Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, no wieszania chyba nie będzie. 😂


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydale już tak mają. Zazdroszczą ładnej buzi, figury, włosów i pięknego uśmiechu każdemu... 🤣


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Brzydale już tak mają. Zazdroszczą ładnej buzi, figury, włosów i pięknego uśmiechu każdemu... 🤣

Jesli zrobisz tak piekne zdjecie "normalnym" sprzetem a nie "fonem" z automatycznymi ustawieniami i oprogramowaniem, to porozmawiamy 😉

 

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mr_X napisał(-a):

@artme może przyszedł czas na okulary ? 😎

Mi pomogły 😁

Moze mecz Igi mnie odwodzi, ale nie do konca kumam... 😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, artme napisał(-a):

Moze zostane za to powieszony, ale musze... Twoje zdjecia oglada sie z wielkim zaciekawieniem i przyjemnoscia, jednak wg mnie zaczynaja zahaczac o mocno sztuczne i podrasowane a nie naturalne, co oczywiscie sie swietnie oglada, jednak nie ma to nic wspolnego z rzeczywistoscia - a to dla mnie duzy minus... niestety 😞. Jednak to tylko moje zdanie i jesli ludzie wola ogladac SF a nie rzeczywistosc, to ok 😉

 

Właściwie, to zdjęcie... nie jest podrasowane :D Wysoki kontrast wynika z kiepskiego oświetlenia (lampa) oraz automatycznych ustawień aparatu poza ISO (200). W Lightroomie delikatnie ruszyłem jedynie balans bieli oraz 'clarity' :)

 

Poniżej czysty oryginał w pełnej rozdzielczości:

 

KuZQpn7.jpg

 

A nawet wrzucę pozostałe ujęcia, również dziewicze oraz w pełnej rozdzielczości:

 

50Nw8Ta.jpg

 

Dn70OfH.jpg

 

Moim zdaniem mniej udane - wszystko zależy od światła :)

 

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, dodge66 napisał(-a):

...wszystko zależy od światła :)

To bezsprzecznie, ale dla mnie zdjecie "nieruszone", to RAW 😎

I zeby nie bylo - nie czepiam sie, bo ludziska lubia ogladac piekne zdjecia a takowe pokazujesz, jednak mnie juz zaczyna troche "razić" ta "renderowa piękność" 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robię w RAW - nie mam czasu, żeby bawić się suwakami przy każdym zdjęciu, więc wszystko leci w .jpg. Gdybym robił zdjęcia profesjonalnie, to zdecydowanie RAW byłoby wskazane, ale to tylko hobby :)

Zdjęcia lecą prostu z aparatu do Lightrooma i na imgur, po czym lądują na forum :)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedy kolega dodge66 ma po prostu świetne oko i talent do fotek. Już wymienialiśmy się komentarzami i foci aparatem który i ja kiedyś miałem, a do tego w zastanym oświetleniu i KITowym obiektywem. Królują tutaj zatem umiejętności stworzenia kompozycji, wykorzystania światła i sprzętu, których trzeba pogratulować. Nie raz kolegom zwraca się uwagę, że mogliby popracować nad fotkami bo te wrzucane wyglądają jak robione tosterem... ale z twierdzeniem w drugą stronę się jeszcze nie spotkałem. Podsumowując myślę, że dodge66 miałby zagwozdkę jak zrobić słabszą fotę :D

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega robi super fotki, jednak wg mnie te fotki sa na tyle "nieprwdziwe", co zaczynaja przypominac rendery - a to dla mnie jest niefajne - ale to tylko moje zdanie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja właśnie tak widzę swojego BB58 patrząc na niego! Dopiero po wciśnięciu spustu migawki następuje rozczarowanie, że nie umiem tego oddać na fotce 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, artme napisał(-a):

Kolega robi super fotki, jednak wg mnie te fotki sa na tyle "nieprwdziwe", co zaczynaja przypominac rendery - a to dla mnie jest niefajne - ale to tylko moje zdanie 😉

Jak nie ma się do czego przyczepić to do zdjęć. Można i tak. 😂 menopauza czy zmęczenie pogoda?


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artme Zaciekawiło mnie jak duże różnice mogą pojawić się pomiędzy .raw a .jpg, więc przed chwilą popełniłem kilka zdjęć w obu formatach. Niestety nie znalazłem żadnego hostingu (a szukałem długo), który obsługuje format RAW, więc wrzucam link do pobrania nienaruszonych fotek: https://we.tl/t-XbfUw7fquP Natomiast poniżej porównanie "skrinszotowe":

 

XywnllY.jpg

 

I46KmxT.jpg

 

JxnFiHe.jpg

 

pLJfdLD.jpg

 

*Gwoli ścisłości, SRW to format RAW od Samsunga ;)

 

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, artme napisał(-a):

Kolega robi super fotki, jednak wg mnie te fotki sa na tyle "nieprwdziwe", co zaczynaja przypominac rendery - a to dla mnie jest niefajne - ale to tylko moje zdanie 😉

Mariucha, nie czepiaj się. 😜

Zobacz obraz źródłowy

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, artme napisał(-a):

Kolega robi super fotki, jednak wg mnie te fotki sa na tyle "nieprwdziwe", co zaczynaja przypominac rendery - a to dla mnie jest niefajne - ale to tylko moje zdanie 😉

 

To może zostańmy przy tym, że świetnie się je ogląda. Z kolei te robione byle jak a jest ich niemało (rzucę sam w siebie kamieniem, na pewno mi się zdarzyły a zwłaszcza bliżej początku uczestnictwa w Forum) zabierają przestrzeń i czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Black Bay Pro GMT da się dostać w Polsce w jakimś rozsądnym terminie, czy wszędzie usłyszę ,,2 lata / listy są zamknięte"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listy zamknięte. I coraz bardziej mam wrażenie (to tylko teoria) ze Kruk robi nam przysługę wcześnie zamykając listy: to nie ich wina tylko kwestia tego jak bardzo jesteśmy traktowani po macoszemu przez duze brandy. Nasz AD nie dostaje tylu zegarkow ile inne rynki a frustracja często skupia sie na Kruku.

 

Ktoś powie: co za różnica skoro wszędzie listy są zamknięte? Wg mnie to widać w ilości spływających do nas nowości - inne rynki są priorytetyzowane i do nas skapują bardzo powoli.

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu, na zachodzie BB58 na pasku można kupić praktycznie od ręki, a u nas robi się z tego drugiego Submarinera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, wojtek91 napisał(-a):

Ale kiedy kolega dodge66 ma po prostu świetne oko i talent do fotek. Już wymienialiśmy się komentarzami i foci aparatem który i ja kiedyś miałem, a do tego w zastanym oświetleniu i KITowym obiektywem. Królują tutaj zatem umiejętności stworzenia kompozycji, wykorzystania światła i sprzętu, których trzeba pogratulować. Nie raz kolegom zwraca się uwagę, że mogliby popracować nad fotkami bo te wrzucane wyglądają jak robione tosterem... ale z twierdzeniem w drugą stronę się jeszcze nie spotkałem. Podsumowując myślę, że dodge66 miałby zagwozdkę jak zrobić słabszą fotę :D

 

Dziękuję za miłe słowa! ^_^

Odnośnie NX300 - powoli szykuję się na zmianę aparatu i chodzi mi po głowie A7C, tylko jego cena jest delikatnie mówiąc... nieatrakcyjna ;) 

 

21 godzin temu, artme napisał(-a):

Kolega robi super fotki, jednak wg mnie te fotki sa na tyle "nieprwdziwe", co zaczynaja przypominac rendery - a to dla mnie jest niefajne - ale to tylko moje zdanie 😉

 

Dzięki za komplement, ale naprawdę nie ma tutaj żadnej magii w postaci Photoshopa czy nachalnego machania suwakami w Lightroomie - zerknij proszę na nienaruszone pliki RAW: https://we.tl/t-XbfUw7fquP :)

Natomiast kiedyś udało mi się zrobić zdjęcie Sinna 556I w "renderowej" jakości :lol:

 

hDhsNNa.jpg

 

Muszę do niego wrócić, tak na marginesie :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeetam Sinn to zawsze wyjdzie w "renderowej jakości"

 

Edytowane przez moss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2022 o 10:17, wjtk123 napisał(-a):

Czy Black Bay Pro GMT da się dostać w Polsce w jakimś rozsądnym terminie, czy wszędzie usłyszę ,,2 lata / listy są zamknięte"?

Na bazarku jest nowy na sprzedaż od kolegi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.