Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.04.2021 o 18:52, Jan napisał(-a):

 

No właśnie, jakie mamy współczesne zegarki wykonane ze srebra? To jest bardzo odważny ruch który poniekąd należy docenić

 

Bell&Ross eksperymentował swego czasu ze srebrem. Wygląda na to że bez sukcesów, bo o efektach słuch zaginął: https://www.ablogtowatch.com/bell-ross-ww1-pw1-argentium-watches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Maserati napisał(-a):

Król bazarków 😁.  Po premierach , w dalszym ciągu najlepszy diver one collection do 20tys.

 

Nie, no bazarkowy szał chyba już trochę osłabł 😉

 

 

611623B7-4D1F-4CE5-872E-EC2AFB0D96CE.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I super - co tam, ze ludziska gadaja - jak sie podoba i cieszy, to nosić! 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem i nie tęsknie, ale wjechał za niego dość klasyczny model, również w niebieskim, także nie rozpaczam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Rethel napisał(-a):

Mnie cieszy ten :)

Bo jest kozacki 😎

Gdyby tylko mial date, to juz dawno wyladowalby u mnie na nadgarstku 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artmeDla mnie akurat w tym wypadku brak daty to plus :). Jak widać każdy ma swoje wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tropik79 napisał(-a):

No i zabawę pod tytułem poznajemy kolejny model ze stajni Tudora czas zacząć. To już piąty w mojej historii i każdy był inny. :)

Taki oto interesujący secik wpadł mi w łapki, kupiony przez chrono24 od prywatnego sprzedawcy z Rumunii. 

 

Czy 2 paski i bransa były kiedyś sprzedawane w zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, sanik napisał(-a):

Czy 2 paski i bransa były kiedyś sprzedawane w zestawie?

Na pewno nie, pasek ala Indiana Jones i to camo były chyba razem, bransoleta w tym wypadku to strapcode.

Ale to camo mimo fajnego wygladu jest dość  średnie bo ma ok. 20-21mm szerokości zamiast 22mm i widać kawałeczek teleskopa. Czytałem na forach, że częsta przypadłość camo w Rangerach. No ale zestaw ciekawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam sie że na tym "bund strap'ie" (pasku z podkładką? nie wiem czy mamy jakaś profesjonalną nazwe na taki pasek?) może fajnie wyglądać.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Jan napisał(-a):

Spodziewam sie że na tym "bund strap'ie" (pasku z podkładką? nie wiem czy mamy jakaś profesjonalną nazwe na taki pasek?) może fajnie wyglądać.

Dość fajnie 😀

Tudor-Ranger-ten.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jan napisał(-a):

Spodziewam sie że na tym "bund strap'ie" (pasku z podkładką? nie wiem czy mamy jakaś profesjonalną nazwe na taki pasek?) może fajnie wyglądać.

Ciekawy ten pasek, już go przymierzałem, ale niestety optycznie znacznie powiększa odbiór całości. 

Co dziwne jakoś na ten moment najlepiej mi pasuje nieoryginalna bransoleta bez endlinków i na żywo wygląda całkiem spójnie. 

 

W najbliższych dniach spróbuję porobić fotki w każdej konfiguracji pasków. 

IMG_20210414_165345-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tropik79Fajny model kiedyś miałem go w swoich planach ale przegrał z BB41. Szkoda, że nie powrócił teraz w mniejszej kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rethel napisał(-a):

@tropik79Fajny model kiedyś miałem go w swoich planach ale przegrał z BB41. Szkoda, że nie powrócił teraz w mniejszej kopercie.

Masz rację że 39mm byłoby idealne, ale trzeba pamiętać że Ranger ma lug to lug 48mm, a BB58 który też mam 47,3 mm, czyli uszy w tym modelu są krótsze. Wygląda na większy bo tarcza zajmuje większą powierzchnię, na ręku nie ma dużej różnicy. 

Regularny BB41 ma 50,1mm.

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm o tym nie wiedziałem. Niestety nigdy go nie przymierzałem i to prowadzi to błędnych wyobrażeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Rethel napisał(-a):

Hmmm o tym nie wiedziałem. Niestety nigdy go nie przymierzałem i to prowadzi to błędnych wyobrażeń.

No ja w sumie też nie przymierzałem a teraz to w salonie nie ma już nawet szansy bo przestali produkować. Zauważyłem że zaczęły drożeć na rynku wtórnym i postanowiłem wejść w ciemno i zobaczymy, kupiłem całkiem korzystnie (jak na dzisiejsze realia rynku) więc jak nie podejdzie pójdzie dalej. Jakby ktoś chciał miał ochotę przymierzyć w okolicach Warszawy zapraszam na priv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tropik79 napisał(-a):

Jak camo to tylko w oryginale. ;)

 

Ori jest fajny, ale ma jeden minus 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, swierszczu napisał(-a):

Jak jakość?

 

jest ok, trochę sztywny, ale to oznacza, że grubo tkany.

Nie mam porównania do ori bo ori nigdy nie macałem nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.