Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim!

 

Zegarek od "instagramowego znajomego" z USA. Zanim kupiłem, trochę się podszkoliłem w vintage Submarinerach i GMT, by mieć jako taki ogląd co i jak powinno wyglądać. Kolega miał trzy takie zegarki, jednego ghosta sprzedał wcześniej (w gorszym stanie), tego sobie zatrzymał, ale ostatnio udało mu się kupić takiego samego tylko z oryginalnie niebieskim bezelem i wskazówką godzinową lolipop (bez mercedesa) i jednego się musiał pozbyć. Akurat wyczaiłem w porę i zanim ogłosił gdziekolwiek już był mój.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudowny, szkoda że mozna tylko raz polubić ;)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MasterMind napisał(-a):

Ktoś tam sprzedał dwa Tudory, by kupić Rolexa. Całkiem zrozumiałe.
Ja sprzedałem dwa Rolexy, by kupić Tudora. Prawdziwe szaleństwo.
Podejrzewam, że jestem pionierem w tej dziedzinie, więc "nie ma za co panie i panowie" - szlak przetarty!

 

 

Nie wiem jak dla was, ale dla mnie ten Tudor Submariner ref. 79090 w kopercie o średnicy 39mm, z grubymi nawiercanymi uszami i fazką na rancie; z tarczą w głębokim granacie, z równomiernie przebarwioną kremową lumą; z oryginalnym wyblakłym bezelem typu "ghost" i wystającym szkłem pleksi, to prawdziwa uczta dla oczu nie tylko dla fanów Tudora czy Rolexa.

 

Myślę, że jest tak jak mówią: "Czasem trzeba zrobić krok w tył, aby zrobić dwa kroki do przodu".

 

 

 

To teraz pozostaje tylko go sprzedać, kupić Rolexa Suba i zamknąć temat ;)


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco inny plan, taki który przewiduje zatrzymanie tego Tudora i nabycie czegoś naprawdę grubego, ale to wszystko w swoim czasie :D 

 

Suba mogłem kupić od ręki, np. 16610 albo najnowszego na ceramice - jednak ten mi się spodobał bo ma ducha vintage. Jest fajnie "znoszony" i jakby nie było inny z tym kolorem tarczy, trójkątnymi indeksami i wypłowiałym bezelem.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MasterMind napisał(-a):

Mam nieco inny plan, taki który przewiduje zatrzymanie tego Tudora 

Zrobię zrzut i oprawię go w ramkę. Ciekawe, czy za pół roku będę oglądał już pusty hak, czy...;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, MasterMind napisał(-a):

Mam nieco inny plan, taki który przewiduje zatrzymanie tego Tudora i nabycie czegoś naprawdę grubego, ale to wszystko w swoim czasie :D 

 

Suba mogłem kupić od ręki, np. 16610 albo najnowszego na ceramice - jednak ten mi się spodobał bo ma ducha vintage. Jest fajnie "znoszony" i jakby nie było inny z tym kolorem tarczy, trójkątnymi indeksami i wypłowiałym bezelem.

Klimat vintage jest tutaj mocarny, ale mnie by było trochę szkoda go nosić, dla mnie zbyt kolekcjonerski. Najważniejsze że Ty jesteś zadowolony, oby został jak najdłużej bo to super zegar.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, nicon napisał(-a):

Klimat vintage jest tutaj mocarny, ale mnie by było trochę szkoda go nosić, dla mnie zbyt kolekcjonerski. Najważniejsze że Ty jesteś zadowolony, oby został jak najdłużej bo to super zegar.

 

Mam tak samo. Te stare divery to kapitalne zegarki, ale bałbym się nosić, żeby zwyczajnie nie zniszczyć. A do sejfu nie kupuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale one są już zniszczone 😁


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2021 o 18:51, pawel007 napisał(-a):

Koledzy- ktos uzytkowal pelagosa lhd? Jakie wrazenia z uzytkowania tytanu? Mocno sie rysuje?

bede wdziecznyza kazda opinie 

mój Pelagos po ponad 6 latach codziennego noszenia wygląda jakby miał już ze 100 lat, porysowany cały, ledwo się kupy trzyma i nadaje się tylko do kibla ;)

co Wy ludzie macie z tym tytanem, coraz rzadziej wchodzę na tematy zegarkowe na tym forum ale jak już wejdę i poczytam to zawsze jest to samo - tytan się rysuję i do niczego się nie nadaje 

to ja powiem tak - nadmierne rysowanie się tytanu ( w Pelagosie ) np. w porównaniu do stali to taka trochę gówno prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Ale one są już zniszczone 😁

 

Nowych strach nosić, bo świeżo po zdjęciu folii, pierwsza rysa jak rana otwarta itd. Starych strach nosić, bo stare, delikatne, kolekcjonerskie...

 

Czyli należy chyba kupować takie dwu, trzyletnie, co już je ktoś poobijał (nie przejmując się od nowości), by nie było szkoda i wystarczająco nowe (jeszcze produkowane) by nie były kolekcjonerskie?

 

Ten mój Tudorowy Sub przeżył trzydzieści lat, noszony przez różnych ludzi i pewnie nie od samego początku z wielkim poszanowaniem, to i mnie przeżyje, szczególnie teraz, gdy trafił do kogoś kto dba o zegarki.

20'-1.jpg

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MasterMind ja wręcz miałem pytać czy nie zamierzasz dokupić BB58 do noszenia, podczas gdy będziesz robił fotki i podziwiał (koniecznie w domu) Submarinera 😅

A tak serio to myślałem, że padnie na któregoś z R i uważam, że idąc troszkę pod prąd dokonałeś świetnego wyboru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoja drogą jak to jest że bezel aż tak wypłowiał a tarcza wygląda jak nowa? wiadomo że inne materiały itp ale jednak spodziewałbym się chociaż minimalnych oznak wieku na 30 letniej tarczy.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jan napisał(-a):

swoja drogą jak to jest że bezel aż tak wypłowiał a tarcza wygląda jak nowa? wiadomo że inne materiały itp ale jednak spodziewałbym się chociaż minimalnych oznak wieku na 30 letniej tarczy.

No jest patyna przecież

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza, tak jak pisze @Bartek79,ma tryt przebarwiony z białego na wyraźny, mocny krem. Na wskazówce sekundowej jest też mikroubytek lumy, na pozostałych lekkie ślady utleniania - więc wszystko wygląda na oryginalny komplet.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny, gratuluje!

Ceny tych tudorow tez juz odplywaja...


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupiłem, bo myślę że to ostatni moment, gdzie mogę się zdecydować na taki model - za chwilę (a w zasadzie to chwilę temu...) ich ceny będą w przedziale, który niestety nie będzie rozsądny, gdy popatrzy się na inne możliwości w danej kwocie. Już teraz dla wielu to jest nierozsądny wybór ze względu na zwykłą ETĘ wewnątrz, a nie jakiś in-house. Z mojej perspektywy, mogę sobie zawsze wytłumaczyć, że chociaż werk pospolity, to raczej nigdy nie zabraknie do niego części, a serwis nie będzie kosztował kroci.

 

Co do wypłowiałych bezeli, zanim kupiłem, porównywałem inne w sieci i "naturalnie" wypłowiałe ghosty wyglądają tak:

 

IMG_9655.jpg

 

 

 

Generalnie ten typ tak ma - najważniejsze by po drugiej stronie był ciemny granat, to eliminuje część z potencjalnych metod sztucznego postarzania chemicznego. Inna sprawa, że te "autentycznie" wypłowiałe, też mogły paść ofiarą chemii, tyle że po prostu użytkowanej przez właściciela, albo np. przypadkiem przez kogoś, kto czyścił zegarek/bezel jakimś środkiem (właściciel lub zegarmistrz). Tak ten niebieski bezel wygląda, gdy jest gdzieś w połowie drogi:

 

IMG_7672-2.jpg

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bartek79 @MasterMind absolutnie niczego nie sugerowałem. O trycie nie wiedziałem ( zwykle patyna lumy kojarzy mi się z jej brązowieniem ) tarcza ma piękny głęboki kolor i na zdjęciach wyglada rewelacyjnie. Dzięki za doinformowanie.

 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko @Jan ja tylko odpisuję, dzieląc się zdobytą wiedzą, a nie z jakąś urazą, 'że można sugerować, że..." ;) 

 

W przypadku tak mocno przebarwionych bezeli nie można mieć 100% pewności, czy coś nie było kombinowane - tak też w tym przypadku nie mogę dać głowy, że to jest wyblakłe w sposób autentyczny, a nie np. w wyjątkowo zgrabny, przez jakiegoś speca. Jednocześnie znany gość z Instagrama, (Rob - Bazamu) ma niemalże identyczną sztukę ze wskazówką lolipop i to też poniekąd mnie utwierdza w przekonaniu, że mój jest nieruszany - prawie nieruszany - podzielić się mogę ciekawostką, że perła była tu wymieniana - bezel był oryginalnie bez perły (tak jak ma bazamu):

 

 

Znany serwis z LA, Los Angeles Watchworks, dobrał w moim egzemplarzu trytową perłę z epoki, pod kolor lumy na tarczy. Przy okazji patrzyli na ten bezel i ocenili, że raczej jest autentycznie wyblakły.

 

Człowiek od którego kupiłem ten zegarek, gustuje w tych niebieskich Subach. Wcześniej miał podobnego ghosta - ale sprzedał go bo był w gorszym stanie i miał właśnie podejrzenia co do tego, że bezel nie był autentycznie przebarwiony. Teraz sprzedał (mojego), bo znalazł kolejną sztukę, ale ze wskazówką lolipop. Można sobie popatrzeć, jak te bezele blakną z czasem. Jego sztuka, choć trzyma kolor, nie jest już tak niebieska jak z fabryki:

 

Sub.thumb.jpg.889e4e37187712ec143f784ea2b8a562.jpg

 

 

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ecipeci napisał(-a):

mój Pelagos po ponad 6 latach codziennego noszenia wygląda jakby miał już ze 100 lat, porysowany cały, ledwo się kupy trzyma i nadaje się tylko do kibla ;)

co Wy ludzie macie z tym tytanem, coraz rzadziej wchodzę na tematy zegarkowe na tym forum ale jak już wejdę i poczytam to zawsze jest to samo - tytan się rysuję i do niczego się nie nadaje 

to ja powiem tak - nadmierne rysowanie się tytanu ( w Pelagosie ) np. w porównaniu do stali to taka trochę gówno prawda :)

No i o taką krótką zwięzłą opinie mi chodziło ecipeci.

z gówniano- kiblowym podziękowaniem 👏👍🤛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MasterMindKlimat vintage jest super. Zastanawia mnie tylko już poruszona tutaj kwestia użytkowa. Przecież taki zegarek można już traktować w kategorii zabytku. Więc jest to rzecz bardziej do podziwiania, a nie do noszenia. Choć może przesadzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 letni zegarek zabytek nie do noszenia.. proszę🤣


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.