Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dokładnie jest tak jak napisałeś. Swoje wrażenie opieram na zdjęciach, bo na żywo go nie widziałem. I właśnie na zdjęciach ta koperta sprawia wrażenia takiego klocka.
Zwłaszcza to zdjęcie to pokazuje.
be9b7c345c87c8c34d7f1efc7b4f03d0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu nie ma BB58. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja się gdzieś odnosiłem do BB58 ;) ? napisałem że nie widziałem na żywo ŻADNEGO Tudora i że bym chętnie przymierzył. Koledzy wyszli z różnymi propozycjami, a ja jestem otwarty na każdy model do przymiarki :) a opinie o klockowatosci poparłem tym co widziałem na zdjęciach.I jest tam bezsprzecznie Tudor BB :)
Link do artykułu z którego pozwoliłem sobie pobrać zdjęcie

https://www.watchgecko.com/the-tudor-black-bay-review/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoim postem odniosłeś się do posta przedmówcy który pisał o 58;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Swoim postem odniosłeś się do posta przedmówcy który pisał o 58;) 

 

"Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie haha... handluję. Ta pani przyszła w tym w tym kożuchu i w nim wychodzi." ;) 

 

A tak na poważnie, odnosiłem się do postu kolegi @rafi a, że na chwilę przede mną posta opublikował też kolega @jimmibaton ... To właśnie dlatego źle to odebrałeś :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anyway, bb to klocki, jedynie 58 leży zupełnie inaczej. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do BB podchodziłem kilka razy i niestety, koperta go dyskwalifikuje na wygodnego divera, przynajmniej jak dla mnie. Szczególnie słabo jest na pasku szmacianym, na skórze nieco lepiej.

BB 58 to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sanik napisał(-a):

Ja do BB podchodziłem kilka razy i niestety, koperta go dyskwalifikuje na wygodnego divera, przynajmniej jak dla mnie. Szczególnie słabo jest na pasku szmacianym, na skórze nieco lepiej.

BB 58 to już inna bajka.

 

Też miałem oba i mam takie samo zdanie. BB41 dla mnie nienoszalny na dłuższą metę. BB58 leży jak pięciocyfrowe Rolki, czyli idealnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, BB58 to bardzo wygodny zegarek, w sam raz na mniejsze nadgarstki. 

7cd336d2fe0e9495122a0f453719257c.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem w jakiejś recenzji zagranicznej, że Pelagos jest tym, czym był stary Submariner: prawdziwy toolwatch bez połysku ceramiki i tarczy, z cienkimi, fazowanymi uchami i grubym szlifem. Mierzyłem go i bardzo mi się podoba jego monochromatyczność i toolowość. 🙂 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, alleck napisał(-a):

Tak dokładnie jest tak jak napisałeś. Swoje wrażenie opieram na zdjęciach, bo na żywo go nie widziałem. I właśnie na zdjęciach ta koperta sprawia wrażenia takiego klocka.
Zwłaszcza to zdjęcie to pokazuje.
be9b7c345c87c8c34d7f1efc7b4f03d0.jpg

 

 

nawet BB58 wyglada na bardziej klockowaty niz rolex, ale na rece tego nie czuc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie można przymierzyć tylko 41 by wyrobić sobie zdanie o całej linii BB. 

W przypadku tych dwóch zegarków (41 i 58) nie jest tak jak np. z SKX 007 i SKX013 gdzie grubość pozostała ta sama i ten drugi ma zaburzone proporcje. 

Miałem pierwszą wersję z niebieskim bezelem i standardową ETĄ w środku (smiley face), a teraz mam 58. Dużego modelu nie uważałem za niekomfortowy w noszeniu, ale wizualnie przeszkadzały mi nieco ścianki koperty między uszami - to tam moim zdaniem widać było wysokość zegarka, a nosząc go na NATO ta przestrzeń jest widoczna cały czas (w odróżnieniu od profilu bocznego). Problem znikał na bransolecie, gdzie to end linki zapewniały łagodniejsze przechodzenie powierzchni i tworzyły całość z kopertą i bransoletą (jak to end linki). W BB58 nie przeszkadza mi dosłownie nic, nawet 'nudny' niebieski kolor. 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BB na ecie był wyraźnie cieńszy niż obecna wersja na inhouse. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tbn napisał(-a):

BB na ecie był wyraźnie cieńszy niż obecna wersja na inhouse. 

a to nie była kwestia 14.2 względem 14.8?  Dużo i niedużo 😉 Ale fakt, 41 na inhousie to najgrubsza wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wojtek91 napisał(-a):

a to nie była kwestia 14.2 względem 14.8?  Dużo i niedużo 😉 Ale fakt, 41 na inhousie to najgrubsza wersja.

Na ecie coś około 12,5 z tego co pamiętam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że po raz kolejny wraca temat BB41 :D. Dla mnie mega wygodny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 to kartofel na ręku i jak ktoś twierdzi, że jest komfortowy to chyba tylko aby racjonalizować sobie nietrafiony zakup ;) 

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że każdemu wedle potrzeb 😉 Dużą rolę gra wielkość i kształt nadgarstka. Teraz jestem w małym szoku bo rzeczywiście wariant z różą miał 12,7mm grubości - pamiętam go jako grubszego :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pisarwybrałem świadomie miałem do wyboru BB41 i BB58.  Także nie trafiłeś z ripostą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Rethel napisał(-a):

@pisarwybrałem świadomie miałem do wyboru BB41 i BB58.  Także nie trafiłeś z ripostą.

 

Każdy ma swoje dewiacje ;) 

Niemniej jednak feedback dotyczący Tudora 41 jest w 90% przypadków taki sam. 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze abyś to Ty był zadowolony 👌


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygoda i dopasowanie a nade wszystkość uniwersalność :)

 

IMG_20220515_205359.thumb.jpg.c3e971d5583442afdd2007ec82fdd68f.jpg

 

czyli wiadomo każda sroczka ogon chwali


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.