...🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski jest zajebiaszczy akurat. Ale może ja nie jestem obiektywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w full red watpie, raczej czarna tarcza czerwony bezel. Słyszałem też opinię ze może pojawić się ranger w nowej wersji

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdyby była czarna tarcza z czerwonym bezelem, to byłby sztos. Zdaje się jednak, że linia 58 to nie proste powielenie sprawdzonych większych modeli w mniejszej skali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a gdzie te niebieskie tak leżą miesiącami? Bo mi się akurat bardzo podoba i powoli się do niego przymierzam 😉 (edit: pomijając sprzedawców profesjonalnych i ceny wyższe niż nówki bez rabatu w Kruku) 

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lezą na bazarku, niebieski (moja teoria) jest piękny ale ludzie na forum chcą nosić zegarki. Jak się nagle okazuje że nie mają do czego ich założyć albo wolą coś bardziej uniwersalnego to zegarek leci dalej.

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. jeden leżał w Złotych Tarasach przed poprzednim lock down.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie przed lockdownem też jeden niebieski leżał, nawet przymierzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.