Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna drobna uwaga: paradoksalnie wydaje mi się, że wskazówka GMT byłaby bardziej czytelna gdyby była prosto zakończona, lub gdyby zrezygnowali w tej wersji z snowflake na sekundniku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trochę zgubił proporcje...

 

XX7MdLI.png

czEouVG.png


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

I to wszystko z nowości? Nie licząc duplikatu exa to licho wyglada 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół wieku temu potrafili zrobić lepsze proporcje, ja nie rozumiem, czy ten mechanizm jest aż tak gruby że koperta musi być taka spuchnięta, czy to celowy zabieg stylistyczny?

 

1524-Rolex1655ExplII-B_1024x1024.jpg?v=1


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, nicon napisał(-a):

Pół wieku temu potrafili zrobić lepsze proporcje, ja nie rozumiem, czy ten mechanizm jest aż tak gruby że koperta musi być taka spuchnięta, czy to celowy zabieg stylistyczny?

 

Sam się dziwię, niby teraz są lepsze maszyny, możliwość projektowania wirtualnego, a kiedyś było cieniej 🤷

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, nicon napisał(-a):

Pół wieku temu potrafili zrobić lepsze proporcje, ja nie rozumiem, czy ten mechanizm jest aż tak gruby że koperta musi być taka spuchnięta, czy to celowy zabieg stylistyczny?

 

 Cal. 1575GMT ma 6.47mm wysokości, natomiast MT5652 ma 7.52mm 🧐

 

2017-10-02_002116.jpg

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee nie jest źle. Sam noszę BB41 i mega wygodny zegarek jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

BB Pro jest świetny! Szkoda, że nie jest o 1-2mm większy.

 

 +1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rethel napisał(-a):

Eee nie jest źle. Sam noszę BB41 i mega wygodny zegarek jak dla mnie.

Kazda framuga byla moja...grawitowal w strone uderzen..58 jakos mniej ciazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym filmie już mi się ten Danny DeVito przestał podobać. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@molarInteresujące noszę ten zegarek ponad 1,5 roku i nie doświadczam takich wrażeń. Pewnie to kwestia jak leży komuś na nadgarstku.

@mario1971Jak zwykle trzeba go przymierzyć przed finalnym werdyktem. 

Edytowane przez Rethel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Rethel napisał(-a):

Eee nie jest źle. Sam noszę BB41 i mega wygodny zegarek jak dla mnie.

 

Nikt nie pisze, że niewygodny.

 

BB41 przy BB58 wygląda jak błąd projektanta...gruba i napuchnięta cebula ;) BB58 to zegarek bardzo slim i niewidoczny przy BB41.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłem swego czasu wybrać pomiędzy dwoma mi przypasował właśnie 41. Kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, pisar napisał(-a):

 

Nikt nie pisze, że niewygodny.

 

BB41 przy BB58 wygląda jak błąd projektanta...gruba i napuchnięta cebula ;) BB58 to zegarek bardzo slim i niewidoczny przy BB41.

 

ze 3 lata mam BB41 i dla mnie to BB58 wygląda i czuje się jak damska odmiana większego brata.  Ze 2 razy mierzyłem dość długo i dałem sobie spokój... Oczywiście wszystko zależy od nadgarstka. Jakbym miał 16-17cm to jasne, że odczucia byłyby inne., ale dla moich 18,5cm i powyżej rozmiar BB41 nie stanowi absolutnie żadnego problemu. Wręcz przeciwnie - jest to diver, który wygląda jak diver, nie zaś elegant o designie divera...

Płaski dekiel klei się do skóry bardzo ładnie...

Akurat dziś na łapie ;)

20220331_143354.jpg

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wieloryb napisał(-a):

 

ze 3 lata mam BB41 i dla mnie to BB58 wygląda i czuje się jak damska odmiana większego brata.  Ze 2 razy mierzyłem dość długo i dałem sobie spokój... Oczywiście wszystko zależy od nadgarstka. Jakbym miał 16-17cm to jasne, że odczucia byłyby inne., ale dla moich 18,5cm i powyżej rozmiar BB41 nie stanowi absolutnie żadnego problemu. Wręcz przeciwnie - jest to diver, który wygląda jak diver, nie zaś elegant o designie divera...

Płaski dekiel klei się do skóry bardzo ładnie...

Akurat dziś na łapie ;)

20220331_143354.jpg

 

Dalej mnie nie rozumiesz :) 

Proporcje tego zegarka są zwyczajnie niepoprawne i zaburzone. Ty odnosisz się do wielkości względem nadgarstka a ja do czegoś zupełnie innego.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem...

przy 41mm wysokość 14,6mm czy naet 15mm nie jest niczym strasznym i nosząc ten zegarek na nadgarstku nigdy ale to nigdy nie miałem wrażenia,  że jest "za wysoki"..  Bardziej, że za ciężki.. to mogę się zgodzić.

O zagubieniu proporcji to można dyskutować w diverach chrono od omegi itp, gdzie masz 18mm...  Już nie wspomniając o tych nowych ultradeepach...

Jasne, że zawsze można by oczekiwać,  że niższy zegarek będzie wygodniejszy, ale trzeba brać pod uwagę też typ i charakter zegarka, a przede wszytkim - jak leży na łapie.

A bb41 dla mnie leży ZNACZNIE lepiej niż moonwatch, który ma chyba 1mm wys.  mniej. A jak się wrzuci na nato- to różnica tylko się pogłębia...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak troche z innej beczki... Na Waszych fotkach BB58 widzę że oczko (perełka) w bezelu jest taka jakaś zapadnięta. Nie jest to wypukła kuleczka trochę wystajaca ze złotej ramki jak w Rolku. W moim BB58 też jest mało wypukła.
Zwróciliście na to uwagę? "Ten typ tak ma ?"

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambasador dobrze ustawił rękę ;).

davidbeckham_1648751753467.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że nie wchodzi na forum. Bo by przeczytał,że jego zegarek ma zaburzone proporcje i nie da się go nosić przy tych 14mm... Na pewno by się już tak nie uśmiechał...🙃

Szacun dla tudora,że daje do pro 3 opcje paskowe w komplecie. czy ja się myle i to tylko prezentacja na targach?

Edytowane przez wieloryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 3 opcje do wyboru, ale w zestawie jest tylko jeden


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj to szkoda, bo NATO tudora są świetne jakości,ale z klamerką jak pamiętam to ok 1400zl kosztują. Ten tropik pewnie podobnie...  

Jeszcze żeby bez daty zrobili wersję, to byłby ideał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.