Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Przerabiałem Rubber B - sztywny, źle wyprofilowane gięcie na większe nadgarstki, duży rozstaw dziurek. Ja osobiście nie polecam.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam szybkie pytanie, gdzie obecnie w Warszawie można kupić od ręki Black Bay 41mm w wersji czarnej lub czerwonej obojętnie na jakim pasku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Slimturtle napisał(-a):

Co sądzicie, czy Royal pasuje lepiej z lupką czy bez?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hm chyba zaczyna mnie coeaz bardziej ciekawić ten Royal, zamiast mojego BB58 blue (oczywiście nie jako jego zastępstwo, ale coś nieco odmiennego w formie od tego samego producenta). Moim zdaniem lepiej mu bez lupki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Czy ktoś z kolegów mógłby się podzielić doświadczeniem i zdradzić ile czekaliście na BB Chrono z białą tarczą ("panda") i nowego BB Ceramic? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie miłość kwitnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
IMG_0044.thumb.jpg.eb5e3602ab9e478d99ece1f07d80ae8c.jpg

Się wcale nie dziwię.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem Tudora BB58 - wersja na pasku, ale że lubię bransolety, więc pewnie docelowo dokupiłbym do niego.

Pytanko, czy ktoś z kolegów przerabiał może taki temat?

Oryginał z tego co czytałem, to koszt ok. 3000 zł, a zamienniki, np. UncleSeiko, 58starps, strapcode, która byłaby najlepszą jakościowo opcją?

Opłaty celne będą u każdego z tych dostawców?

 

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tommly napisał(-a):

Zastanawiam się nad zakupem Tudora BB58 - wersja na pasku, ale że lubię bransolety, więc pewnie docelowo dokupiłbym do niego.

Pytanko, czy ktoś z kolegów przerabiał może taki temat?

A to nie lepiej kupic na bransolecie i dokupic pasek? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to nie lepiej kupic na bransolecie i dokupic pasek?

Pewnie tak, wolałbym, gdyby nie znacząca różnica w cenie i niestety ograniczony budżet. Starczy tylko na wersję na pasku.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto
W dniu 27.12.2021 o 10:51, ledr napisał(-a):

Dzisiejszy kompan do drugiej kawy:

 

IMG-20211227-104739-edit-68218041279172.

Do niego myślałeś na guma od RubberB? Mi z wersja BB w wersji większej nosiło się go idealnie. Jeszcze pod firmowego motylka to był sztos. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mzusto napisał(-a):

Do niego myślałeś na guma od RubberB? Mi z wersja BB w wersji większej nosiło się go idealnie. Jeszcze pod firmowego motylka to był sztos. 

Na razie jako alternatywa do kajdana jest taka guma made in china  i to mi chyba wystarczy. Za 1/10 ceny RubberB mam przyzwoitą gumę, dobrze dopasowaną, z własną klamrą (kupiłem bez klamry na Ali), która jest wygodna i dobrze pasuje. Motylek od Tudora to jedno z najmniej poręcznych zapięć, z jakimi miałem do czynienia i na pewno do niego nie wrócę (miałem przy BB58). A na co dzień i tak zegar będzie na kajdanie, który jest mega wygodny i dobrze dopasowany.

 

IMG-20220104-125123-edit-146587370306277


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, tommly napisał(-a):


Pewnie tak, wolałbym, gdyby nie znacząca różnica w cenie i niestety ograniczony budżet. Starczy tylko na wersję na pasku.

 

Ja bym zwrócił uwagę na jeszcze coś innego, jakieś półtora miesiąca temu dostałem takie info z Kruka: 

 

"Model Black Bay 58 w wersji czarnej na bransolecie jest obecnie niedostępny nawet na zamówienie. Wynika to z dużej ilości zamówień oraz ograniczonej dostępności.

 

Możliwe do zamówienia pozostają jednak wersje na pasku skórzanym oraz tekstylnym. Czas realizacji takiego zamówienia to około 9-12 miesięcy (wartość szacunkowa)." 

 

Dodam tylko, że ta odpowiedź nie dotyczyła tylko wersji czarnej, bo pytałem ogólnie o BB na bransolecie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kokosinski napisał(-a):

Ja bym zwrócił uwagę na jeszcze coś innego, jakieś półtora miesiąca temu dostałem takie info z Kruka:...

Mnie na pande powiedziano, ze 2 lata czekania... - jakas masakra sie porobila nawet w Tudorze 😕

 

Mam pytanie - czy ktos z Wawy ma moze nowa pande i chcialby sie spotkac na kawe? 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, artme napisał(-a):

Mnie na pande powiedziano, ze 2 lata czekania... - jakas masakra sie porobila nawet w Tudorze 😕

 

A ja jakiś czas temu dostałem info, że max pół roku 🤔

12 godzin temu, artme napisał(-a):

Mnie na pande powiedziano, ze 2 lata czekania... - jakas masakra sie porobila nawet w Tudorze 😕

 

A ja jakiś czas temu dostałem info, że max pół roku 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to, koledzy, tu macie namiastkę tego, na co czekacie - chyba że wchodzi w rachubę tylko klasyczna panda, a nie "odwrócona"...

 

IMG-20220105-103212-edit-155994743817862

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dubel

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, swierszczu napisał(-a):

A jak gabarytowo to chrono wypada No do klasycznej wersji BB ?

Średnica ta sama, a wysokość nieco mniejsza, ale to tylko 0.4mm. Inny bezel (węższy), ale za to szkło wypukłe, więc optycznie to wychodzi porównywalnie. Nie mam pod ręką klasycznego BB, ale koperta ma chyba całkiem równo poprowadzone uszy z bokiem, a w chrono lekko schodzą w dół, dając wrażenie, że zegar lepiej przylega do nadgarstka.

 

IMG-20220105-115642-edit-156848698072940


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, swierszczu napisał(-a):

A koperta ma takie lekkie gazowanie jak w gmt?

Gazowanie? Ale w jakim sensie, że zacytuję klasyka kabaretu?


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.