Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

5XQbjZj.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też wrzucę ten rzadki i niemal nieobecny tu na forum model😉

Zupełnie nie rozumiem, czemu sprzedałem swojego pierwszego BB58, ale ta wersja kolorystyczna chyba jeszcze lepiej nadaje się na edc.

IMG-0675.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekając na piatek...

 

Nowy north flag? BB Pro Polar?

 

IMG_20220705_000952.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby odswiezony NF. Z dotychczasowymi wymiarami (albo mniejszymi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reedycja takiego Oyster Prince byłaby ciekawą pozycją :)

 

tudor_01.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to koncert życzeń to chciałbym polar rangera.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Butik napisał(-a):

Kłaniam się z powrotem :)

 

Jak wrażenia so far? ;)

Wcześniej był BB41 Burgundy, dobrze pamiętam?


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dodge66 napisał(-a):

Jak wrażenia so far? ;)

Wcześniej był BB41 Burgundy, dobrze pamiętam?

 

Tak, był dawno temu BB41 Burgundy.

 

Wrażenia? Chyba za wczesnie. Zawsze oczywiście jest dużo endorfin z powodu nowości, ale trzeba się z tym oklepać i zobaczyć czy się przyjmie. Jak już kiedyś wspominałem w wtku, w którym głównie bywam ;) - w sklepie przez chwilę w sztucznym świetle nic nie zobaczysz ani nie poczujesz. Trzeba zegarek wziąć do domu na trochę i pobyć razem. Dopiero po jakimś czasie okazuje się, czy zostajemy na trochę dłużej czy żegnamy się od razu.

 

Na razie jest OK :D 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał(-a):

Kłaniam się z powrotem :)

Gratulacje!

Nie odstraszył Cię brak AR?

Mi jego brak kompletnie nie przeszkadza akurat w tym Tudorze, ale z tego co pamiętam z wątku Omegi chyba nie zdecydowałeś się na jakiś zegarek dlatego, że miał AR tylko z jednej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, wojtek91 napisał(-a):

Gratulacje!

Nie odstraszył Cię brak AR?

Mi jego brak kompletnie nie przeszkadza akurat w tym Tudorze, ale z tego co pamiętam z wątku Omegi chyba nie zdecydowałeś się na jakiś zegarek dlatego, że miał AR tylko z jednej strony.

 

Mam wrażenie, że tutaj brak zewnętrznego AR jest mniej widoczny niż w Omedze. Tam czasem było widać tylko odbicie, tutaj błyskają różne elementy w niektórych miejscach szkła, ale jest OK, przynajmniej na razie ;). Podczas pobytu w sklepie najpierw przyglądałem się temu jak odbija szkło i byłem dość pozytywnie zaskoczony.

 

Po pół dnia noszenia mogę powiedzieć, że lepi się do nadgarstka jak plastelina. Świetnie wyprofilowana koperta, jestem pod dużym wrażeniem.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Butik napisał(-a):

 

Mam wrażenie, że tutaj brak zewnętrznego AR jest mniej widoczny niż w Omedze. Tam czasem było widać tylko odbicie, tutaj błyskają różne elementy w niektórych miejscach szkła, ale jest OK, przynajmniej na razie ;). Podczas pobytu w sklepie najpierw przyglądałem się temu jak odbija szkło i byłem dość pozytywnie zaskoczony.

 

Po pół dnia noszenia mogę powiedzieć, że lepi się do nadgarstka jak plastelina. Świetnie wyprofilowana koperta, jestem pod dużym wrażeniem.

Co do szkła, to też mam wrażenie, że AR jest tutaj mniej potrzebny niż w Omedze. Może to ta matowa tarcza pochłania odbicia, a szafir typu box troszkę lepiej je rozprasza. Daje to też wrażenie większej prostoty w budowie, a to mi się w nim bardzo podoba. Mi brakuje w nim jedynie mikroregulacji na zapięciu. Nie raz po całym dniu na zewnątrz ściągając zegarek miałem na nim odbite charakterystyczne ogniwa typu oyster :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, wojtek91 napisał(-a):

Co do szkła, to też mam wrażenie, że AR jest tutaj mniej potrzebny niż w Omedze. Może to ta matowa tarcza pochłania odbicia, a szafir typu box troszkę lepiej je rozprasza. Daje to też wrażenie większej prostoty w budowie, a to mi się w nim bardzo podoba. Mi brakuje w nim jedynie mikroregulacji na zapięciu. Nie raz po całym dniu na zewnątrz ściągając zegarek miałem na nim odbite charakterystyczne ogniwa typu oyster :D 

 

SMP Bond (NTTD) też ma matową tarczę oraz podobnie do BB zaokrąglone szkło, a odbicia tła były potworne :( Z drugiej strony szkła, gdzie jest obustronne AR są niesamowite - szkła czasem trzeba się doszukiwać. Tutaj jest całkiem dobry balans, który mnie nie drażni, a czasem daje efekt "bling", nie do końca wiem jak to opisać, ale jest OK.

 

Jak pisałem wcześniej - profilowanie koperty i jak ona się układa na nadgarstku + grubość (lub raczej cienkość) są fantastyczne. Przypominam sobie teraz wystające od spodu dekle w rolkach powodujące znaczne odsunięcie koperty od nadgarstka - masakra.

 

Zgadzam się co do mikroregulacji, no ale to pewnie dla Rolka zarezerwowane.

 

 

 

IMG_5322.jpg

Zrzut ekranu 2022-07-7 o 16.26.12.png


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kłaniam się z powrotem
 
ADDC1533-3C66-4D45-957C-AB739BFF69E8.thumb.jpeg.901ab77dacc471be30c687e04e76e45e.jpeg
41014071-8E45-4BFD-A285-3D5E9C8D66A7.thumb.jpeg.cb3dadf2d15eb2df7d10e180638e816c.jpeg
33089658-DEA1-40CD-8520-7A65D91A8519.thumb.jpeg.b991269b997469b4c323ebc63897716e.jpeg

Gratulacje! :)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Butik to widzę, że mamy podobne odczucia odnośnie tego Tudora. U mnie na początku nie było szału, ale ten "slow release charm" spowodował, że po półtora roku lubię go tylko bardziej 😉Pomimo, a chyba nawet dzięki śladom użytkowania - muszę przyznać do twarzy mu z drobnymi bliznami. Mikroregulacja pojawiła się w Black Bay Pro (i chyba w modelu w kopercie z brązu jeśli się nie mylę), ale w bazowych modelach BB41 i BB58 rzeczywiście jej brak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje w brazie tez jest regulacja


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, temat był dosyć popularny więc sprawdzono na wielu forach


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samego zapięcia też nie da się przełożyć, jak to ostatnio się np w Omegach robi?

 

Tak czy siak muszę obczaić to zapięcie z PRO. Szkoda, że nie ma chociaż po jednym półogniwie, byłaby większa możliwość regulacji bez mikroregulacji ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półogniwo można kupić w UncleSeiko. U mnie w tym momencie mojemu 58 mógłby zagrozić chyba tylko PRO (z pełną świadomością jego grubości). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.