Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, evilym napisał(-a):

Chyba źle trafiliśmy, bo ten wątek nie powinien się nazywać klub miłośników Tudorów tylko klub miłośników Black Bay'ów 😝

Nie bez powodu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, gszydlowsky napisał(-a):

Nie bez powodu 😉

Ale że niby BB to taka rewelacyjna seria, czy że niby Tudor nie ma nic innego wartościowego do zaoferowania? 😜


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, evilym napisał(-a):

BB to taka rewelacyjna seria, czy że niby Tudor nie ma nic innego wartościowego do zaoferowania? 

 

złośliwe ale celne :) wg mnie obie odpowiedzi są poprawne. Niestety North Flag i Ranger nie sa juz dostepne, Pelagos jest świetny ale troche przyćmiony BB, Heritage Chrono są ok ale nikną we wszystkich wersjach BB.

 

Można się zastanawiać nad Marką jednego modelu a z 2 strony niejedna marka chciała by mieć taki model :)Prawdopodobnie za jakiś czas pojawi się update GMT (niby mają nowy mechanizm) albo może nawet 58 GMT i rynek pewnie zwariuje.

 

Mimo że niektórzy powiedzą ze to tylko odgrzewany kotlet to big R udowodnił ze dania podgrzewane ludziom smakują :P 

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilym jak dla mnie tylko Black bay , Pelagos  i stare Submarinery , reszta nie warta uwagi głównie ze względu na stylistykę , technicznie być może bez zarzutu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Rethel napisał(-a):

Pelagos senior na forum. Jak się spisuje ?

bardzo dobrze :)

ulubiony zegar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, ładny jest. Niech dalej niezawodnie służy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gszydlowsky napisał(-a):

@evilym jak dla mnie tylko Black bay , Pelagos  i stare Submarinery , reszta nie warta uwagi głównie ze względu na stylistykę , technicznie być może bez zarzutu .

Nie grzesz! Dla mnie stylistycznie Ranger jest lepszy niż BB... Niedoceniany IMO model. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, gszydlowsky napisał(-a):

@szuwi a mogę mieć własne zdanie ?

Jasne, że tak 🙂 Ja jestem po prostu dziwny i nie trawię wskazówek snow flake 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuwi też nie przepadam 😆 , idealny dla mnie zegarek to Submariner ale nie mam zamiaru przepłacać na rynku wtórnym . Dlatego myślę że BB58 mógłby go na jakiś czas zastąpić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

@szuwi też nie przepadam 😆 , idealny dla mnie zegarek to Submariner ale nie mam zamiaru przepłacać na rynku wtórnym . Dlatego myślę że BB58 mógłby go na jakiś czas zastąpić .

Aż się boję przyznać, ale kolejną rzeczą, której nie lubię, są bezele nurków (z oznaczeniami), dlatego od króla noszę Ex1, a nurka miałem pama 000. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może Ranger powróci. W mniejszym rozmiarze i bliższy starszym modelom. Kto wie... Chociaż nawet ten współczesny jest bardzo ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jan napisał(-a):

 

złośliwe ale celne :) wg mnie obie odpowiedzi są poprawne. Niestety North Flag i Ranger nie sa juz dostepne, Pelagos jest świetny ale troche przyćmiony BB, Heritage Chrono są ok ale nikną we wszystkich wersjach BB.

 

Można się zastanawiać nad Marką jednego modelu a z 2 strony niejedna marka chciała by mieć taki model :)Prawdopodobnie za jakiś czas pojawi się update GMT (niby mają nowy mechanizm) albo może nawet 58 GMT i rynek pewnie zwariuje.

 

Mimo że niektórzy powiedzą ze to tylko odgrzewany kotlet to big R udowodnił ze dania podgrzewane ludziom smakują :P 

Nie było zamiaru złośliwości :)

Mi tam wizualnie Royal się podoba, ale braku możliwości zmiany bransolety na pasek / gumę powoduje że chyba go jednak nie kupię. Ale muszę się wybrać do Kruka, może będzie możliwość przymiarki i jeszcze zmienię zdanie. 

 

51 minut temu, szuwi napisał(-a):

Aż się boję przyznać, ale kolejną rzeczą, której nie lubię, są bezele nurków (z oznaczeniami), dlatego od króla noszę Ex1, a nurka miałem pama 000. 🙂

A co powiesz o wewnętrznych obrotowych pierścieniach? 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gszydlowsky napisał(-a):

@szuwi dla mnie znowu obrotowy bezel w edc to must have 😁 

No i super - nie będziemy sobie podbierać edc z bazarku 😉

48 minut temu, evilym napisał(-a):

Nie było zamiaru złośliwości :)

Mi tam wizualnie Royal się podoba, ale braku możliwości zmiany bransolety na pasek / gumę powoduje że chyba go jednak nie kupię. Ale muszę się wybrać do Kruka, może będzie możliwość przymiarki i jeszcze zmienię zdanie. 

 

A co powiesz o wewnętrznych obrotowych pierścieniach? 

Mam taki w alpiniście - wolę niż zewnętrzny, ale też nie lubię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2021 o 15:04, MichTheOne napisał(-a):

Jeśli kogoś interesuje - nie wyszarpałem w Kruku niestety nic ponad 10% na BB41.

 

Powód: jestem anonimem bez historii i bez karty klienta, więc i tak mam się cieszyć z tego co dają :) 

 

Pewnie można było jeszcze się poszarpać, ale pokornie się zgodziłem, bo zmieściłem się w budżecie. Cena w sumie nawet przyzwoita porównując do jakiś grey marketów z chrono24. Także niniejszym dołączam do klubu Tudor.

Gratki! Tak z ciekawości - wziąłeś wersję na pasku czy gdzieś była na kajdanie? Ostatnio chodziłem po krukach i tylko na paskach pozostawały.

 

Niech się nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, TheKubizz napisał(-a):

Tak z ciekawości - wziąłeś wersję na pasku czy gdzieś była na kajdanie? Ostatnio chodziłem po krukach i tylko na paskach pozostawały

 

Na kajdanie. Bez bransolety to w ogóle nie ma sensu :) 

 

Prosiłem w salonie, żeby obok modelu z niebieską tarczą ściągneli też do przymiarki z czarną tarczą na bransolecie. Żebym sobie porównał "zegarek obok zegarka". Koleś z salonu gdzieśtam podzwonił ale następnego dnia napisał mi, że nie ma takiej możliwości z uwagi na brak w okolicy. Nie wiem czy to prawda, bo kilka dni wcześniej widziałem czarny na bransolecie chyba w Galerii Mokotów.

 

BTW co do bransolety, to byłem zaskoczony, że ogniwa udają trzyczęściowe, a w rzeczywistości są pojedyńcze, jedynie wizualnie podzielone na trzy segmenty. Ale nie wpływa to na komfort noszenia, bransa jest naprawdę super. Bałem się też zapięcia, bo bez szybkiej regulacji i na wcisk. Ale jest bardzo fajne, ceramiczne łożyska (?) sprawiają, że otwieranie i zamykanie to przyjemność.

Edytowane przez MichTheOne

It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po sprzedaniu BB36, teraz się zastanawiam czy go zastąpić czarnym 58, czy to jednak zbyt oczywisty wybór do kolekcji, gdzie jest już DJ i Seamaster, czyli inne bardzo oczywiste wybory :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja po sprzedaniu BB36, teraz się zastanawiam czy go zastąpić czarnym 58, czy to jednak zbyt oczywisty wybór do kolekcji, gdzie jest już DJ i Seamaster, czyli inne bardzo oczywiste wybory

Moim zdaniem oczywiste wybory są oczywiste po co niepotrzebnie kombinować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MichTheOne napisał(-a):

 

Na kajdanie. Bez bransolety to w ogóle nie ma sensu :) 

 

Prosiłem w salonie, żeby obok modelu z niebieską tarczą ściągneli też do przymiarki z czarną tarczą na bransolecie. Żebym sobie porównał "zegarek obok zegarka". Koleś z salonu gdzieśtam podzwonił ale następnego dnia napisał mi, że nie ma takiej możliwości z uwagi na brak w okolicy. Nie wiem czy to prawda, bo kilka dni wcześniej widziałem czarny na bransolecie chyba w Galerii Mokotów.

 

BTW co do bransolety, to byłem zaskoczony, że ogniwa udają trzyczęściowe, a w rzeczywistości są pojedyńcze, jedynie wizualnie podzielone na trzy segmenty. Ale nie wpływa to na komfort noszenia, bransa jest naprawdę super. Bałem się też zapięcia, bo bez szybkiej regulacji i na wcisk. Ale jest bardzo fajne, ceramiczne łożyska (?) sprawiają, że otwieranie i zamykanie to przyjemność.

Ja byłem na placu Konstytucji i w złotych. Widocznie źle trafiłlem :P . Nadal się łamie BB czy seamaster... jako pierwszy poważniejszy w kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.