Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc miodowy trwa. BB58 jest niesamowicie wygodnym i uniwersalnym zegarkiem z mnóstwem fajnych detali. Choć nie lubię złota, a już w szczególności w połączeniu ze srebrem, to tutaj wskazówki i obwódki indeksów robią mega robotę. Wg mnie to zdecydowanie najfajniejszy szczegół tego modelu.

 

ZVhG30Y.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tudor przestał trafiać kolorami lumy na wskazówkach i indeksach? Pół roku temu jak szukałem bb36 to była główna cecha rozpoznawcza podrób z Chin - nie potrafili dobrać koloru lumy pomiędzy tymi dwoma elementami. Patrząc na zdjęcia w Internecie BB58 nie ma aż takiego rozjazdu kolorystycznego.

 

Tudor zjechał z jakością, kwestia zdjęcia czy profesjonalny sprzedawca odkupił od kogoś ryż?

 

Zawołam @kroll_czarli

Edytowane przez btard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym Blue jest nie tak?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, btard napisał(-a):

 

 

Tudor przestał trafiać kolorami lumy na wskazówkach i indeksach? Pół roku temu jak szukałem bb36 to była główna cecha rozpoznawcza podrób z Chin - nie potrafili dobrać koloru lumy pomiędzy tymi dwoma elementami. Patrząc na zdjęcia w Internecie BB58 nie ma aż takiego rozjazdu kolorystycznego.

 

Tudor zjechał z jakością, kwestia zdjęcia czy profesjonalny sprzedawca odkupił od kogoś ryż?

 

Zawołam @kroll_czarli

 

Zapytam w Kruku czemu importuja z Chin zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, kroll_czarli napisał(-a):

 

Zapytam w Kruku czemu importuja z Chin zegarki :)

 

Skoro źródło pewne to albo ja jestem ślepy albo coś się zmieniło w wykończeniu.

 

28 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A co w tym Blue jest nie tak?

 

Odcień lumy jest inny na wskazówkach niż na indeksach. W załączniku dodałem jak to wyglądało w przypadku BB36 (prawdziwy vs fejk).

 

Teraz widzę podobny rozjazd w BB58, skoro zegarek na 100% jest legitny to pytanie czy ja jestem ślepy czy Tudor ma inne odcienie lumy.

 

 

real_vs_fake.jpg

bb58.jpg

Edytowane przez btard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz czy jest inny skoro nie miałeś tego w ręku? Luma na indeksach ma inną bazę (spód na którym leży) niż na wskazówkach gdzie albo jest nałożona na tak jakby na napięciu powierzchniowym (czyli nie ma nic pod spodem) albo wlana we wskazówki z wyfrezowaniem (chyba rzadka wersja). Takie gdybanie z foto z różnymi katami i oświetleniem to amatorka. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, eye_lip napisał(-a):

A skąd wiesz czy jest inny skoro nie miałeś tego w ręku? [...]  Takie gdybanie z foto z różnymi katami i oświetleniem to amatorka. 

 

80% dyskusji na tym forum polega na gdybaniu ze zdjęć nie majac przedmiotu w rece. Wystarczy wejsc w watek Rolexa, gdzie na drobne rozbijaja odcien zieleni w Kermitach. Wszystkie oceny w tematach odnosnie fejkow polegaja glownie na zdjeciach i nikt nie ma tam problemu z ocena wylacznie na podstawie takich informacji. Nie kupuje tlumaczenia, ze to kwestia osadzenia lumy, bo wystarczy zgooglowac inne zdjecia BB58 i rozjazdu kolorystycznego nie ma ani na zdjeciach amatorskich, ani na profesjonalnych.

 

 @kroll_czarli potwierdzil ze jest pewny zrodla i nie jest to zegarek z drugiej reki, wiec tak jest. Jezeli Tudor zmienil sposob nakladania lumy to rodzi to jednak spory problem w kwestii kupowania zegarkow z drugiej reki, bo luma i jej spojnosc kolorystyczna na zdjeciach byla glownym argumentem za oryginalnoscia zegarka, to cos czego Chinczycy nie byli w stanie podrobic od paru lat. Stad moje pytanie, bo nigdy nie widzialem na zadnym zdjeciu Tudora z dwoma roznymi kolorami lumy w przypadku 100% oryginalnego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło szydło z worka. Tudor ciągnie lumę od ryżojadów. :lol:

 

@btard, naświetl lumę i daj tu fotki wieczorne. Porównamy z innymi, pogadamy... do tego czasu lepiej nie wskazywać palcem na kogokolwiek.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@btard czym innym jest dyskusja nt koloru zielonego bezela a czym innym jawna sugestia że kroll czarli sprzedaje nieoryginalny zegarek. Co do fejków Tudora to pewnie są i takie które mają dobry kolor i to nie od dziś, tylko lepszym źródłem informacji na ten temat jest RWG czy inne tego typu forum niż watchuseek czy YT, ponieważ producentów fejków jest kilku, a często niektóre modele są produkowane w krótkich seriach albo nie wychodzą poza obręb towarzystwa które kolekcjonuje te zegarki. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J nam stare już oczy prawie ale dla mnie ta kuma jest wszędzie taka sama


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

@btard czym innym jest dyskusja nt koloru zielonego bezela a czym innym jawna sugestia że kroll czarli sprzedaje nieoryginalny zegarek.

 

W sumie masz rację, miałem na myśli humorystyczne stwierdzenie o ryżu, ale dystansując się od tej wypowiedzi i czytając ją ponownie nie czuć żartu, który miał tam być. Zabrakło chociażby jakieś emoty, szkoda. Przepraszam @kroll_czarli jeżeli chociaż przez chwilę poczułeś się oskarżony o handel fejkami. Nie miałem tego na myśli i nawet przez myśl mi na poważnie nie przeszło, że profesjonalny sprzedawca przyciąłby w wuja.

 

Mój post miał dotyczyć wyłącznie samej jej jakości (koloru), było to pierwsze zdjęcie na którym widać zdecydowaną rozbieżność pomiędzy wskazówkami a indeksami. Zdziwiłem się, ale nie byłby to pierwszy przypadek w którym duże manufaktury zaliczają wtopy w detalach. Być może oświetlenie na tych zdjęciach jest na tyle neutralne, że wyciąga wszystkie różnice w odcieniach bieli, a na mniej profesjonalnych fotach tego nie widać. Nie wiem, stąd dyskusja :)

Edytowane przez btard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 28 marca 15 sekund opuznienia - cały czas noszony 

IMG_20210521_090204.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry egzemplarz Ci się trafił. Dokładność rewelacyjna.

Mój 41 in - house robi ostatnio +1s na dobę też nie narzekam.

Edytowane przez Rethel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie dobra sztuka. Nie znudziło Ci się noszenie non stop przez 2 miesiące ?


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Jan napisał(-a):

zdecydowanie dobra sztuka. Nie znudziło Ci się noszenie non stop przez 2 miesiące ?

2 miesiące? To już 8 miesiąc non stop, czasem na kilka godzin wskakuje casio jak beton do wylania czy coś podobnego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem 25.05 Tudor ma pokazac jakąś nowość. Różne glosy się pojawiają jak zwykle 58 GMT, powrót Tudor Suba itp. Ja osobiście obstawiam prezentacje 58/pelagisa w wersji Marine Internationale ale oczywiście każda z tych teorii może byc równie trafiona co prognozy przed tegorocznym W&W 😃


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na nowego North Flaga. A co, jak marzyc to na calego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.